אאוטביט: הסטודיו האלחוטי הראשון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

זוהי לא עוד שיטת אימון חדשה אלא דרך ורעיון לאימון עם חשיבה מחוץ לקופסא. טל ריינהרץ נקש סך הכל חשבה איך להוציא את הסטודיו ואת האימונים אל האוויר הפתוח ולבסוף קמה עם מיזם אותו פיתחה יחד עם בעלה, מיזם כושר שגורם למתאמנים להרגיש בסטודיו גם כשהם נמצאים בחוף הים או הפארק. מאמנת הכושר טל ריינהרץ לא רק מאמנת אנשים, היא גם משקמת שרירים. היא פיתחה דרך משלה ללמוד, ללמד, לאמן ולתרגל דרך של אימונים וכמובן איך לא מוותרים בחיים.

 

יוצאים אל האוויר הפתוח

מה זה בכלל OUTBEAT?

אאוטביט הוא אימון כושר שיגרום לכם להיות במשקל שאתם רוצים ועם גוף שאתם יכולים להתגאות בו, בלי ללכת לחדר כושר מיוזע, חלל קלסטרופובי או לרוץ לבד בפארק. אאוטביט הוא אימון לאילו שמעדיפים להתאמן בחוץ אבל רוצים את היתרונות שיש בסטודיו סגור. מוסיקה, הדרכה ושיעורים מגוונים.

 

איך זה בדיוק מתבצע?

עם פטנט טכנולוגי ושיטת אימון ייחודית. הפטנט הוא טכנולוגיה שיוני נקש, בעלי, פיתח. הטכנולוגיה מאפשרת לנו להפוך כל רחוב, פארק או חוף ים למקום בו אפשר להעביר אימון כושר עם מוסיקה, הדרכה וציוד. כשמגיעים לאימון כל מתאמן מקבל מכשיר קטן אותו הוא שם על הזרוע ומתחבר לאוזניות. דרך האוזניות שומעים את המוסיקה ואת ההדרכה שלי בזמן האימון. מרגע החיבור אתם נמצאים בעולם אחר המחבר אתכם עם המוסיקה, האימון והקבוצה. אף אחד מבחוץ לא שומע, הם רק רואים קבוצה של אנשים עושים תנועות מסונכרנות, מזיעים ונהנים מכל רגע.

 

מתחברים ונכנסים לעולם של כיף, גיוון והנאה

 

נכנסים לעובי הקורה: על השיטה

כבר כתבו את זה בכל הכתבות עשו על זה אלף מחקרים ועכשיו גם יש מדריכה אחת שעובדת בדיוק כך. השיטה…  גיוון diversity. כשאתם מגיעים לאימון אאוטביט אתם יודעים שהאימון יהיה קשה, מעניין, מאתגר ומהנה. מה שאתם לא יודעים מראש זה, באיזה סגנון יהיה האימון (כוח,fitball, אירובי, פילאטיס, משקולות, busu מחול אירי, יוגה, סלסה, ריקודי בטן, קלאסי, אירובי דאנס, גומיות, כדורים, וכו'…. יכול להיות גם שיעור עם שלושה תרגילי יוגה, 5 ריקודים לטינים ורבע שעה של מדרגות או חבלים, ענפים, לבנים..)

 

כך זה קורה בפועל

לגוון? למה זה כל כך חשוב?

בגלל פיזיולוגיית הגוף: שרירים צריכים אימוני כוח, סיבולת, גמישות, וקואורדינציה. רק גיוון בסגנון האימונים יכול לשמור שיתקיימו כל האלמנטים האלו. לכל שיטת אימון יש את היתרונות והחסרונות שלה. לרוץ זה מעולה, אבל רק לרוץ זה לא מספיק. גם תרגילי יוגה ומשקולות הם מצוינים, אך ללא שום סיבולת וקואורדינציה האימון אינו שלם. מעבר לזה בגלל שצריך כל פעם להתרכז בקצב, בתנועה ו\או באביזר חדש אין זמן להשתעמם ולהתחיל לספור דקות. התגובה העיקרית שמקבלים בסוף האימון זה.. "מה, כבר נגמר?"

