מפיץ את הכושר סביב העולם: אחד על אחד עם יואב אבידר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

הוא נחשב לאחד ממדריכי האירובי הבולטים בישראל, בעלים ומנהל של הג'ימנסיה – ביה"ס המכשיר ומסמיך מדריכי כושר ותנועה. יש לו רקורד מרשים בארץ ובעולם, בשנת 1997 זכה באליפות ישראל באירובי ספורטיבי, ב-2001 זכה בתואר מדריך השנה בישראל, ב-2012 זכה בפרס מדריך השנה הבינלאומי הטוב ביותר מטעם הארגון ECA והשנה הוא מועמד לתואר מדריך השנה מטעם ארגון הכושר המוביל בעולם IDEA. אחד על אחד עם יואב אבידר, הישראלי שמפיץ את בשורת הכושר סביב הגלובוס.

צילום: דורון סרי
מפיץ את בשורת הכושר סביב העולם. צילום: דורון סרי

על תחילת הרומן של יואב עם ארגון IDEA

ה"רומן" שלו עם אחד מארגוני הכושר המובילים בעולם – IDEA התחיל לפני שנים רבות, כשמארגני הכנס שלהם היו מהראשונים שנתנו לו במה בינלאומית.  בשנת 2002 הוא התקבל לראשונה ללמד בכנס שלהם שהתקיים בזמנו בסן דייגו. הוא קיבל חשיפה ענקית בפני אנשי מקצוע מכל העולם ומשם החל כדור שלג שנמשך עד היום כאשר מאחוריו 14 שנים בהן הוא מוזמן ללמד בכנסים למדריכים בלמעלה מ – 25 מדינות בעולם! הישג חסר תקדים של איש מקצוע מישראל. מאז הוא לימד בכנס של IDEA פעמים רבות והשנה זו תהיה הפעם ה – 12 בה הוא ילמד בכנס הזה, שיתקיים השנה בלוס אנג'לס. השנה הוא ילמד 6 סדנאות בכנס, 2 מתוכן בשיתוף פעולה עם חבר / קולגה מאיטליה, לוצ'יאנו מוטולה שמו.

מדריך השנה בעולם כבר בשנת 2012

בשנת 2012 הוא זכה בתואר של Best International Presenter מטעם הארגון האמריקאי ECA המבוסס בניו יורק. גם ארגון זה מפיק 2 כנסים משמעותיים ובינלאומיים למדריכים, בהם יואב לימד מספר פעמים. בחודש הבא (אפריל) הוא הוזמן ללמד שוב בכנס חגיגי במיוחד שלהם, לרגל חגיגות 25 שנה לארגון, והוא יציג שם 2 סדנאות חדשניות בתחום הכוריאוגרפיה בשיעורי אירובי מדרגה. ללא ספק, כאיש מקצוע בתחומי העיסוק שלו – טרם נראה איש מקצוע בישראל עם רקורד מרשים של עשייה והכרה בינלאומית כעשייתו והצלחתו של יואב. ישראלי שהגיע להישגים אליהם הוא הגיע. עצם המועמדות לפרס של IDEA ממצבת את יואב באופן רשמי כאחד המדריכים הטובים בעולם.

צילום: דורון סרי
מדריך השנה בעולם כבר בשנת 2012. צילום: דורון סרי

כמה זמן אתה עוסק בתחום, ומהם התחומים העיקריים?

אני עוסק בתחום הכושר קרוב ל – 20 שנה ונוגע בתחומים מגוונים החל מאירובי דאנס ומדרגה דרך פילאטיס, אימון פונקציונלי, CORE, מתיחות, פיטבול ועוד.

תוכל לספר לנו על המועמדות שלך למדריך השנה מטעם אחד מארגוני הכושר המובילים בעולם?

