פעילות גופנית: כי זה טוב לכם למוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

כפי שכולם כבר יודעים, אם לא מתאמנים, השרירים הופכים לרפויים. נכון, השרירים נחלשים ולא ממש יתחזקו מזה שלא תעשו כלום. מה עוד שהרבה אנשים לא יודעים הוא, שככל שאנו נמצאים בכושר גופני טוב יותר כך גם המוח שלנו יעיל יותר. כן. זו לא בדיחה. מסתבר שאין צורך רק לאתגר את המוח בלמידת שפה קשה, טריוויה, פאזל או לעשות שאר משימות מסובכות. היום גם חדר כושר יכול לעשות את העבודה. במחקר שנעשה הכריזו החוקרים כי לפעילות הגופנית ולמידת הכושר הגופני שלנו יש קשר הדוק גם לפעילות המוח. לכן, ככל שנשמור על כושר גופני טוב כך המוח שלנו יעבוד טוב יותר.

פעילות גופנית: לא רק לשרירים
פעילות גופנית מסוגלת להפחית סיכון לדמנציה, לשפר כישורים קוגנטיביים ומנטליים ולהאריך את תוחלת החיים. פעילות גופנית מזרזת את ניקוי הפסולת מתאי המוח ומשחררת אנדורפינים והורמונים המשפרים את מצב הרוח ותפקוד הזיכרון.
מסתבר שאין הרבה פעילויות שמגרות את מערכות המוח כמו פעילות גופנית. זה מתחיל בקואורדינציה (בפעילויות ובחוגים מסוימים), ארגון הגוף, קבלת החלטות  וריכוז. איך שלא תסתכלו על זה, מדובר פה בהרבה יותר מגירוי גופני אלא גם בגירוי מנטלי לא קטן. נמצא עוד שפעילות גופנית בחדר כושר יכולה לסייע ב"הבערה"  של ייצור תאי מוח חדשים. אז מה אכפת לכם? צאו לאימון!
יחד עם זאת, לא מעט מחקרים הוכיחו שנשים בעלות השפעה (קרייריסטיות) השומרות על כושר גופני הן בעלות יכולת גבוהה לתכנון תכניות, יכולת ניהולית גבוהה יותר ושמירה על קור רוח. תהליכים אלו מתרחשים בדרך כלל בחזית המוח.
קליפת המוח הקדמית היא מפיקת התועלת הרבה ביותר מפעילות ספורטיבית. אז מי אמר שפעילות גופנית לא תעבוד לכם על המוח?

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.