כושר: 4 אפשרויות לפעילויות שיתפסו תאוצה השנה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

השנה החולפת התאפיינה בצורך לטפל בבעיות ההשמנה והסכרת התופסות תאוצה בארץ ובעולם. לצערנו, יש יותר ויותר פתרונות קסם הגורמות לנו להיות בריאים פחות אבל עצלים יותר. יחד עם זאת המודעות לתחום הכושר הגופני רק עלתה במשך השנים, יותר ויותר מכוני כושר נפתחים, שיטות אימון שעושות עלייה, רעיונות, טרנדים ומוצרים בתחום שמגיעים אלינו כהרף עין. גם השנה נתמקד בפתרונות בבעיית ההשמנה ובהשלכותיה ובהתאם לכך נצטרך להתאים עצמנו לפעילות הנדרשת. אז מה יהיה לנו השנה?

אז מה יהיה לנו השנה? צילום: מקס דיגיטל

אלו ארבעת הדברים שלדעתי יילכו וימשיכו לתפוס תאוצה גם בשנה הקרובה:

אימונים פונקציונאליים

זהו אימון שללא ספק ימשיך לעשות גלים גם בשנה הקרובה. האימון מסייע בשיפור רוב הפעילויות היומיומיות הכרוכות בתנועה ובמאמץ גופני. מטרת האימון אינה רק להרמת משקל גבוה או לשריפת קלוריות מוגברת אלה מיועדת בעיקרה לחיזוק השרירים המייצבים של הגוף. אימון פונקציונלי יעזור לכם לסחוב ולהרים את הקניות של הסופר, לאסוף דברים מהפינה הגבוהה של הארון ואפילו לסחוב את הילדים. אימונים כמו קטלבלס', קרוספיט, אימון TRX ימשיכו למשוך מתאמנים חדשים מעת לעת.

קבוצות ריצה

תחרויות ריצה, מרוצים ואירועי כושר הם הפלטפורמה להעלאת המודעות לנושא. מרבית המשתתפים המגיעים לאירועים אלו כבר דואגים לבצע את כל ההכנות הדרושות מבחינה גופנית. אך מה קורה לכל אותם אנשים המגיעים בפעם הראשונה? מה קורה לאלה שלא כל כך התכוננו גופנית? מה קורה לכל הצופים והמתגודדים סביב? כל אלה כבר מתחילים לתכנן את ההכנה שלהם לאירוע או למרוץ הבא. אירועי ספורט וכושר באשר הם, מחברים בין שוחרי הכושר ובין אלה שמתעתדים להחיות את המאמץ. ללא ספק, אפשר לומר: עולם הריצה בישראל בעלייה. כמות הרצים רק עולה משנה לשנה, חנויות ריצה נפתחות וקבוצות ריצה קמות מידי שבוע. לקראת עונת המרוצים והמרתונים שתלך ותלווה אותנו בחודשים הקרובים, אנחנו נראה ללא ספק יותר ויותר קהל של רצים במרוצים לצד קבוצות אימון ייעודיות לרצים ברחבי הארץ.

קבוצות כושר ייחודיות לילדים

מגפת ההשמנה היא ללא ספק אחת מהמגפות החמורות של העשור האחרון. כמות המבוגרים והילדים הסובלים מעודף משקל רק עולה. העדר פעילות גופנית, צפייה מרובה בטלוויזיה, פלייסטיישן והמחשב רק גרמו לילדים לא להשמיע את קולותיהם ברחובות. חוסר התנועתיות של הילדים והתזונה הלקוייה גרמו לעלייה חמורה באחוזים בהשמנת הילדים. 1 מתוך 4 ילדים מוגדר בישראל כילד שמן. קבוצות ייחודיות לילדים המעודדות פעילות גופנית והרגלי תזונה חכמים יותר רק יכולים לתת ערך מוסך ולסייע בלחימה העיקשת במגיפה העולמית.

אימונים לאוכלוסיות מיוחדות

כשאנו מדברים על אוכלוסיות מיוחדות, אנחנו מדברים על (ילדים ומתבגרים, נשים בהריון, חולי סוכרת, אוסטיאופורוזיס, אסטמה, חולי לב, יתר לחץ דם, חולי סרטן, ציסטיק פיברוזיס ועוד). אוכלוסיות מיוחדות מאופיינות בבעיות מיוחדות וככל שהעלייה לכל נושא הפעילות הגופנית עולה, כך הביקוש לטיפול באוכלוסיות אלו עולה בהתאם. נוכל לראות יותר ויותר מאמני כושר הבוחרים להתמחות בסוג אוכלוסייה מסוים בכדי לאפשר לתת מענה גדול וממוקד ככל האפשר.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.