רק חצי אחוז נדבקו בחדר הכושר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

סקר שבוצע לאחרונה מצא כי מרכזי כושר וספורט אינם מקום להדבקה: חצי אחוז בלבד מהמתאמנים (43 איש) נדבקו בקורונה, ורק כעשירית מאלו שנדבקו בפועל דיווחו שנדבקו בחדר כושר (3 בלבד).

חדרי כושר והדבקה בקורונה
חדרי כושר והדבקה בקורונה

 

 

סקר חדש נערך בקרב 8,283 מתאמנים על ידי פרופ' רחלי דנקנר, מומחית בבריאות הציבור וברפואת ספורט וחוקרת בכירה במכון המחקר "גרטנר", ופנינה מרום, מקדמת בריאות בבית החולים השיקומי רעות בתל אביב. הסקר אשר נערך ברשת הולמס פלייס מראה כי הקורונה עשתה שינוי של הרגלי הפעילות האקטיבית של 70% מהמתאמנים: 28% הפסיקו להתאמן, ו-65% מתאמנים פחות מאשר לפני שהקורונה נחתה עלינו.

 

בנוסף, יותר מחצי מהנשאלים (56%) דיווחו על שינוי במשקל, 18.6% ירדו במשקל, בממוצע 4.5 ק"ג, ואילו 36.8% מדווחים על עלייה במשקל של 3.6 ק"ג בממוצע. 73% סבורים כי השינוי במשקל  נבע משינוי בפעילות הגופנית שבוצעה.

כ-43 משיבים (0.52%) דיווחו כי חלו בקורונה, מהם 3 נדבקו במועדון הכושר, 29 נדבקו במקום אחר ו-9 לא יודעים היכן נדבקו.

הגיל הממוצע של המשיבים היה 46. מדובר באנשים פעילים באופן יחסי שציינו שהם עוסקים בפעילות ספורטיבית בממוצע 4.3 שעות בשבוע. מרבית הנשאלים בסקר (67%) מתאמנים בחדר כושר, 20% בסטודיו ו-8% שוחים בבריכה.

 

כושר בזמן קורונה

 

 

פרופ' דנקנר הוסיפה כי לאור הממצאים, חייבים להימנע מסגירת חדרי כושר: "הסקר אינו תומך בטענה כי מועדוני ספורט מהווים מקום של העברת מחלת הקורונה. על מקבלי ההחלטות לשקול במשנה זהירות החלטות המובילות לחסמים בשגרת אורח חיים בריא, ואף לעודד את הציבור לפעילות גופנית".

 

 

ד"ר רז הגואל, מנהל "המרכז הרפואי לטיפול בהשמנה ורופא מומחה": "עלייה במשקל היא חלק מנזקי הקורונה, אך דווקא עכשיו זו יכולה להיות הזדמנות ליצירת שינוי. אנו עדים ליותר ויותר אנשים שפונים לטיפול רפואי רב-תחומי לטפל בבעיה".

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.