חוויה בצהוב: מרוץ הלילה של נייקי 2011 בסימן חברתי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

אז מה היה לנו במרוץ הלילה השנתי של נייקי? למעלה מ-15 אלף רצים שנאספו סביב כיכר רבין בחולצות צהובות, רקדו, נמתחו ולבסוף גם רצו. ריצת הלילה המסורתית של נייקי מכה בתל אביב כבר בפעם החמישית. האם אפשר לומר: בצהוב? כן, כל מי שנכח באירוע אמש והחליט להשתתף במרוץ הלילה החליט שהוא לוקח חלק בהפקה של מותג הענק, לובש חולצה צהובה ורץ לאורך המסלול עד הספורטק. האירוע היה ססגוני וצבעוני, כפי שכבר נאמר: יותר מ- 15 אלף אנשים לבושים בחולצה הצהובה שהזכירה במעט את ימי האליפות של מכבי תל אביב בכיכר, והפעם היא שימשה חלק בתפאורת המרוץ.

מרוץ הלילה של נייקי תמונות

ההפנינג התחיל כבר ב-18:00 בערב עם 2 במות מרכזיות בהם היו מופעי ריקודים ומוזיקה שחיממו את האווירה והרצים במשך קרוב לשעתיים. ההפנינג הגדול משך אל העיר ללא הפסקה עשרות אלפים נוספים בכדי לקחת חלק באווירה המחשמלת שהרטיטה כל שריר ושריר אצל כל אחד מהמשתתפים. השנה שמו דגש מארגני האירוע על הריצה כחוויה חברתית. בדיוק כמו כל המחאות החברתיות שצומחות ותופסות תאוצה באמצעות המדיה החברתית (בעיקר פייסבוק) כך גם כל מסר או חוויה יכולה להיעשות בצורה יעילה על גבי אותה הפלטפורמה.

מרוץ בסימן חברתי

עבור המרוץ פותחה במיוחד אפליקציית פייסבוק לסמארטפונים בה יכלו הנרשמים לצלם עצמם בוידאו בזמן אמת ולשדר לחבריהם בפייסבוק, לקבל עידוד, טיפים, המלצות או סתם להעביר את החוויה בזמן אמת לטובת אלו שיושבים מול המחשב בבית. מטרת האפליקציה, כמו רבים שכבר פותחו בעבר לעודד אנשים נוספים לטובת הריצה ולקחת בה חלק גם כן.

 

האפליקצייה של נייקי. צילום מסך

יריית הזינוק

סביב השעה 20:00 מוזנקים הרצים הראשונים. יריית הזינוק ואלפי הרצים יוצאים לדרך. 10 קילומטרים יפים של העיר הגדולה והשוקקת חיים, העיר תל אביב. הזרם הצהוב כבר שוטף את העיר, המראה של הזרם האדום מלפני שנתיים ושל הלבן משנה שעברה כבר נשכח, עכשיו רק צהוב. תל אביב נצבעה באלפי רצים צהובים. לאורך כל המסלול זכינו לעידוד מוזיקלי עם עמדות די ג'י לאורך הקילומטרים. סה"כ היה קשה לקרוא לזה מרוץ, אלה זה היה יותר כמו חגיגה.

 

מחממים מנועים

נייקי ועיריית תל אביב הפיקו אירוע מרשים במיוחד זה השנה החמישית עם השקעה אדירה שהחלה בכיכר רבין והסתיימה בספורטק. אפשר היה לראות השנה כמות גדולה יותר של רצים לעומת השנים האחרונות, ואת זה היה אפשר להרגיש ולראות בלחץ והצפיפות לאורך כל ה-10 קילומטרים. בסיום המרוץ כבר היה ניתן לראות את אלפי האנשים לצד הבמה רוקדים, מצטלמים והכי חשוב: גם מחייכים.

 

עם חברים לריצה

המנצחים

גם אחרי האווירה של המרוץ, בואו לא נשכח, יש גם כאלה שבאו גם להתחרות.

גברים:

1. מוגס טסמה –  30:03 דקות

2. איתי מגידי – איתי מגידי 32:19 דקות

3.  יובל כרמי –  32:59 דקות

 

עם המנצח במקום הראשון מוגס טסמה

נשים

 

1. מגל אטיאס – 37:48 דקות

2. דנה לוין – 39:12 דקות

3. קים דרמון – 40:03 דקות

 

צוות כושר ישראל בסיום המרוץ

 

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.