כך תצאו לחופשה ותשמרו על הגזרה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

חופשה היא דרך מצוינת לרענן את השגרה ולנקות את הראש. הבעיה היא שהתנהלות בחופשה כרוכה גם בתופעות לוואי לא רצויות, כמו למשל עלייה במשקל והפרה של משמעת תזונתית. בתסריט האופטימי זה יגרום לכם לצאת מהגזרה, בעוד בתסריט הפסימי אתם עלולים לסבול מעוגמת נפש ותחושות של כבדות, חוסר נוחות ותסכול.

מצד שני, כמובן שלא חייבים לקבל כמובן מאליו את המשוואה שלפיה חופשה שווה השמנה. יש הרבה דרכים לצאת לחופשה ועדיין לשמור על הגזרה, אז אספנו עבורכם את הטיפים החשובים.

שמירה על הגזרה: גם בחופשה!
שמירה על הגזרה: גם בחופשה!

אוכל בטיסה, במלון ובדרכם: דעו על מה לוותר

הגדרה של סדר עדיפויות היא תמיד החלק הכי חשוב בשמירה על הגזרה. במהלך החופשה אתם צריכים לדעת מתי לסרב, על מה לוותר ומתי לענות בחיוב. זה מתחיל למשל עם הפיצוחים שמחלקים לכם במטוס וממשיך עם הבופה בארוחת הבוקר של המלון.

למרות שיש לכם אפשרות להעמיס קצת מהכל, אין שום סיבה לעשות את זה. הפתרון הוא להחליט מה רוצים לפי סדר עדיפויות שנקבע מראש ולהתמקד בירקות, פירות ואפילו גבינות ולא בלחם, מיצים וקינוחים. במידה ומה שמפריע לכם הוא שכבר שילמתם על האוכל מראש, זכרו שיהיה הרבה יותר יקר להיפטר מהמשקל העודף אחרי שתחזרו לארץ.

אם אתם מתכננים השכרת רכב בחופשה הקרובה, קחו בחשבון נסיעות ארוכות ובהן גם נשנושים. אל תצאו רעבים לנסיעה והקפידו על שגרה של 3 ארוחות ביום. במקביל, שימו בתיק ירקות ופירות במקום חטיפים וצ'יפס והראו דוגמא אישית גם לילדים. קחו איתכם מספיק מים כדי לשתות בנסיעה ותכננו מסלול שכולל הפסקות לחילוץ עצמות – אבל לא לארוחות מזדמנות בפונדקי דרכים לא מוכרים.

איך אוכלים ולא משמינים?

ההרגלים שאותם תאמצו בשגרה יכולים להמשיך איתכם לחופשה. שתו כוס מים ואכלו ירקות טריים בתחילת כל ארוחה, השתדלו שבצלחת שלכם יהיו שלושה חלקים שווים של חלבון, פחמימות וירקות טריים או מבושלים אך ותרו בארוחת הערב על פחמימות בשביל להתמקד בבשרים ובעוף.

אל תמנעו מעצמכם את מטעמי החיים והשתמשו בכמה טיפים מעשיים גם בשביל לבחור בין הקינוחים. ראשית, בחרו רק קינוח אחד והסתפקו בו. שנית, נסו בכל יום קינוח אחר כדי לא להרגיש שאתם מפסידים משהו. המעיטו באלכוהול והקדישו לפחות שעה ביום לפעילות גופנית כלשהי, כמו למשל ארוחה רגלית במקום נסיעה ברכב.

לבסוף, זכרו כל הזמן לאכול לאט וללעוס לפחות 15 פעמים כל ביס. אם החופשה ממש ארוכה ולא עמדתם בפיתוי, לא קרה כלום: קחו נשימה ארוכה וחזרו לדרך הישר כבר למחרת בבוקר.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.