 

 

שילוב של פעילויות אירוביות ואנאירוביות בכל אימון

ומה עם העניין הפסיכולוגי?

המכשול העיקרי בדרך לאימון הוא המוח שלנו. אם המוח יודע שהולך להיות קשה הוא לא מרוצה. אבל אם הוא לא יכול לדמיין את הקושי, כי לא ממש ברור איזה אימון יהיה… נשארת רק תחושת הציפייה.. וזו תחושה הרבה יותר נעימה להגיע אתה לאימון. זו גם הסיבה שקל יותר להתמיד.

מאיפה הגיע בכלל הרעיון?

לפני אאוטביט היה לי סטודיו "רגיל" חלל מקסים ואפילו גדול עם מראות, ציוד מוסיקה וכל השאר. גם שם עבדתי באותה שיטה גיוון, גיוון, גיוון. פעמיים בשבוע הייתי מנצלת את המיקום ויוצאת עם המתאמנים החוצה לשטחים שבמושב לעשות שם אימונים. אני ממש מעדיפה להיות בחוץ מאשר בחדר כושר סגור אך הבעיה הייתה שאם רציתי לומר משהו הייתי חייבת לצעוק ושמגוון האימונים שניתן לעשות ללא ליווי ומוסיקלי והדרכה הוא מוגבל.

 

אחרי אחד האימונים הגעתי הביתה ואמרתי ליוני, שאם רק הייתה לי מערכת שדרכה אוכל לשדר את הקול והמוסיקה אוכל להפוך את הריצות, האופניים ואימוני הBOOT CAMP  לאימוני חוץ מגוונים עם חווית אימון שונה לגמרי…הוא הסתכל עלי קצת מוזר וצלל לתוך עולם של תדרים, מלחמים, ברגים, פלסטיקה וציוד שידור. כעבור חצי שנה האב טיפוס לפטנט כבר היה מוכן והיום הטכנולוגיה בה אנו נעזרים בשיעור היא patent  שלנו .

 

האם זה קל או קשה יותר מכל אימון סטודיו אחר, וכמה קלוריות שורפים בממוצע באימון?

אני לא מדברת בשם אחרים אך אוכל להגיד לך שהאימונים שלי קשים. לא בגלל שאנחנו בחוץ, אלא בגלל שזו המציאות. כדי ששריר יתפתח הוא צריך אימון אינטנסיבי, ואימון אינטנסיבי בכל תחום (כוח, סיבולת, גמישות או קואורדינציה) תמיד קשה לשרירים. בגלל שאנחנו בחוץ הגוף זקוק ליותר אנרגיה כדי לווסת את הטמפרטורה הפנימית באופן יחסי לנעשה מבחוץ. לכן כל אימון כושר הנעשה בחוץ שורף יותר קלוריות מאותו אימון בחלל סגור וממוזג. לדוגמא: אישה השוקלת 65 ק"ג תשרוף 550-800 קלוריות באימון וגבר השוקל כ- 80 ק"ג יאלץ להיפרד מ 750-1000 קלוריות.

 

 

מאות של קלוריות נשרפות בכל אימון

למי זה מתאים ואיפה אפשר למצוא אותך?

לאלו שרוצים גיוון, עניין והדרכה מעולה. לאלו שמכוני הכושר ואולמות הספינינג קצת משעממים אותם. לאלו שרוצים אימון בחיק הטבע ובאויר הפתוח. לאלו  שמכירים בכך, שכל כך קשה להניע את הגוף לבד. לאלו שרוצים הדרכה צמודה ודחיפה קבועה קדימה. לאילו שרוצים לרדת במשקל בדרך הכי נעימה שיש.

 

איפה מתקיימים האימונים?

אימוני אאוטביט מתקיימים בפארק הירקון בימים א,ג,ד,ו בשעות הערב והבוקר

ניתן למצוא אותנו בעמוד הפייסבוק שלנו בקישור הבא או באתר אינטרנט

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.