נועד להיות אלוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

בעברו כבר לקח את אליפות ישראל מספר לא קטן של פעמים, הוא מבלה את מרבית זמנו על הקו בין ישראל – קליפורניה וברזיל, הוא עושה חייל בארה"ב ועכשיו הוא גם אלוף עולם בג'יוג'יטסו. סיפורו של הישראלי נועד להט על הדרך עד הניצחון באליפות העולם בג'יוג'יטסו.

מתי גילית את האהבה לג'יו ג'יטסו?

אני מתאמן מגיל 5 אז די גדלתי בתוך האימונים, אבל גם בתור ילד אני זוכר שבכל פעם שהאימון נגמר הייתי על "קוצים", הייתי כבר מחכה לאימון הבא. גם היום שאני עושה את זה בצורה מקצועית זו עדיין אותה אהבה ילדותית לספורט ולאימונים.

למי שלא מכיר: תוכל לספר מהם הישגייך עד כה?

אלוף ישראל 6 או 7 פעמים כשעוד הייתי מתחרה בארץ
מקום ראשון אליפות ארה"ב הפתוחה 2010
מקום שני אליפות ארה"ב הפתוחה 2009
מקום ראשון אליפות ריו דה ז'נירו
2X מקום ראשון קופה אמריקה
מקום ראשון גביע הוריון גרייסי
מקום ראשון טראקה ריו דה ז'נירו
Xמקום ראשון גראפלינג
מקום ראשון אליפות העולם 2010

מה אתה מקבל מהג'יו-ג'יטסו? איזה תפקיד הוא ממלא בחייך?

מי שמכיר אותי יודע שאני בן אדם שלא יכול לשבת בשקט לרגע, הג'יוג'יטסו נותן לי את האופצייה לפרוק את כל האנרגיות בצורה חייובית ומועילה. הוא נותן לי מטרה, כל הזמן יש תחרות באופק שצריך להתכונן אליה יחד עם הרצון להשתפר ולדחוף את עצמי ולהיות הכי טוב שאפשר לעומת אחרים וכמובן לעומת עצמי.

איך הייתה ההרגשה להילחם מול לוחמים מהטובים בעולם?

להביס אותם הרגיש עוד יותר טוב (הוא צוחק), ההרגשה היתה מדהימה להילחם מול חברה' טובים ברמה כל כך גבוהה ששום דבר לא הולך בקלות. על כל מהלך יש מלחמה ואם אני רוצה לבצע איזה מהלך אני חייב להטעות אותם קודם ורק אז לנסות אותו. וגם ככה רוב הסיכויים שזה לא ילך.

איפה אתה מתאמן? ולמה דווקא שם?

אני מבלה את זמני בין הארץ לברזיל וקליפוניה על מנת להשיג את המאמנים הטובים ביותר, את יריבי האימון הטובים ביותר וכדי להגיע לתחרויות הנחשבות ביותר. מבחינתי אני חייב להישאר בתנועה. את רוב זמני בימים אלה אני מבלה כרגע בקליפורניה במכון ה-AKA שנחשב לטוב בעולם כיום מבחינת הישגים מאמנים ויריבי אימון.

אירוע שנחרט לך בזיכרון…

אני מניח שאתה מתכוון מהתחרות… אז לי יש שיטה שלמדתי מהמאמן ג'ודו שלי בצעירותי אורן בן ארצי ואני תמיד משתמש בה בתחרויות: אפילו כשאני מגיע ויש לי 5 קרבות לפני, אני תמיד מתרכז אך ורק בקרב שלפני, על מנת להשאר מפוקס כי הדבר הכי חשוב בתחרות זה הקרב הבא בתור. בקרב הגמר היריב הוביל עליי בנקודות אבל אז הכנסתי אותו לחניקה ואני זוכר שחשבתי לעצמי: תתחיל ללחוץ, אתה רוצה את הזהב. ברגע שהוא נכנע כל מה שהרגשתי זו ירידת מתח עצומה והמחשבה שעברה לי בראש זה "וווואי עשיתי את זה", אפשר ללכת לאכול עכשיו!

מה המסר שלך לספורטאים הנמצאים בתחילת דרכם ומה המוטו שלך לחיים?

עבודה קשה תמיד משתלמת! יחד עם זאת, חשוב לדעת להנות מהחיים ובמיוחד מספורט.

מאת: שי אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.