אחד על אחד בכושר עם רויטל אלון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לאחר 12 שנות עבודה בהייטק ו- 4 שנים כמתאמנת, היא הסבה את מקצועה ממהנדסת תוכנה ומנהלת פרויקטים באירופה – למדריכת כושר…היום, 7 שנים לאחר שנכנסה לעולם הכושר, בגיל 40 ועם 3 ילדים רויטל אלון היא פרזנטורית בתחום הכושר הסוחפת אחריה מאות מתאמנים ברחבי ישראל. נעים להכיר: רויטל אלון.

צילום: יונתן תמיר
צילום: יונתן תמיר

ספרי לנו על הדרך שבה נכנסת לעולם הכושר?

"האהבה העזה שלי לכושר החלה רק כשנתיים לאחר לידתה של ביתי הבכורה, בהריון זה כמעט הכפלתי את משקלי ועליתי בכ- 40 קילו.

כל חיי הייתי ילדה רזה שאוהבת ספורט במסגרת בית הספר  – אך לא יותר מזה, אוכלת כל מה שבא לי מתי שבא לי.

ההריון נתן לי את הסטירה האמיתית – שמשהו פה צריך להשתנות ודחוף…

בעלי הוא זה שעשה את הצעד הראשון ורשם אותי לחדר כושר –  אני זוכרת שנכנסתי בפעם הראשונה באיחור לשיעור קיקבוקס – שהיה מפוצץ עד אפס…על הבמה עמד מדריך מיוזע, חטוב, מחויך, אנרגטי, נראה מקצוען אמיתי …

מאחוריו כ 70 בנות עם עיניים נוצצות וחיוך ענקי על השפתיים – האווירה היתה ממגנטת ומחשמלת…. נכנסתי ונעמדתי בסוף, מנסה לקלוט מה עושים… המדריך קלט שאני חדשה ודי בהלם… ניגש אלי, נעמד לידי, ותוך כדי תנועה הכניס אותי לעניינים…. ומכאן השאר היסטוריה…

צילום: אלעד ניסים
צילום: אלעד ניסים

אותו מדריך, שירן גליק, לימים מאמני האישי – הוא זה שמשך אותי לתחום, שינה אותי גופנית, תזונתית ונפשית… ובסופו של דבר גם נתן לי את הידע המקצועי להאמין בעצמי ולעשות את השינוי המיוחל… עד היום אני מחוברת אליו לטבור.

וכך לאחר 12 שנות עבודה בהייטק ו- 4 שנים כמתאמנת, הסבתי את מקצועי ממהנדסת תוכנה ומנהלת פרויקטים באירופה – למדריכת כושר… אז כבר הייתי בת 33.

התהליך היה ממש לא פשוט (בלשון המעטה)… נתחיל מזה שלא באתי מהרקע של חינוך גופני אלא מההייטק, גילי יחסית לתחום היה מבוגר, והייתי כבר אמא לשלושה ילדים – בעלי קיבל בדיוק עבודה בחו"ל ונשארתי לבד בארץ.

אני זוכרת שבהתחלה הייתי מוכנה לעבוד "בחינם" כדי לקבל שעת עבודה, ושה"נחיתה" הכלכלית היתה קשה מאוד… זה המקום לציין שללא תמיכתו הנפשית, הכלכלית ואהבתו של בעלי כל זה לא היה יכול לקרות….

צילום: אלדד בן צבי
צילום: אלדד בן צבי

גם משפחתי: אבי ז"ל, אימי ואחיי התגייסו לעזרתי בכל החזיתות…  אני זוכרת שאבי ז"ל בא לראות אותי בשיעור מיוחד שעשיתי ואמר לי … "רויטל את מיוחדת, תמשיכי… אני מאחוריך יום יבוא ומישהו יראה את מה שאני רואה… וכשזה יקרה – תזכרי מאיפה באת ותישארי מי שאת".

אני לא אשקר – זה לא היה קל, זה לא היה קצר, ונעשתה פה דרך ארוכה מאוד שעדיין גם בימים אלו נעשית כל הזמן… הרי אני עוסקת באנשים במדע… ואין פה שחור ולבן… דברים משתנים… האנשים הם שונים, צריך לרכוש כל הזמן ידע וצריך להתעדכן ….

באופי שלי אני פרפקציוניסטית – לחיוב ולשלילה… (יש לזה גם צדדים ממש לא טובים), שואפת למצויינות ולמקצועיות (תמיד), בכל תחום שאני נמצאת בו – תמיד מסמנת מטרה … מגיעה אליה… וכבר מכוונת למטרה גבוהה ממנה….

מה שאנשים לא יודעים הוא שאי אפשר לעשות זאת לבד… שכדי לרכוש ידע ומקצועיות צריך לשים את האגו בצד, וללמוד… כל הזמן ללמוד… לא רק באוניברסיטה… אלא ממי שנמצא לידך וממי שנמצא ממולך… ולא לשכוח לתת על כך קרדיט – כל הזמן.

את הדרך שלי ליוו ועדיין מלווים אנשי מקצוע שהפכו לחברים לחיים, שאילולא הם לא הייתי מגיעה לנקודה בה אני נמצאת היום ואני גאה לציין פה את שמם… מבחינתי לכל אחד מהם יש חלק ענקי במי שהפכתי להיות: עומר רוזנברג , שירן גליק, תמי קיס, קרן אמיד ומיטל עמוס.

