צפו: ביצועים גופניים מדהימים סביב עמוד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

ריקוד על עמוד, קונספט ריקודי המעודד את חיזוק שרירי הגוף בצורה אלגנטית ואסתטית באמצעות ריקוד סביב מוט. לכאורה הוא ריקוד סקסי ואסתטי על מוט עם תנועות אופייניות ממועדוני הסטריפטיז אבל זוהי ללא כל ספק פעילות גופנית מאומצת המפעילה את מרבית שרירי הגוף. בין הסלבס' שכבר נחשפו לשיטה תוכלו למצוא את אנג'לינה ג'ולי, פרגי, טרי הטצ'ר, קייט הדסון והפוסיקט דולס.

 

מהו בכלל ריקוד על עמוד?

שיטת ריקוד על עמוד (Pole Dance) מיועדת לתרגול חיזוק הגוף והשרירים, לשיפור הגמישות, אלגנטיות ואסתטיקה. הבסיס של ריקוד על עמוד הוא ריקוד מסביב למוט יחד עם אלמנטים אקרובטים נוספים. אמנות הריקוד על עמוד מורכבת ממספר רמות קושי, אולם התרגילים נעשים מורכבים יותר עם העלייה ברמתו של המתאמן. גם כאן קיימים מערכי שיעור שונים, השיעורים במתכונת זהה לזו של שיעורי ריקוד המורכבים מחימום, תרגילים עם מוט ומתיחות. יחד עם זאת למרות שהריקוד הנו חושני וסקסי האימונים אינם כוללים הסרת ביגוד או מגע באיברים אינטימיים.

 

צפו בלקט ביצועים גופניים מדהימים סביב עמוד

 

גם אצלנו בישראל – האם מתאים לכל אחד?

אליסה פלסקובה העוסקת בהתעמלות אמנותית כבר שנים רבות, היא מחלוצות הריקוד על עמוד בישראל ומייסדת האקדמיה לריקוד על עמוד בישראל. ההגעה שלה מתוך ההתעמלות האמנותית עזרה לה להשתלב בתחום ולרצות להביאו לישראל. באחד הראיונות שערכנו איתה בעבר היא מסבירה: "לא חייבים להגיע מהתעמלות אמנותית בשביל להתחיל ולרקוד סביב עמוד, אפשר אפילו להגיע ללא כל רקע מקדים, עם הדרכה טובה ונכונה ניתן להתקדם מרמה התחלתית ובהמשך כבר להשתלב ברמה של מתקדמים. חשוב לזכור שכמו בכל אימון כושר רגיל חייבים לשלב תרגילים מורכבים וזאת לאחר שעושים זאת בהדרגתיות, בפיקוח ובהדרכה.

צפו באליסה פלסקובה מייסדת האקדמיה לריקוד על עמוד בישראל

 

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.