אושר ב- 5 צעדים פשוטים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
המרדף אחר האושר לפעמים קל הרבה יותר ממה שנראה. לא מעט מחקרים הראו כבר כי אושר הוא תוצר של גנטיקה, בריאות ושאר גורמים מחוץ לשליטתנו. מחקרים רבים אחרים הראו כי אלו הם חמשת הדברים שתצטרכו לעשות כדי לחיות חיים מאושרים יותר.
שאלת מיליון הדולר אותה שאל הפסיכולוג סונג'ה ליומברסקי מאוניברסיטת קליפורניה הייתה: האם זה אפשרי בכלל להפוך לאדם מאושר? לדבריו הכוח לשינוי נמצא בידיים שלנו. 51 המחקרים האחרונים שנעשו בנושא "המרדף אחר האושר" הראו בצורה חד משמעית שניתן להיות מאושרים ע"י שינוי קלים של מספר דברים. אלו הם חמשת הדברים המרכזיים שתצטרכו לעשות כדי לחיות חיים מאושרים יותר.
המרדף אחר האושר
1. היו אסירי תודה

מחקרים רבים הוכיחו כי אנשים שכתבו מכתבי תודה לאנשים שעשו עבורם דברים טובים או נעזרו בהם, מרגישים תחושת סיפוק מרוממת. באחד מהמחקרים שנעשו הסתבר שאף על פי שהמכתבים נכתבו אבל מעולם לא נשלחו, ההרגשה נשארה בעינה. זכרו: אל תשכחו להודות!
2. היו חיוביים תמיד

במחקר נוסף ביקשו מאנשים לדמיין את העתיד האידיאלי שלהם, למשל: לחיות עם בן זוג אוהב ומפנק או למצוא את עבודת החלומות בדמיון. יחד עם זאת, קבוצת המחקר גם הייתה צריכה לדמיין את התמונה כאילו הייתה עמוד שער במגזין. לאחר שתרגלו את העניין במשך כמה שבועות הם גם דיווחו על שיפור באיכות החיים ובהרגשה הכללית כתוצאה מאותה חשיבה חיובית שליוותה אותם בשבועות החולפים.
3. זכרו את הדברים הטובים

מחקרים הראו שיפור ניכר במצב הרוח אצל אנשים שתירגלו רישום יומי של כל הדברים הטובים שקרו להם. נראה כי התמקדות בדברים החיוביים, עוזרת לאנשים לזכור למה כדאי להיות מאושר.
4. השתמשו בחוזקות שלכם

במחקר אחר נשאלו הנבדקים לגלות מהם החוזקות שלהם, ולאחר מכן לנסות להשתמש בהם בדרכים חדשות. לדוגמא: אחד שהיה בעל חוש הומור מפותח מהרגיל יכול היה להשתמש בבדיחות כדי לרכך פגישות עסקיות או לעודד חברים בשעת הצורך(אלו היו החוזקות שלו). מסתבר שהרגל זה, הכולל גילוי החוזקות שלנו, מרומם בצורה ניכרת את הנפש וגורם למידת האושר שלנו לעלות.
5. נהגו באדיבות ועשו תמיד למען האחר

זה תמיד מרגיש נהדר כשעוזרים למישהו לעזור לעצמו. אנשים שתורמים מזמנם או מכספם למען הקהילה מדווחים על שיפור והתקדמות בסולם האושר העצמי. תרמו מעצמכם למען האחר, למען הקהילה ולמען אלה הזקוקים לעזרתכם. לא רק האחר ירוויח אלא גם אתם.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.