7 דרכים לייעול הזמן בחדר הכושר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

ניצול זמן האימון בחדר הכושר חשוב לא רק כדי שישאר לכם יותר זמן פנוי על הספה מול הטלוויזיה אלא גם למוטיבציה גבוהה יותר וכמובן לתוצאות. אם תדעו לא להגיע בשעות העומס, תהיו פעילים בין הסטים ותתחילו בתרגיל שאתם הכי אוהבים, גם אתם תוכלו להפיק את המקסימום באימון ובמינימום זמן. קבלו את 7 הטכניקות לייעול הזמן בחדר הכושר.

 

למנף את האימון בחדר הכושר

1. התחילו בתרגיל שאתם הכי אוהבים

מיד אחרי החימום התחילו בתרגיל שאתם הכי אוהבים, ובצעו אותו בחלקו הראשון של תוכנית האימון. אוהבים את כפיפות הבטן? התחילו בזה לפני שאתם עוברים לשאר מכשירי הכוח. אוהבים את לחיצת החזה? התחילו במשקולות. להתחיל בדבר אליו אנחנו מתחברים יותר יעלה את את המוטיבציה וירומם את מצב הרוח לשאר המשימות שאנחנו עוד אמורים לבצע בהמשך האימון.

 

2. למדו לזהות את הזמנים הפחות עמוסים

 

אנשים רבים מדווחים כי רק המחשבה להגיע לחדר כושר עמוס במתאמנים מוציאה מהם את החשק ומורידה את המוטיבציה לאימון. להתכונן לאימון כשאתם יודעים שבחדר הכושר הולכת להיות כמות דלילה של מתאמנים יכול לגרום לכם למוטיבציה גבוהה יותר ואולי גם יכניס אתכם מהר יותר לקצב. חפשו את הימים והשעות הפחות עמוסות בחדר הכושר ונסו להגיע בזמנים האלו. לעשות את אימון הכושר עם פחות עומס ולחץ ייתן לכם את ההרגשה היותר נינוחה, נעימה ואינטימית.

צילום: CC BY MiamiFitnessTV
צילום: CC BY MiamiFitnessTV

 

3. תחלקו מאמן כושר אישי עם חבר או שניים

אם אימון כושר אישי נראה לכם יקר מידי, צרפו חבר או שניים והתחלקו במחיר. כן, גם זו דרך מעולה ליהנות מחוויית האימון האישי במחיר טוב יותר. המחיר עבור שעת אימון זוגי או של מיני קבוצתי (3-5 מתאמנים) זול יותר ולכן הרווח יהיה כולו שלכם. אימון כושר בליווי מאמן כושר פרטי שמדריך אתכם בכל שלב במהלך האימון, יכניס לכם יותר מוטיבציה, מחויבות ולבסוף גם יוביל לתוצאות.

 

 

 

4. רגלו אחר שעור הסטודיו לפני שאתם נכנסים

אל תבזבזו את הזמן על כל מיני שעורים שאליהם אתם בכלל לא מתחברים. לפני שאתם מנסים שיעור כזה או אחר נסו קודם לרגל אחריו. מה הכוונה? התמקמו מחוץ לדלת הסטודיו וצפו בכ-10 דקות הפעילות של השיעור (לרוב זה לא מיד בתחילת השיעור). "ריגול" מסוג זה הוא ריגול שייתן לכם טעימה ועזרה בקבלת ההחלטה טרם כניסתכם לשיעור. אהבתם את התרגילים? אהבתם את המוזיקה? התחברתם למדריך? כנסו ותהנו.

 

5. נסו להתחרות באימון האירובי

על ההליכון, על האופניים או על האליפטיקל, חפשו מישהו שמתאמן קצת יותר קשה מכם והתחילו להתאמן לצידו. זה לא אומר שאתם הולכים להתמקם ליד רץ מרתון ולהתחרות בו בכל צעד ופסיעה. היו ריאליים, אל תדחפו את עצמכם מעבר לגבולות הגוף. חפשו מישהו שפחות או יותר ברמה אחת מעליכם. אימון "בתחרות סמויה" ייתן לכם דחיפה נוספת ומוטיבציה בגלל ההרגשה שתלווה אתכם לאורך כל הפעילות ושאתם לא יכולים לאכזב.

6. חלקו את מספר החזרות בסט

כשמתמודדים לקראת סט של 15 או 20 חזרות, נסו לחלק את הסט לסטים קטנים יותר. למה הכוונה? אם אתם מבצעים 20 כפיפות בטן, נסו לספור רק עד 5 אבל…. 4 פעמים. במקום שתספרו פעם אחת וארוכה עד 20, תספרו עד 5 (אפילו שמדובר ב-4 פעמים) זה יכול לתת לכם הרגשה מנטאלית ופיזית קלה יותר.

 

7. הימתחו בין הסטים של תרגילי הכוח

מתיחות אף פעם לא יזיק לכם לבצע-זה לא תמיד חייב לחכות רק לסוף האימון. הימתחו בזמן המנוחה בין תרגילי הכוח. אל תשכחו שאתם גם ככה מבזבזים לפחות דקה או יותר בהמתנה לסט הבא. זוהי עוד דרך נהדרת למנף כל דקה באימון לעבודה אקטיבית ולתוצאות טובות בהמשך.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.