מתופפת על כדור: אחד על אחד עם יעל ניר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

העלייה בפופולאריות של הפעילות הגופנית משנה גם את ההתייחסות אליה. מאימון בחדר הכושר שעד לפני קצת יותר מעשור נתפס כמקדשם של מפתחי גוף בלבד, ההתייחסות סביב עולם חדרי הכושר השתנתה וקהל המטרה מגוון יותר. אני סבור כי הפעילות בחדר הכושר רק משתבחת עם השנים, בדיוק כמו יין טוב, ולנו, המתאמנים נשאר רק ליהנות ממנה. כחלק מהפעילויות אותם אנו סוקרים בכושר ישראל, גם על דראמס אלייב כבר רשמנו כאן בעבר. הפעם יצאתי לפגוש את יעל ניר אחד על אחד, האישה שעומדת מאחורי הבאת הקונספט המטריף לישראל, כדי לשמוע קצת על פעילות הדראמס אלייב וכניסתו אל תוך עולם חדרי הכושר, החזון לעתיד ועל החוויות מהאימון המשותף שהעבירה עם קרי איקינס (מפתחת השיטה) על במה אחת ממש לאחרונה. לא נגעתי.

יעל ניר בפעולה. צילום: מאיה דרור

אז מהו בעצם הדראמס אלייב?

הדראמס אלייב הוא שיטת אימון קצבית של תנועות תיפוף על כדורי פיטבול (ענק). זהו אימון אירובי חדש, הנעשה בתענוג חושים, שחרור ואופוריה, ובמקביל מחטב ומבריא. תוצאותיו חסרות תקדים לבריאות הגוף. ולכן נחשב כספורט של העידן החדש, על ידי רופאים ומדענים. דראמס אלייב מבוסס על הקונספט-  whole body whole mind/brain.

מתי הבאת את השיטה לארץ?

בשנת 2008 זה קרה. אחרי שנחשפתי אליו לראשונה בשנת 2006 בכנס IDEA בארה"ב, ועוד לפני כן, כבר בשנת 2004 כאשר הייתי בכנס בארה"ב וראיתי אנשים שיוצאים משיעור דראמס מחויכים אך טרם התנסיתי. שנה לאחר מכן נכנסתי לשיעור ותהאהבתי. בשנת 2008 יצרתי קשר עם קרי מארגנת השיטה וכך נוצר החיבור.
צילום: מאיה דרור

מה הסיבה בגללה החלטת לעלות את השיטה אלינו כאן לישראל?

קלטתי שיש כאן משהו מעניין והבנתי שאפשר לעשות עם זה הכל. אפשר לעשות עם זה שיעורים לילדים, מבוגרים ואפילו לגיל הזהב. כשהבנתי את הפוטנציאל האדיר של השיעור, גם הלכתי על זה.

תוכלי לספר לנו מי עומד מאחורי השיטה?

קרי איקינס היא מפתחת השיטה. קרי במקור אמריקאית שמגיעה ממשפחה של מוזיקאים ורקדנים. זה התחיל כך כשבילדותה היא הלכה ליערות עם אביה ואמא כאשר אביה היה זה שעוסק בצייד. מהעורות של החיות היה עושה לילדיו תופים וכך היא גדלה אל תוך עולם של מוזיקה. עם ילדות של משפחה מוזיקלית היא פיתחה את זה כך גם בהמשך החיים אל תוך עולם הדראמס.
דראמס אלייב. צילום: מאיה דרור

ספרי לי על האירוע האחרון בו לקחת חלק ביוון?

היתה חוויה מאוד מיוחדת כאשר הייתה זו הפעם הראשונה שנחשף הדראמס ביוון.  נשלחתי במסגרת הדראמס אלייב העולמי כדי שאעביר את הקורסים גם ביוון. הכנס התקיים ב- 21/5 כאשר בין השעורים היה פילאטיס, יוגה, חיזוק ודראמס עם מדריכים ברמה גבוהה מכל העולם.

עכשיו ספרי על החוויה להעביר עם קרי (מפתחת השיטה) שעור דראמס על במה אחת:

זהו כבוד מאוד גדול עבורי. קרי היא אישה מדהימה והיא אומנית בחסד. מעולם לא חשבתי שמתישהו אני אעביר איתה שיעור משותף ביוון. אמנם, היה לי חלום להדריך בחו"ל, אבל לא תיארתי לעצמי שזה ייעשה יחד עם קרי על במה אחת. אז אפשר לומר שהחלום להדריך עם קרי כבר קרה.
צילום: מאיה דרור

מה השאיפות להמשך ואיפה נראה את הדראמס בעוד כמה שנים?

החזון שלי הוא שדראמס אלייב יהיה מוכר בכל הארץ בדיוק כמו פילאטיס או ספינינג. אני רוצה שהדרמאס יהיה בכל חדר כושר בארץ, בכל מתנ"ס וסטודיו. מטרה נוספת היא שהדראמס יהיה כפעילות זמן איכות בין הורים לילדים או סבים וסבתות ושיתחילו גם להבין את התרומה הבריאותית של הדראמס.  הייתי רוצה שייכנס לבתי ספר כפעילות לנקודת פורקן לילדים. תחשבו על זה: במקום להתעצבן הילדים יוכלו לשחרר ולעדן את הכל על הכדור. חשוב גם לציין כי הדראמס מתאים לכולם ולכל גיל.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.