מסלול ריצה ללא כוח משיכה: כמו בחלל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

אם אי פעם סבלתם מפציעה או עברתם ניתוח, אתם בטח כבר יודעים שתהליך ההתאוששות יכול להיות ארוך ומייגע. לא משנה אם מדובר בספורטאי מקצועי או מתאמן חובבן מן השורה, עדיין ישנו הצורך להשתמש במרב הכלים והמאמצים בכדי לחזור לקו הבריאות.

לעתים זה מתחיל בשיקום פיזיותרפיסטי וזה ממשיך בטיפולים שיקומיים נוספים, אך כשהטיפול מבוסס על פטנט של נאס"א זה כבר סיפור אחר. ההליכון ALTER-G , הוא הליכון הפועל כנגד כוח המשיכה ומדמה הליכה או ריצה בחלל. ידוע כי בעת ריצה מופעל עומס של פי 2.5 עד 3 ממשקל הגוף ולכן, אדם המעוניין לשקם עצמו ולחזור לכושר גופני יוכל לעשות זאת בדרך קלה יותר, ללא כוח משיכה וללא הפעלת לחצים על המפרקים בשלבים הראשונים של השיקום. ההליכון הייחודי נמצא כרגע בארץ (במדיקס – הדר יוסף) אבל משמש ככלי שיקומי נהדר ברחבי העולם ביניהם קבוצות רבות ב-NBA (ליגת הכדורסל הטובה בעולם), קבוצות ספורט ומרכזי שיקום נוספים.


צפו בהליכון אלטר ג'י בפעולה.מכשיר ה- Anti Gravity Treadmill פותח ב- NASA לאימון אסטרונאוטים ולאחר מכן כמכשיר לאימון ולשיקום.

המכשיר, תוצרת ארה"ב, מאפשר הליכה וריצה ע"ג מסילת ריצה תוך נשיאת משקל חלקית באמצעות טכנולוגיה שנקראת- Differential Air Pressure DAP: ניתן להפחית את משקל הגוף בעד 80% (להגיע למשקל של 20% ממשקל הגוף) ביחידות של 1% ובכך להפחית את ה- Ground Reaction Force אשר מופעל על הגפיים התחתונות והגב התחתון.

המכשיר מאפשר ריצה קדימה במהירות של עד 19.2 קמ"ש והליכה לאחור במהירות של עד 4.8 קמ"ש, ושינוי השיפוע בעד 15% (המסילה שנמצאת בתוך המכשיר מיוצרת ע"י חברת Landice) .

לרוץ כמו בחלל

את 3 הפרמטרים (% נשיאת המשקל, מהירות ו% שיפוע) ניתן לשנות במהלך האימון.

אחד היתרונות הבולטים של המכשיר הוא שטכניקת הריצה או ההליכה אינה משתנית במהלך השימוש במכשיר וכמו כן, אין התנגדות לתנועת הרגליים במהלך האימון.

בנוסף, בהפחתת משקל של עד 20% ממשקל הגוף (הגעה למשקל גוף של 80% מהמשקל המקורי) הפרמטרים הפיזיולוגיים נשמרים (לדוגמא: צריכת חמצן מכסימלית) . כשמפחיתים יותר את משקל הגוף ניתן לפצות על ההפחתה ע"י הגברת המהירות והשיפוע.

המכשיר מאפשר אימון ריצה במהירויות גבוהות יותר ביחד עם הפחתת העומס על העצמות והמפרקים של הגפיים התחתונות והגב התחתון ובכך נמנעות פציעות הכרוכות בעומס יתר. כמו כן, קל יותר ללמוד ולתרגל שינויים בסגנון הריצה בעומס נמוך יותר.

המכשיר נוח מאד לשימוש ובטוח לחלוטין – אין אפשרות ליפול ממנו.

שימושים:

אימון :

1. שיפור מהירות

2. שינוי סגנון ריצה

3. הגברת עומס אימונים תוך מניעת פציעות

4. שמירה על היכולת האירובית ואף שיפור שלה במהלך החלמה מפציעה (אין צורך להפסיק לרוץ)
5. קיצור זמן ההחלמה מפציעה וחזרה מהירה יותר לאימונים

6. מאפשר ריצה לאנשים שאינם יכולים לרוץ עקב בעיה כרונית במפרקי הגפיים התחתונות
7. מאפשר אימון אירובי בהליכה וריצה לאנשים בעלי עודף משקל שאינם יכולים, עקב משקלם הגבוה לשלב אימון כזה בתהליך הפחתת
המשקל ( המכשיר מתאים למתאמנים במשקל שבין 40 ל- 180 ק"ג).

שיקום:

1. שיקום אורתופדי
2. שיקום נוירולוגי (כולל בעיות שיווי משקל)
3. שיקום לב
4. שיקום ילדים

ה- Anti Gravity Treadmill נמצא בשימוש בקרב אצני עילית (אלופים אולימפיים, אלופי עולם ) , בקבוצות ה- NBA, בקבוצות כדורגל עילית (ביירן מינכן, ארסנל, מנצ'סטר סיטי, ריאל מדריד ועוד) , קבוצות הוקי ופוטבול אמריקאי, ביחידות עילית בצבאות ארה"ב, בריטניה ואוסטרליה , בליגת המכללות בכדורסל בארה"ב ובמכוני שיקום , מכוני פיזיותרפיה ומכוני כושר רבים בעולם.

באולימפיאדת לונדון היו 4 מכשירי Anti Gravity Treadmill בכפר האולימפי.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.