מרוץ הלילה הגדול- חוויה בלבן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
כ-15 אלף רצים בלבן שטפו את אבן גבירול אמש במרוץ הלילה הגדול של נייקי. המרוץ הנערך זה השנה הרביעית, הביא עמו שלל רצים מרחבי הארץ וסיפק חוויה בלתי נשכחת מתחילת האירוע עד לקו הסיום. הסיקור המלא, התמונות, החוויות והמסר מהאירוע הלילי הגדול.
הערב התחיל עם טפטוף קל, בהמשך הפוגה מלאה לאורך כל הריצה ולקינוח קיבלנו גם גשם חזק בסיום. כך היה מרוץ הלילה הגדול כאשר מזג האוויר לא הפריע לאף אחד מ-15 אלף הרצים שצבעו את העיר תל אביב בלבן. מרוץ נייקי העולמי שגם נקרא :The Humen Race מתקיים בכל שנה על פני 4 יבשות בו לוקחים חלק לא פחות ממיליון רצים ברחבי הגלובוס!
השנה להבדיל משנים קודמות ניתן לכל משתתף את האפשרות לבחור מספר אישי וסלוגן יצירתי שמתחיל בצמד המילים "I Run" כחלק מהחוויה האישית שמארגני האירוע רצו להעביר. את ההמשך לצמד המילים כל משתתף המשיך על פי תפיסתו או אמונתו.
נקודת הזינוק הייתה מכיכר רבין, שם התקיים גם הפנינג ססגוני בהנחיית אסי עזר, עשרות רקדנים, מדריכי כושר וסקאזי אחד אשר דאג לחמם את האווירה כמו שרק הדי ג'יי הבינלאומי יודע לעשות.
אחרי החימום והמילים המעודדות של ראש העיר מר חולדאי, גם ריצה הייתה לנו שם. עשרות אלפי הרצים התכנסו אל תוך "שרוול הריצה" אליו נכנסו בזה אחר זה קבוצות הזמנים (עפ"י זמן משוער של כל אחד).
נתון שכדאי לדעת: השנה כ- 30% מהרצים היו נשים ולמעלה מ- 30% היו משתתפים שזהו המרוץ הראשון בחייהם. הנה הגיעה לה השעה 20:00, המרוץ יוצא לדרך ואיתו נחשול לבן של רצים העושים דרכם לאורך אבן גבירול עד לקו הסיום בספורטק. לאורך כל המסלול זכינו למשב רוח גבית ולעידוד מוזיקלי עם עמדת די ג'יי כמעט בכל קילומטר שגרם לחברה' הרצים לפזז ולרקוד תוך כדי ריצה.

אז מה ומי היה לנו שם?

ידוע כבר שסלבריטאים לא יכולים להחמיץ אירוע מסוג זה בייחוד אם הם גם חובבי ספורט מושבעים. אסי עזר שהנחה את האירוע שם לו מטרה לרדת מ-50 דקות, שלא נדבר על עופר שכטר שנתן נוכחות וגם הכריז שהוא מתכנן לסיים סביב ה-45 דקות. גם רופא הילדים אריק אלפר מהשרדות היה שם, הרופא שהוא גם תושב תל אביב דואג להדגיש בכל הזדמנות את חשיבות הפעילות הגופנית לאורך החיים ולראייה גם הגיע לשמש דוגמא.

המסר האמיתי שהיה באוויר

בואו נשים את כל הסלבריטאים שנכחו באירוע בצד, היו מספר רב של התרחשויות מעניינות ובעלי מסר עוצמתי הרבה יותר. למשל: אב ובנו בן ה-5 רצים יחד, אני לא בטוח אם הילד באמת סיים את כל ה-10 קילומטרים אבל הדרבון של האב כל עוד הוא רץ לצידי היה פשוט מדהים, המסר הספורטיבי שהוא העביר לבן הוא מסר שסביר להניח יוביל את הילד לעיסוק ספורטיבי כזה או אחר גם בבגרותו, דבר שמצא מאוד חן בעיניי.
היו עוד כמה תמונות יפות במהלך המרוץ שנמצאות אצלי בראש, כמו למשל: הורה או יותר נכון של אמא (מעל גיל 60) הרצה עם שני בניה הצעירים, אבא צעיר בריצת אמוק עם עגלת תינוק עוקף כל מה שנקרא בדרכו, עם עקיפות מימין ומשמאל הבנתי שאת המסר שלו הוא מעביר לתינוק כבר מגיל אפס. יחד עם זאת היה אפשר להרגיש את הצופים הנלהבים שצפו ברצים מהצד כמעט וקופצים פנימה אל תוך הריצה, היה אפשר לשמוע את החברה' הצעירים שחילקו מים לאורך המסלול שאמרו האחד לשני: "בשנה הבאה אנחנו כאן על המסלול ולא בעמדת הבקבוקים" וכמובן שבעקבות סגירת מרבית צירי התנועה בעיר תל אביב נאלצו רבים מתושביה ללכת ברגל ממקום למקום ומבלי בכלל שהתכוונו גמעו כמה קילומטרים טובים.

אז מה הרוויחה העיר תל אביב מכל זה?

אמרו עיר ללא הפסקה, לא? העיר תל אביב הרוויחה לילה לבן בו 15 אלף שוחרי כושר, בריאות וריצה צבעו את העיר בלבן והקפידו לשטוף בהמוניהם גם את בתי הקפה והמסעדות בסיום המרוץ.
העיר תל אביב הרוויחה את האווירה ואת החיבור האולטימטיבי עם הפעילות הגופנית בקרב תושביה. העיר תל אביב זכתה לכיסוי רחב היקף בעקבות האירוע העולמי שנערך כבר בפעם הרביעית בעיר. העיר תל אביב קיבלה הפנינג אמיתי ואת אחד מהאירועים הספורטיביים והחווייתיים היותר טובים של השנה. לסיום או אולי כבונוס לריצה, העיר תל אביב קיבלה מספר גשמי ברכה ששטפו את הרצים לעבר הביתנים השונים ואל מתחת קשת קו הסיום. למי אכפת? הכל כבר מאחורינו, מתכוננים כבר לשנה הבאה.

עושים זאת בשביל ה-FUN

מבחינתי התוצאה הייתה זניחה יותר, אינני מתחרה כמו מרבית הרצים שהשתתפו באירוע, אחרי הכל, מרבית המשתתפים הגיעו בשביל האתגר האישי ובשביל הכיף האמיתי מפעילות ספורטיבית משותפת, מהנה וחווייתית. מרבית הרצים השתתפו ובחרו בדרך שלך כושר וריצה כדרך חיים. תוצאת הזמן מבחינתי ומבחינת רבים שרצו לצידי הייתה עוד אינדיקציה לשיפור עצמי אך לא מעבר. עצם החוויה הוא העיקר.
ולסיום, אם החמצתם: אתם מוזמנים לצפות בקטע הפתיחה של המרוץ:

אז מה אתם אומרים: ב-2011 אתם שם?
מאת: שי אלנקרי
צילום: דניאל מוסקוביץ


שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.