מרתון ירושלים: מספר שיא של 1,030 רצים מחול!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מספר שיא של 1,030 רצים מחו"ל כבר נרשמו למרתון ירושלים 2012, מה שהופך אותו למרתון הבינלאומי הגדול ביותר שנערך בישראל אי פעם.

מדובר במספר חסר תקדים של רצים מחו"ל, שאף מרתון ישראלי מאז ומעולם לא התקרב לכמות שכזו.

מחכים לאורחים מחו"ל

כחודש ליריית הזינוק של מרתון ירושלים וכבר עכשיו ניתן להכריז עליו כאירוע הספורט הבינלאומי הגדול ביותר שנערך בישראל.

כ-1,030 רצים מעשרות מדינות שונות כבר נרשמו ומארגני האירוע צופים שבמרתון הקרוב ישתתפו כ-1,300 רצים לפחות ממדינות זרות בעולם, כאשר למעלה מ-600 ירוצו את המסלול המלא של 42.2 ק"מ. מדובר במספר חסר תקדים של רצים מחו"ל, ששום מרתון ישראלי מאז ומעולם לא התקרב לכמות שכזו וכל זאת כבר בשנת קיומו השנייה של המרתון.

 

למעלה מ-600 ירוצו את המסלול המלא

הרצים במרתון הקרוב יגיעו מכל רחבי תבל, כאשר מספר הרצים הגדול ביותר מגיע מארה"ב , אנגליה, צרפת, איטליה  וגרמניה. אולם לא פחות ממספר המשתתפים הזרים, יכול מרתון ירושלים להתגאות בעובדה שמרתון הקרוב ישתתפו נציגים ממדינות שטרם שלחו רצים לישראל, מדובר במדינות מדרום אמריקה כמו ברזיל, ארגנטינה ופרו וכן במדינות המזרח הרחוק כמו סין, הונג קונג ואפילו אינדונזיה.

ההיענות הגבוהה של התיירים הינה הודות לפעילות השיווקית המאומצת שערכו במשותף הרשות לפיתוח ירושלים ומשרד התיירות. לצד ההיענות הגבוהה יש גם תמורה כספית לעיר ועד כה הוזמנו כ-3,000 לינות ברחבי העיר ירושלים.

במשרד התיירות וברשות לפיתוח ירושלים סבורים כי השילוב המיוחד של נופי העיר העתיקה יחד עם אירוע המרתון ייצר מוצר תיירותי בינלאומי חדש למדינת ישראל, המסייע לקידום התיירות לירושלים וישראל בפרט.

 

ריצה לאורך ההיסטוריה

דבר ראש העיר

ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים: "ההיענות הגדולה של רצים מרחבי העולם להגיע למרתון ירושלים 2012, מעידה על עוצמתה ושמה של העיר ירושלים ברחבי העולם.  אני מזמין את כל האנשים, בארץ ובעולם, לבוא למרתון ירושלים 2012 וליהנות מחוויה ספורטיבית בלתי נשכחת לאורך נופיה ואתריה של ירושלים".

 

מרתון ירושלים יתקיים בפעם השנייה בתאריך 16 במרץ 2012. האירוע יחולק לארבעה מקצים: מרוץ מרתון מלא (42.195 ק"מ), מרוץ חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מרוץ עממי למרחק של 4.2 ק"מ ומרוץ הקהילות למרחק של 800 מטר.  מרתון ירושלים הוא ייחודי ביופיו ומאתגר בעליות והירידות המאפיינות אותו. לאורך המרוץ יחלפו הרצים על פני אתריה ההיסטוריים המרהיבים והחשובים של ירושלים, ממשכן הכנסת לתוך העיר העתיקה ולאורך החומות, בריכת הסולטן, משכנות שאננים, הר ציון, מושבה גרמנית, רחביה, טיילת ארמון הנציב, גבעת התחמושת, גן סאקר, הר הצופים, הר הזיתים ואתרים נוספים.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.