לראשונה בישראל יום עיון מעמיק ברפואת הרמבם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לראשונה בישראל יום עיון מעמיק ברפואת הרמב"ם לאור המדע המודרני בנושא של מזון מן החי עם בחינה מדעית מעמיקה לצד גישת המקורות ומשנתו של הרמב"ם.

 

מרצה

 

ד"ר גיל יוסף שחר (M.D.) – מתמחה ברפואה תזונתית, ניקוי רעלים ורפואת הרמב"ם.

 

מתי?

 

יום שישי ה- 29.6.2012

בשעות 15:00-9:30

 

איפה?

 

תיאטרון גבעתיים

 

צילום: נימרוד גנישר

בואו ללמוד מהי באמת העמדה של היהדות לגבי צריכת מזון מן החי.


ארוע חובה לכל מי שאוכל, בריאות ותזונה הם חלק מחייו

 

מה נלמד ביום העיון?

 

זו תהיה הפעם הראשונה בישראל שהציבור יחשף לעמדה האמיתית של היהדות בכלל והרמב"ם בפרט לכל הנושא של אכילת מזון מן החי. כל זאת לאור הממצאים המדעיים העדכניים ביותר בנושא. יום העיון יכלול הסברים פיזיולוגים מעמיקים על הנגנונים בהם משפיע מזון מן החי על בריאותינו. יום העיון מיועד למטפלים, רופאים, תזונאים ולכל מי שתזונה ובריאות מדברים אליו. לא נדרש ידע קודם.

 

בשר- האם בשר חיוני לאדם? מה ההבדל בן חלבון הבשר לחלבון מן הצומח ומה השלכתו על הבריאות והיווצרות מחלות? מהו השוני בן שומן מן החי לשומן ממקור צמחי? האם אכילת בשר מעלה שכיחות של מחלות מסוימות? אם כן, מהן? באיזה מנגנון פיזיולוגי נגרמות המחלות? האם כדאי להיות צמחונים? מהם הסיכונים בתזונה צמחונית וכיצד להימנע מהם? במידה ואוכלים בשר, מהי התדירות המומלצת? מאיזה סוגי בשר כדאי להימנע לחלוטין? מהי גישת היהדות לאכילת בשר? האם האידאל ביהדות הוא צמחונות? אם כן, מדוע? אם לא, מדוע? מהם המלצותיו של הרמב"ם בכל הנוגע לאכילת בשר? מה כתוב בספרי הקבלה על ההשפעה הרוחנית של אכילת בשר?

 

דגים– האם דגים הם מזון בריא? מהי התועלת באכילת דגים? מה הסכנה באכילת דגים? מה ההבדל בן דגי בריכה לדגי ים והאם יש לכך השלכה בריאותית? האם יש ההבדל בן בריאותי בן דגי הים השונים? מאיזה דגים כדאי להימנע לחלוטין? במידה ואוכלים דגים מהי התדירות המומלצת? האם הבעיות הקיימות בדגים קיימות גם באצות? האם זרעי פשתן הם התחליף לדגים כמקור לאומגה 3? מה המדע גילה על זרעי פשתן? מהי עמדת הרמב"ם בכל הנוגע לאכילת דגים ומהם המלצותיו לצריכה נבונה של דגים וזרעי פשתן?

 

מוצרי חלב האם חלב הוא מקור טוב לסידן? מהם שלושת המנגנונים הפיזיולוגים שבאמצעותם מוצרי חלב מאיצים את מחלת האוסטיאופורוזיס? מהם המנגנונים הפיזיולוגים בהם מעורבים  מוצרי חלב בהגדלת הסיכון למחלות הבאות:

  • סכרת type 2 (סכרת מבוגרים)
  • סכרת נעורים
  • גידולים ממאירים כגון סרטן השחלות וסרטן הערמונית
  • מחלות לב
  • מחלת קרוהן

מהו ההבדל בן מוצרי חלב פרה למוצרי חלב עזים? האם מוצרי חלב עזים מומלצים? מהו ההבדל בן גבינות רכות (מרקם של ממרח) לגבינות קשות (מוצקות) ומה השלכתו על הבריאות? האם יוגורט בריא? מהו המנגנון הפיזיולוגי הגורם לנו להתמכר למוצרי חלב ומקשה עלינו את הגמילה מהם? מה גישת היהדות למוצרי חלב? מהם המלצותיו של הרמב"ם לצריכה נבונה של מוצרי חלב?

 

ביצים- מהו הערך התזונתי של ביצים? האם ביצים מעלים כולסטרול? האם כדאי לאכול ביצים ומהי תדירות האכילה המומלצת? מהו אופן הכנת הביצה המומלץ ביותר? האם עדיף לאכול רק את החלבון של הביצה (החלק הלבן) שאינו מכיל כולסטרול  או כדאי לאכול גם את החלמון (החלק הצהוב)? מה יש ליהדות להגיד על אכילת ביצים?

 

מחיר יום העיון: 150 ש"ח

 

מחיר מיוחד במכירה מוקדמת עד ה-22.6.12: 125 ש"ח

 

 

חניה חינם (מספר המקומות מוגבל)

לרכישת כרטיסים – תיאטרון גבעתיים:

 

03-7325340 שלוחה 2

 

רח' רמז 40, ע"י דרך השלום פינת יצחק רבין, גבעתיים.

 

לרכישת כרטיסים דרך האינטרנט

 

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.