ממעצבת גרפית למעצבת אנשים: אילנית אלעזר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

אם פעם הייתם אומרים לה שהיא תעשה ספורט היא הייתה מתפוצצת מצחוק. עד לפני 5 שנים לא היה לה שום קשר לספורט. היא סבלה מעודף משקל של 25 ק"ג, כאבי רגליים, ממורמרת על החיים ותמיד הייתה בהרגשה כללית זעופה. היא לא יכלה לסבול את חייה כגרפיקאית והייתה נחושה לעשות שינוי. סיפורה של אילנית אלעזר שהפכה ממעצבת גראפית לבעלת סטודיו ו'מעצבת אנשים'.

צילום: ליהי אלעזר
ממעצבת גראפית למעצבת גוף. צילום: ליהי אלעזר

ספרי לנו קצת על הרקע הספורטיבי שלך?

"יום בהיר אחד הסתכלתי על תמונה שלי ולא ידעתי מי זאת האישה הזאת שמסתכלת עליי. שם הכל התחיל. החלטתי לקחת את עצמי בידיים ולקום מהספה. החלטתי להחזיר לעצמי את חיי בחזרה ואת החיוך. שיניתי הרגלי תזונה והתחלתי להתאמן. ברגע שהקילוגרמים נשרו, התאהבתי. האימונים הפונקציונאליים בהם השתתפתי פשוט עשו את שלהם. התחלתי בקטן. אימון אחד בשבוע ואז שניים, הליכות ואז שלושה אימונים. בסוף התמכרתי והחלטתי ללכת עוד צעד קדימה וללכת ללמוד. לא פשוט בגיל כזה לעשות כ"כ הרבה שינויים. אבל החלטה זו החלטה ולא הולכים אחורה. לקח לי הרבה מאד זמן להסתכל במראה ולא להמשיך לראות אישה שמנה, לקבל את עצמי כמו שאני ולהבין שבת 16 אני כבר לא אהיה."

צילום: ליהי אלעזר
25 ק"ג פחות ו…חיים חדשים. צילום: ליהי אלעזר

ו…פתחת לבסוף גם סטודיו משלך?

"צעד משמעותי נוסף עשיתי כשפתחתי את הסטודיו שלי, ומשם אני מאמינה שהשמיים הם הגבול. מביטה כל הזמן קדימה אבל לרגע לא שוכחת מאיפה התחלתי וכמה זה היה קשה (ועדיין) לצאת מאזור הנוחות, לשמור על תזונה בריאה (ועדיין ליהנות מאוכל), להתאמן גם כשאין זמן וחשק. ואת כל זה רציתי להעביר הלאה."

 

 ספרי לנו בקצרה על הרקע בספורט

"היום אני בת 47 (זמני) נשואה ואמא לשלושה מתבגרים. מעל 20 שנה הייתי מעצבת גרפית והיום מעצבת אנשים. בוגרת הג'ימנסיה. מקפידה ללמוד ולהעשיר את הידע המקצועי כל הזמן. בכנסים, הכשרות ועוד. הוספתי להכשרתי לימודי פילאטיס מזרן, ממשיכה ללמוד ולעשות הכשרות שונות בתחום ולאחרונה הוספתי ספינינג."

צילום: ליהי אלעזר
לומדת ומתפתחת על בסיס קבוע: אילנית אלעזר. צילום: ליהי אלעזר

 

אילו שיעורים את מעבירה ביום יום?

"מתמחה בעיקר באימונים פונקציונאליים, מעבירה אימוני TRX, פילאטיס מזרן ופילאטיס TRX, מדרגה פונקציונאלי, ספינינג ואימוני Hiit"

 איפה אפשר למצוא אותך?

בדיוק לפני 4 חודשים הגשמתי חלום ופתחתי סטודיו משלי ברמת ישי ושמו Move – בית לכושר אחר.

צילום: ליהי אלעזר
צילום: ליהי אלעזר

 

למה דווקא תחום הכושר?

"כל כך הרבה ניסיונות לעשות שינוי קריירה לא צלחו. הכושר החזיר לי את חיי בחזרה ואת שמחת החיים. הקשר עם מגוון של אנשים והיכולות להחזיר טוב פשוט משמחים אותי ולא משנה כמה אני עייפה, עצבנית או אם עבר עלי יום קשה. ברגע שהאימון מתחיל הכל נשכח."

משהו שלא יודעים עלייך?

"אני בשלנית מעולה."

 

מוטו / מסר לאורח חיים אקטיבי

"אני מאמינה כי לכל מתאמן מגיע יחס אישי. אימון בדיוק כמו שמתאים לו. אימון שנוגע במקומות הנכונים צעד אחר צעד. להתמכר לאט ובפשטות. להתייחס בגובה העיניים, באיכפתיות שמגיעה לו, אבל לא לוותר. ללמוד להתמיד. אני תמיד אומרת למתאמנים שלי "תעשו אחד ואח"כ שניים ואז תצליחו גם עשר. עם יד. בלי יד, אז בלי קפיצה. פחות חזרות, בסוף… תצליחו"

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.