נשים רוכבות: על נשים ואופניים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
בשנים האחרונות, ענף האופניים תפס תאוצה עולמית חסרת תקדים. מיליוני אנשים רוכבים על אופניהם מידי יום. חלקם בכדי להגיע לעבודה, וחלקם בשביל הכיף. רבים רוכבים בשטח, רבים רוכבים בכביש ורבים פשוט רוכבים על מה שיש. חלקנו תחרותיים, חלקנו חובבנים וחלקנו בכלל לא מוגדרים.
נשים רוכבות. תופס תאוצה בישראל
העלייה הסופר מטאורית הזו בכמות הרוכבים העולמית, הייתה שמורה בעבר לגברים בלבד. הנשים היו צופות מהצד ומעודדות את הבעל שיצא לרכיבה, רק כדי שהן יוכלו לפטפט קצת על אופנה עם החברות. לא עוד. זה נגמר. נשים רוצות אופניים. נשים רוצות אופניים מגניבים. נשים רוצות שהבעל יישאר בבית בזמן שהן מרביצות רכיבה. זה רשמי, זה ענק. רק צאו לכבישים ולשטח ותוכלו לראות עשרות ומאות משוגעות לדבר, יורדות בסינגלים תלולים בשטח, מאובזרות במיטב אופנת הרכיבה, כאילו יצאו הרגע מגזין אופניים. הן הביאו את החן שלהם, את האופנה, "השיקיות" וכמובן הרגישות לענף כה מצ'ואיסטי. הן מעמיסות את האופניים על הרכבים לבד, מרימות את השרשרת המטונפת אחרי שהיא נופלת, מגרזות מטפלות ומשמנות את אופניהן בעצמן. ישראל 2010 תחילת 2011 המחלה ממשיכה להדביק.
מאובזרות במיטב אופנת הרכיבה
איגוד האופניים שלא יכול היה להישאר אדיש לתופעה, החליט באופן מבורך לקחת על עצמו את היוזמה לארגן סצנה מסודרת לנשים הרוכבות.
מדן ועד אילת, מיטב המאמנים נרתמו ליוזמת האיגוד בכדי לקיים אימונים פתוחים לנשים בלבד. אימונים ללא גברים. הייתם מאמינים? או אולי אני צריך לשאול אם הייתן מאמינות? בחודש מרץ הקרוב (26.3.2011) יתקיים מרוץ הנשים הראשון לעונה זו. הרף הוא גבוה, הציפיות הן גבוהות.
זה לא נגמר שם. מיד אחריו יהיו עוד מרוצים שיאורגנו כהפנינג נשי לחלוטין. כולן מוזמנות. אך מרוצי האופניים הם לא באמת הסיפור כאן. הסיפור האמיתי הוא פשוט נשים רוכבות.
הפנינג נשים: לעידוד ענף הרכיבה הנשי בישראל
אם גם אתן קוראות כתבה זו וחושבות לעצמכן "מממ נשמע מגניב, אבל אני לא יודעת איך להתחיל". לא כזה עניין, היום זה כבר פשוט. אפשר אפילו ללמוד את יסודות הרכיבה בבית ספר שמלמד את רכיבת הכביש. כן, יש דבר כזה…בבית הספר Road rush  אשר פועל במסלולים סגורים בחיפה ובנתניה תוכלו לעשות את הצעדים הראשונים בתחום רכיבת הכביש. במקביל ללימוד טכניקות הרכיבה והדגשים החשובים תוכלו אפילו לקבל שירות של ייעוץ לפני רכישה. כן מה ששמעתן. לא עוד ייעוץ ווירטואלי או טלפוני, הם יצאו אתכן לשטח ויעברו יחד מחנות לחנות עד שתמצאו את האופניים המתאימים לכן בתקציב המתאים. כפי שנאמר: ענף האופניים מתפתח בארץ ובעולם יחד עם אם זה לא מספיק כדי להוציא אתכן לרכוב אז אני לא יודע מה כן. אז נתראה בכביש או מה?

מאת: אילן גולדמן

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.