חוות דעת:פולאר FT7

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לכל מתאמן יש את הפורקן האישי בזמן האימון. חלקנו מודדים זאת על פי תחושה אישית בזמן המאמץ וחלקנו עושים זאת באמצעות שעון דופק. אז איך אפשר לשדרג את חווית האימון או לאמוד את המאמץ? יצאתי לבדוק את שעון ה- FT7 של פולאר וזו הסקירה האישית שלי לגביו.

מי שמכיר אותי יודע שאני לא חסיד של שעוני דופק, ובטח לא דבוק לנתונים של השעון לאורך כל האימון. אבל בשעון הפולאר החדש מצאתי כמה דברים שאולי יעניינו גם אתכם. מי שמכיר את חברת פולאר יודע שמדובר בחברה שמתמחה בייצור של שעוני דופק.

בעבר, לא כל כך התחברתי למראה הוויזואלי של שעוני הדופק באופן כללי אבל עכשיו אפשר לומר שעם השעון הספורטיבי הזה אין שום בעיה גם ללכת במהלך היום יום.

פונקציות השעון:

השעון מציג את הדופק על גווניו: קביעת דופק מטרה, דופק מקסימאלי, סיכום תצוגה גראפית של הפעילות שביצעתי, שריפת קלוריות והדבר המרכזי שבשבילו שווה לרכוש את השעון הוא ה- energy pointer – (אנרג'י פוינטר), אותו ממשק שמציין עבורנו במהלך האימון אם האפקט העיקרי שלנו באימון מגיע משיפור הכושר או משריפת שומן. מחשב השעון מחשב בצורה אוטומטית ואישית היכן האפקט הראשי של האימון הופך "משריפת שומנים" ל"שיפור הכושר הגופני" – זה בדיוק נקרא – energy pointer  (אנרג'י פוינטר). השעון מגיע עם חגורת דופק עם משדר מקודד העשויה מבד נוח. הפעלה: השעון כבר יוביל אתכם שלב אחר שלב אל ההגדרה הבאה עם האפשרות ל- (גיל, משקל, מין, גובה וכו').  בלחיצה אחת השעון יתחיל למדוד לכם את הדופק ובלחיצה נוספת הוא יתחיל את האימון.

כמו כן חשוב להדגיש כי השעון תומך בממשק "flow link" ומסוגל להעביר את נתוני האימון ליומן אימונים און ליין, ניתן לעקוב אחר 99 יחידות אימון אך החסרון הוא שיש צורך לרכוש זאת בנפרד.

חוות דעת אישית:

אחרי כשבועיים של שימוש בשעון הדופק על הליכון חשמלי, ריצת שטח ואפילו כדי לוודא שהוא עושה את העבודה היטב בחושך ולצד אנשים נוספים, גם לשיעור ספינינג נכנסתי. התוצאה: אני בכושר לא רע בכלל! לא, לא את זה רציתי לבדוק, השעון קיבל את התוצאות האישיות שלי ולא קרא במקרה את התוצאות של המתאמנים שלצידי, הוא שידר לי את הדופק בזמן אמת וציין באמצעות ה "אנרג'י פוינטר" את האפקט העיקרי שלי במהלך האימון – נחמד ויעיל לחלוטין.

חסרונות

לאדם כמוני שמקפיד על אימוני כוח יומיים ורץ כ-3-5 פעמים בשבוע, בממוצע כ-8-10 ק"מ בכל פעם,  משלב עוד פעם בשבוע שעה של ספינינג, קיבלתי את כל מה שהייתי צריך.

מחירים: 600 עד 800 ₪ להשיג ברשתות וחנויות הספורט, ובחנויות הריצה והאופניים המובילות.

ציון: 9 מתוך 10 . שעון פשוט, וקל לתפעול.

מאת: דביר אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.