לשפר את מצב הרוח ב-5 דקות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מחקרים רבים בעבר הוכיחו כי פעילות גופנית בחיק הטבע תורמת רבות לבריאות הנפש ולמצב הרוח והיום זה גם רשמי: תוכלו להסתפק אפילו ב- 5 דקות ביום של פעילות גופנית בחיק הטבע ומצב הרוח שלכם עשוי להשתפר פלאים.

 

 

ירוק בעיניים - טוב לנפש

 

כל אדם העוסק בפעילות גופנית יוכל לספר לכם מה זה בדיוק עושה לו לגוף ולנפש. מחקר שפורסם בעיתון המדעי Environmental Science & Technology הוכיח כי אפילו פעילות גופנית בטבע במשך כמה דקות ספורות ביום יכולה לחולל פלאים למצב הרוח ולבריאות הנפש. לטענת החוקרים גם 5 דקות של פעילות כל עוד רואים ירוק בעיניים כדוגמת: הליכה בפארק, ריצה בשבילי הטבע או אפילו עבודות בגינה פשוט תעשה את העבודה.

 

כושר ירוק: עכשיו מספיקות רק 5 דקות!

 

תוצאות המחקר

 

החוקרים ניתחו נתונים משני המינים, ממגוון הגילאים וממצבי בריאות שונים על 1,252 אנשים. במחקר ניתחו פעילויות כמו רכיבה על אופניים, הליכה/ריצה, דיג, רכיבה על סוסים ועבודות גינון.

 

השינוי הבריאותי התרחש אצל כל הנבדקים אך המהותי ביותר היה אצל נבדקים צעירים וכאלה עם בעיות נפשיות. מסתבר שלא רק הפארקים הטבעיים עוזרים אלא גם הפארקים העירוניים מסייעים לכך לא פחות. החוקרים סבורים שמקומות המשלבים בין צמחיה לבין מים (השילוב שבין ירוק וכחול) הוא השילוב שהכי הוכיח את עצמו אצל מרבית הנבדקים. אז בפעם הבאה שתאבדו את מצב הרוח ותרצו להחזירו אליכם במהרה, צאו אל הטבע ועשו כושר קצר וירוק.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.