בשנה האחרונה התחלתי לעבוד עם אחד האנשים הסופר מוכשרים ברמה בינלאומית (תבדקו אותי) – עומר רוזנברג. שנתיים שהוא מחזר אחרי לבוא לעבוד במועדון שלו NEXT FITNESS, ואני (בגלל בעיות בריאותיות של בתי)  סרבתי – משום שידעתי שאם אני איתו … אני ב 200% איתו.

צילום: אלדד בן צבי
צילום: אלדד בן צבי

השנה זה קרה… אומרים שהחיים הם קרמה אחת גדולה… ואתם יודעים מה? יש בזה משהו… כי פתאום כל  הקרמה המדהימה של האיש הכל כך מיוחד הזה קפצה עלי: הכשרות מדריכים תחום סייקלינג, פיתוח אימונים מיוחדים, אחראית תחום סייקלינג בכנס החדשנות, הופעות טלוויזיוניות, פרזנטורית והובלת קמפיינים של אדידס, פולאר, ספיווי, ו FRE …

נכון, אני יודעת שיש לי חלק גדול בהשגים האלו ועבדתי מאוד קשה על מנת להשיגם, ויש פה תהליך שהתחיל לפני שנים…  אבל… עדיין… מבחינתי יש לכך משמעות אדירה… שהכל קרה דווקא בשנה בה צורפתי למשפחת NEXT FITNESS המדהימה והמיוחדת הזאת…

אם אני אסכם, אז הדרך לפסגה היא ארוכה וקשה ולפעמים גם מדרדרים כמה צעדים למטה…. אי אפשר להתקדם לשם לבד, ללא תמיכה של משפחה (משפחה זה הכל ), ללא עזרה של חברים וקולגות… והאמת היא… שהרבה יותר קשה להשאר שם ולשמור על ערכים ודרך ארץ … אבל מבחינתי "דרך ארץ קדמה לתורה" – וכך אני נוהגת עד היום ומודה… תמיד מודה…"

צילום: אלדד בן צבי
צילום: אלדד בן צבי

מה כל כך משך אותך בתחום הכושר?

"האושר של האנשים, הניצוץ בעיניים, החיוך, היכולת להרים אותם מהריצפה לאחר יום קשה בבית או בעבודה, לתת להם להרגיש שהם מלכי העולם …

ואני אגיד לך את האמת ? זה ממש הדדי, המתאמנים שלי מטעינים אותי באנרגיות כל פעם מחדש… אני יכולה להכנס לסטודיו עצובה, עייפה, מותשת ולצאת בהיי מטורף…

באופן חד משמעי, הם היו גלגל ההצלה שלי בשנה אחת קשה במיוחד  – בה איבדתי את אבי ז"ל ממחלת הסרטן ונלחמתי על חיי בתי שלושה חודשים לאחר מכן… לא יודעת מה היה קורה לי אילו הייתי עובדת אז בהייטק ולא בסטודיו…"

מהם התחומים העיקריים שלך בעולם הכושר?

אימונים פונקציונאלים, היט, אינדור-סייקלינג, חד"כ וריצה.

השנה בנוסף להשתתפותי בכנסי פיטנס ישראל, השתתפתי והייתי אחראית על תחום הסייקלינג בכנס החדשנות הישראלי.

בימים אלו עומר רוזנברג מנכ"ל NEXT FITNESS ואנוכי עובדים על שיעורים פונקציונאליים חדשניים אשר משלבים את כל מרכיבי הכושר בשיעור אחד. דוגמא אחת לפיתוח שכזה ( שכבר "רץ" אצלינו בהצלחה מסחררת במועדון), נקרא Cycle-Club והוא משלב באותו השיעור את המרכיב האירובי על ידי אינדור- סייקלינג, ועבודה פונקציונאלית הכוללת את  מרכיב הכוח, הכוח המתפרץ, טווחי תנועה, שיווי משקל וקור על כל הגוף ובכל המישורים.

כמו כן, פתחנו קורס הכשרה של אינדור-סייקלינג שנותנת שתי תעודות האחת הכשרה אינדור-סקיילינג בסיסית והשנייה של Cycle-Club המלמדת את הלוגיקה ואת הFlow.

האימונים מתבצעים ב: NEXT FITNESS תל ברוך צפון, GREAT SHAPE רמת השרון, GORDON בתל אביב.

צילום: אלדד בן צבי
צילום: אלדד בן צבי

מה המוטו שלך לחיים?

"המוטו שלי לחיים הוא להיות בראש ובראשונה אדם טוב, מכבד, מוקיר ומפרגן… אח"כ כל השאר…

בנוגע לחיים אקטיבים, לא כל האנשים אוהבים פעילות גופנית – אני יכולה להבין זאת… אז מה שחשוב הוא פשוט לשלב תנועה בחיי היום יום… או בקיצור כמה שפחות ישבנים על הכסא… למושג קוראים:

NEAT

Non Exercise Activity Thermogenesis

שריפת קלוריות שלא למטרת אימון, כגון: הליכה, עמידה, ריצה לאוטובוס, ניקיון הבית וכו'.

יכול להתבטא בהבדל של 300 קלוריות ליום. כל מה שצריך לעשות הוא להגדיל  את ה  NEAT

איך?

"אם אתם מדברים בסלולארי: לכו הלוך ושוב,  תחנו כמה רחובות מהיעד ולכו ברגל (למשל לעבודה), עלו במדרגות ולא במעלית ו…אל תשבו שעה ברצף … חוץ מזה תבואו אלי לסטודיו… יהיה כיף!"

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.