למה ממחר? מתחילים בספורט עוד היום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
עד כמה שזה נשמע מצחיק, אנחנו אוטוטו יכולים להגיד שלום לחורף ולשים אותו מאחורינו. אפילו בתקופה קרירה זו של השנה יותר ויותר אנשים סביבי מתחילים לתכנן את צעדיהם לקראת הקיץ. בסיום החודש החולף שמעתי משפט שיצא מפיו של אחד מחבריי הטובים:  "אני מתחיל דיאטה ואימונים לקראת הקיץ: יש לך כמה טיפים בשבילי?" ואז אני שואל: "להתכונן מעכשיו לקיץ?" ואני עונה לעצמי: "כן…כן…אולי הוא צודק, האביב בעוד חודש מגיע, חולצות הטי שירט עולות שוב על המדפים ומעילי הגשם יכולים לחכות ולקוות לצאת מוקדם יותר בשנה הבאה."
הטי שירט עולה על המדפים שוב.
כשאני שומע מישהו שמתעניין בכושר ותזונה וגם מוכן לעשות את השינוי, לא משנה לקראת איזו תקופה (לרוב כמו שאתם מתארים זה לקראת הקיץ) אני תמיד מחייך ואומר: "ובכן…אז מאיפה מתחילים?". לוקח לי כמה שניות ואני מיד מנדב את שלל עצותיי עם כל האנרגיות והתשוקה שלי על נושא אותו אני חי ונושם מידי יום: "עולם הכושר". לפעמים ממש קשה לעצור אותי מלדבר על הנושא. בואו נאמר שתמיד בסיומה של שיחת מוטיבציה/אינפורמציה כזו אני אומר לעצמי: "וואו עברו כבר שעתיים -אני לא מאמין, אני רק מקווה שיצליח ליישם את הטיפים והאנרגיות שהוצאתי בשבילו לאורך זמן. כעבור שבוע אני נתקל שוב בחבר ומיד שואל על עניין הכושר והתזונה עליהם שוחחנו בשבוע שעבר. הוא עונה לי מיד: "החלטתי שאני עושה זאת אחרי החגים". "איזה חגים?" אני שואל. "אחרי פסח, הסדר והמצות אני נכנס לעניינים-נשבע לך" כך הוא ענה. לקח לי כמה שניות לחשוב ואז אמרתי פשוט לאותו חבר: "ANYTIME" והמשכתי לנושא אחר לגמרי. אני מעלה את הדוגמא הזו מפני שזו דוגמא אחת מיני רבים וזהים המאפיינת כל כך הרבה אנשים. אני מעלה זאת כי אני רוצה שתבינו שהמחר בא והולך, הוא נמשך ל"שבוע הבא" וכך גם שנה חדשה מגיעה לה בלי שתרגישו. אני מניח שאין אחד מכם שלא קורא כתבות כמו: "5 טיפים לדיאטה" 10 תרגילים לבטן חזקה" או "7 דרכים לשמירה על הלב" וכדומה…לצערי הפער בין "לדעת בתאוריה" לבין "ליישם במציאות" רק הולך וגדל. לפעמים אני עוצר ושואל את עצמי: יכול להיות ככל שיש לנו יותר מידע, כך יש לנו פחות זמן לחשוב על איך ולהתחיל ולעשות?
יותר מידי מידע ופחות זמן ליישם?

משנים גישה -חושבים אחרת ומתחילים לזוז

אם גם אתם מכירים את תופעת ה "מחרכך" או תופעת "אחרי החגים", זה הזמן להתחיל ולהזיז עניינים. כל מה שתצטרכו בשלב הראשוני זה לנקוט פעולה. אם יש לכם מטרה זה נהדר אבל זה ממש לא מספיק. פעולה, כלומר: עשו את הצעד הראשון של הקילומטר הראשון עוד היום. התחילו את המסע שלכם ונסו לפתור דברים תוך כדי "נסיעה". אל תחשבו על מה, איך ומתי יהיה לי בכלל זמן. פשוט נעלו את נעלי הספורט לבשו את בגדי האימון וצאו להליכה בשביל הנפש. אתם יכולים לעשות זאת לבד ואז זה גם ייתן לכם כמה דקות של זמן ומחשבה עם עצמכם או לעשות זאת עם בן או בת הזוג ואולי גם תרוויחו כמה נקודות זכות בזוגיות שלכם. לא משנה מה וכמה תחליטו -מה שבטוח זה שכבר תתחילו להיות פעילים יותר. הצעד הראשון הוא מאוד משמעותי. יש משפט בו אני משתמש לפחות פעם ביום: "גם כדי להזיז את ההר צריך להתחיל קודם עם האבנים הקטנות". כך גם בחיים. עשו את הצעד הראשון בפעילות גופנית. תאמינו לי שלא תצטרכו לעשות דוקטורט וזה גם לא מדע טילים, כל מה שחשוב להבין זה שפעילות גופנית ולו הקצרה ביותר עדיפה על בטלה מוחלטת. מה עוד שאני לא מכיר אדם שלא יודע שתפוח עץ עדיף יותר על המבורגר מטוגן. הנה קיבלתם התחלה. מכאן אתם יכולים להבין שגם 10 או 20 דקות של פעילות גופנית בכל יום יכולים להיות גרגיר החול שזה עתה הוצאתם כדי להזיז את ההר.

אם אתם חולמים על זה -אתם גם יכולים להשיג את זה

לרדת במשקל ולהיכנס לכושר זה אולי חלומם של רבים שאולי גם לא יודעים מאיפה להתחיל. אולם, מה שבגדר חלום יכול להפוך גם למציאות בעזרת שינוי מחשבתי וכוח רצון. נשמע מסובך? ממש לא, זה אפילו מאוד פשוט: אימון גופני ואכילה נכונה הם המפתחות להצלחה : אז מה עוצר בעדכם? מה גורם לכם לקפוא במקום? האם הפחד הוא שמפריע לכם לחשוב? האם אתם חוששים שאתם עושים משהו לא בסדר?
האם הפחד הוא שמפריע לכם לחשוב?

אל תתנו לפחד לשתק אתכם

המוטו שלי בחיים הוא תמיד להעדיף לעשות טעות ואפילו להיראות מטופש לרגע מאשר לא לעשות בכלל. מה שאתם חייבים להבין זה שגם לאנשים שהשיגו מעט וגם לאנשים שהשיגו הרבה יש את אותם הפחדים. ההבדל בין השניים הוא: לזה שהשיג מעט יש את הפחד ולכן הוא גם לא מבצע. לעומת זאת, זה שהשיג יותר- עלול אפילו לפחד יותר אך הוא לא יתן לפחד לשתק אותו ולכן גם ילך על זה בכל מקרה. אל תתנו לפחד לשתק אתכם.
מניסיון אישי תמיד נוכחתי לראות שאלו שמצליחים באימונים ורואים תוצאות משווים את הישגיהם למטרותיהם, לעומת זאת, אלו שנכשלים ולא מצליחים בתכנית האימון ובתהליך הירידה במשקל תמיד משווים את כישלונותיהם לכישלונות של אחרים. אל תהיו כאלה – התחילו את תהליך הכושר שלכם עוד היום בלי שום קשר לאחרים. פשוט תתחילו את הצעד הראשון, אני מבטיח שאכזבה תהיה המילה האחרונה שתוציאו מהפה.
מאת: שי אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.