לגבי הארגון של IDEA, הפרס והכנסים:

IDEA Health and Fitness Assosiation הוא ארגון כושר בינלאומי מהגדולים בעולם, חברים בו למעלה מ- 250,000 מדריכים ומאמנים מכל היבשות. במסגרת הכנס השנתי, במהלך טקס הפתיחה, מכיר הארגון באנשי מקצוע מובילים בעולם תחת מס' קטגוריות של פרסים:

IDEA Personal Trainer of the year

IDEA Progra, director of the year

IDEA Instructor of the year  -עליו מתמודד יואב

הזוכים מקבלים חשיפה תקשורתית משמעותית ובעצם מקבלים הכרה בינלאומית על פועלם. זהו אחד הפרסים הנחשבים ביותר לאנשי מקצוע בתחום הכושר והתנועה. כאן אפשר ללמוד קצת על הקטגוריות וההתמודדות:

http://www.ideafit.com/idea-awards-application1

ועל מה עוד הארגון אחראי?

הארגון אחראי על הוצאה לאור של מגזינים מקצועיים, מספק תכנים, קורסים והעשרה למאמנים ומפיק מס' אירועי כושר / השתלמות לצורך לימודי המשך ברחבי ארה"ב. אירוע הדגל של הארגון נקרא IDEA World Fitness Convention והוא מתקיים אחד לשנה בקיץ בלוקיישן משתנה בחוף המערבי בארה"ב (השנה הוא בלוס אנג'לס).

איך מגיעים למעמד כזה?

"כדי להתמודד על הפרס יש להגיש מועמדות לפי קריטריונים מוגדרים ומפורטים, והמועמדויות עוברות לבחינה וסינון של וועדה מקצועית רחבה הכוללת אנשי מקצועי מובילים בעולם. חברי הוועדה מעריכים ומנקדים באופן אינדיבידואלי כל בקשה לקבלת ציון משוקלל מכולם.

מה ש"נחשב" בעיני הוועדה הוא ניסיון משמעותי, הישגים הקשורים בהצלחה בינלאומית (לדוגמא העובדה שהוזמנתי ללמד בכנסים למדריכים בכ – 25 מדינות בעולם), דוגמאות לכתבות שנעשו עלי או שכתבתי, מכתבי "עדות אישית" של תלמידים שלי ועוד."

אלו הדרישות והנתונים שהמועמדים נדרשים להעביר. את החומר הזה "שופטת" וועדת המומחים שלהם ובעצם מדרגת את המועמדים.

הסינון כולל מס' שלבים:

שלב ראשון – שישייה מובילה

שלב שני – בחירת 3 הפיינליסטים בכל קטגוריה.

שלב שלישי – הכרזה על הזוכה במסגרת הכנס השנתי בו לוקחים חלק כ – 9,000 מדריכים ומאמנים מכל העולם.

צילום: דורון סרי
לימד והעביר שיעורים ב-25 מדינות בעולם! צילום: דורון סרי

תוכל לתת טיפ השראה למדריכים חדשים או למדריכים שבדרך?

במעמד טקס חלוקת תעודות לבוגרים, תמיד חשוב לי להעביר את המסרים הבאים:

– מדריכים ומאמני כושר הם אנשים ברי מזל שנקרתה להם הזכות להיות חלק חיובי בחיים של אנשים / מתאמנים.

– בסיום ההכשרה הבסיסית הלימודים בעצם רק מתחילים וחלק מהיופי והעניין המתמיד בתחום הכושר הוא שהלמידה אינה נגמרת לעולם כי כל הזמן יש מחקרים חדשים, שיטות וגישות חדשות.

– תהיו הכי טובים שאתם יכולים, תלמדו, תשקיעו תצליחו בטירוף ו… תישארו צנועים, תנו לאחרים להחמיא לכם וקומו כל בוקר בתחושה שעליכם להוכיח את עצמכם מחדש. כך אני מתעורר כבר 20 שנה, שום דבר לא מובן מאליו.

לא לשכוח ליהנות מהדרך

לדבריו של יואב: ההנאה הכי גדולה שלו, הסיפוק ותחושת העשייה היו בעצם מהדרך.  לא ההישגים, הפרסים או הכנסים היו המטרה אלא מה שהביא אותו לשם. הדרך מבחינתו לא נגמרה ובכל מקרה הוא שלם איתה ב 100% ולא היה משנה בה כלום.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.