לייק מירוץ סביון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
בשבוע שעבר- בתאריך ה- 11.2.11 תאריך מושלם, עם מזג אויר מושלם ובסביון כולם מתכוננים למירוץ. זו השנה השלישית בה מתקיים בעיר סביון מרוץ שסוחף אליו תושבים בכל הגילאים מהשכונה והאזור. במרוץ זה מתקיימים מקצים למרחקים 5,10 ו-2 ק"מ. מקצה שני הק"מ מיועד לילדי היסודי. כיוון שסביון שמה דגש על עניין הכושר הגופני חשוב לה לשתף גם את הילדים. חלק מהילדים רצים לבד וחלקם עם הורה. ברור שיש ערך שמועבר וכנראה הערך הוא לגרום לילדים להבין שללחוץ "לייק" על סטטוס במחשב לא יכניס אותם לכושר גופני ויכול להיות שגם שיעור ספורט אחד בשבוע שמחייב השתתפות באמצע יום לימודים לא יעשה את כל העבודה. מה שבטוח זה שהכל מתחיל בראש ובראשונה בחינוך ונמשך עם כוח הרצון וההתמדה. ליאן, ילדה בת תשע הוכיחה שאין גיל מוקדם להתחיל לרוץ ושיתפה אותנו בחוויות שלה מהמרוץ:
הכל מתחיל בחינוך מגיל צעיר. צילום: cc by zen

את אוהבת לרוץ?

כן, מאוד.

באיזה מקצה השתתפת?

שני ק"מ ובשנה שעברה אפילו רצתי עם יד שבורה וגבס!

קשה לך לרוץ?

לא, קל לי מאוד.

איזה עוד ספורט את עושה?

קארטה, כדורסל וכדוריד.

איך שמעת על המרוץ?

אמא שלי עבדה בחדר כושר ושמעה שם על המרוץ.

את רצה לבד או עם מישהו?

עם משפחה, חברים ולפעמים עם אח שלי.

יש לך עוד חברות שרצות?

מעט מאוד.

ספרי לי בקצרה על שיעורי הספורט בבית ספר?

יש לנו שיעורי ספורט בהם אנחנו לומדים לקפוץ על חבל, לרוץ בצורה נכונה במגרש בו היינו צריכים לרוץ 10 סיבובים.

כולם משתתפים או שיש כאלו שלא אוהבים?

לא כולם רצים, אפילו יש ילדה אחת שלא כל כך אוהבת.
האם יש צורך להתחיל כשהילד עוד בעגלה? צילום: cc by mikebaird

מה ההשפעה של הפעילות הגופנית בקרב מתבגרים?

מוחו של מתבגר חווה שינויים מהותיים במבנה הפיזי ובתפקוד היומיומי, חוקרים רבים סבורים כי לפעילות גופנית יש השפעה חיובית בנושא ואלו היתרונות שלה: פעילות גופנית מסייעת בהזרמת דם טובה יותר למוח ובכך גורמת לשיפור בריכוז, בזיכרון ובמספר מאפיינים נוספים הבאים לידי ביטוי בלמידה.
מה עוד, שמחקר חדש קובע כי בנות אשר אינן מתעצלות ומגיעות לבית הספר בכוחות עצמן, בין אם ברגל או ברכיבה על אופניים מצליחות יותר במבחנים. המחקר התבסס על צעירות המתגוררות במספר ערים בספרד וציין כי ככל שהליכתם או רכיבתם לבית הספר קבועה יותר כך הציונים גבוהים יותר. דבר זה בא לידי ביטוי לרוב בשיפור ההישגים במקצועות כמו: מתמטיקה ודקדוק.
חוץ מהילדים שלקחו חלק באירוע אפשר היה לראות גם קבוצה שמוכיחה את עניין ה"הכל בראש" והיו רצים מעמותת "אתגרים" רצים אלו הם ספורטאים בדרגות עיוורון שונות עד כדי עיוורון מוחלט שרצים עם מוביל שקשור אליהם באמצעות רצועה שמחברת ביניהם דרך פרק כף היד – בהחלט ההוכחה שהכל אפשרי.
מאת: נעמה זיו-אב

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.