לשמור על הגזרה אחרי 40

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

דוגמנית העל "אל מקפירסון" שכבר הספיקה לככב בשער מגזין ספורט אילוסטרייטד ובשאר זירות האופנה הבינלאומיות כבר לא ילדה, היא אוטוטו בת 50!. למרות גילה היא עדיין לא איבדה את הצורך בטיפוח העצמי שלה בדיוק כמו בימי הזוהר. היא שומרת על הכושר ולוקחת את עניין הבריאות בצורה רצינית. אל מקפירסון חושפת את סודותיה לשמירה על הגזרה.

בעברה, אל מקפירסון עישנה לפחות חפיסת סיגריות אחת, הייתה צורכת מזון לא בריא ונטלה תרופות מזיקות. היום, אחרי שכבר נחשבה לסופר מודל של שנות ה-90 היא נמצאת במקום אחר לגמרי, אפשר לומר שהיא עשתה סוויץ' של 180 מעלות.

אל מקפירסון: שומרת אחרי גיל 40. צילום: cc by lymang

בראיון שנערך בעבר באנגליה היא אמרה: "אני נוקטת בגישה הוליסטית בכל הנוגע לבריאותי, " אני כל הזמן מחפשת איך לשמור על גופי באמצעות רפואה סינית המקדמת שמירה על אורחות חיים מאשר טיפול ודאגה למחלות"

מקפירסון מוסיפה כי היא עושה טיפולי אקופונקטורה (טיפול דוקרני טבעי) ונפגשת עם רופא הפועל עפ"י עקרונות הרפואה הסינית ובאמצעות צמחי מרפא.

צמחי מרפא זה בסטייל שלה.צילום: United Nations Photo

"שמירה על עצמי זה אורח חיים לכל דבר, לדוגמא: כל 6 חודשים אני הולכת ומבצעת סדרת בדיקות חזה ושאר אזורים המועדים לפורענות מבחינה בריאותית. אני לא לוקחת סיכונים ורוצה להיות בטוחה תמיד שהכל בסדר."

עם שני ילדים בגילאי 12 ו-7 השומרים עליה עסוקה מידי יום, יחד עם הנחיית התוכנית "טופ מודל הבאה" בבריטניה, היא מעדיפה אורח חיים בריא בשילוב עם כושר, אבל לא רק. "עם השנים גיליתי דברים מאוד חשובים כדי לשמור על בריאות תקינה, עקב הזדקנותו של הגוף והרגישות שהוא מפתח לכל דבר, יש לשים לב ליותר פרטים" היא מסבירה.

החוק הראשון מבחינתי הוא הקפדה על שעות שינה. "אני שמה לב בהבדל כשאני לא מצליחה לישון מספיק שעות בלילה איך הגוף מגיב לנסיבות שונות במהלך היום. ההבדל בין שינה של 5 שעות ל-8 היא עצומה מבחינת ההשפעה הבריאותית והתפקודית של הגוף. שינה היא תרופה לכל דבר, היא יכולה לרפא, להרגיע ולגרום לתפקוד טוב יותר של כל המערכות לאורך היום.

"אחד הדברים החשובים הנוספים הוא צריכה מרובה של נוזלים." אני מסתובבת לכל מקום שאני הולכת עם בקבוק של חצי ליטר מים. במטבח או על כל שולחן אחר בבית תוכלו לראות אצלי בקבוקי מים המוכנים לשתייה, ובסוף כל יום אני סופרת כמה מהם צרכתי." זה אחד הטריקים היותר טובים שלי המסייעים בשתייה מרובה של נוזלים. ללכת עם מים לכל מקום או למקם בקבוקים כמעט בכל פינה בבית מעלה את הנגישות למים וכל מה שנשאר לי זה להרים ולשתות." היא גם מקפידה להיזהר מצריכה מוגזמת של סוכר, מלח ואוכל צבוע (צבעי מאכל), בייחוד עבור ילדיה.

אוכל מעובד? "אני משתדלת כמעט שלא לגעת." בקשר לאימוני כושר: עד לא מזמן היא הייתה מקפידה על ריצה של 5 ק"מ מידי יום, אבל היום עקב לוח הזמנים הצפוף והקושי בהתמדה, היא מתאמנת עם מאמן כושר אישי ומתמקדת על עבודת שרירי הליבה (CORE), אוהבת את תרגיל הסקוואט ואת אימוני הפילאטיס והביקראם יוגה (יוגה ב-40 מעלות). "השילוב בין כל האלמנטים עוזרים לי לשמור על הגזרה, על הכושר הגופני ועל ההרגשה."

מערכת כושר ישראל

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.