חדר כושר:12 האנשים הכי מעצבנים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
אלה שמתאמנים עם  קפוצ'ון וגטקס בחום של יולי-אוגוסט, אלה שהופכים את חדר הכושר לביתם השני, אלה שנתקעים 20 דקות על כל מכשיר בלי סיבה, אלה שצועקים כשמרימים משקולת יד של 6 ק"ג ועוד טיפוסים שאם הייתה משטרת חדרי הכושר הם כבר מזמן היו מאחורי סורג ובריח.
יש כמה דברים שבאמת מעצבנים בחדר הכושר, אז אני אגיד לכם מה מעצבן אותי…
מאת: שי אלנקרי
חדר כושר: הכי מעצבנים שיש...
1. אלו שלובשים בגדים חמים באימון
מי לא נתקל בכל אותם אנשים שגם בחום של יולי-אוגוסט יעדיפו ללבוש בגדי אימון ארוכים, קפוצ'ון, גטקס ואם אפשר גם עם 3 שכבות. אותם מתאמנים בטוחים שלהזיע יותר, שורף יותר קלוריות. בפועל: אחת הדרכים לקירור הגוף בזמן מאמץ היא אידוי הזיעה. להזעה אין עלות קלורית, ואין להתייחס לכמות הזיעה כאינדיקציה להערכה של עצימות המאמץ או שריפת הקלוריות.
הפתרון: לבשו משהו נעים, נוח ופחות מסריח לסביבה.

2. אלו שרצים עם משקולות בידיים או ברגליים
לא נמאס לכם לרוץ עם משקולות בידיים או ברגליים? זה לא ממש נוח או נכון. בשביל זה חדרי כושר בנו אזור שמיועד למשקולות בלבד. סיימו את הפעילות האירובית ועברו לאזור המשקולות. תאמינו לי, מסת השריר שלכם לא תתפתח או "תתעצב" יותר תוך כדי ריצה.
בפועל: סיכון הפציעה במפרק הכתף או הקרסול בזמן ביצוע של פעילות אירובית כדוגמת ריצה או רכיבה גדול יותר מאחר ומשקולת היד או הרגל נעה בטווחי תנועה גדולים ומהירים יותר והתנועה אינה נשלטת כמו באימון כוח סטנדרטי.
הפתרון: השאירו את המשקולות מחוץ לתחום של ההליכון, האופניים או כל פעילות אירובית אחרת. המשקולת כבודה במקומה מונח.
המשקולת: כבודה במקומה מונח
3. אלה שדבוקים לסלולארי כל האימון
לא רק שמתאמנים אוחזים בידם את הטלפון הסלולארי במהלך האימון, הם גם מדברים ומפריעים לכל הסובבים. הלו!!! זה חדר כושר לא חדר ישיבות! הם בדרך כלל יתפסו מכשיר, ישימו עליו מגבת וידברו בטלפון במשך כמה דקות טובות כאשר במהלכם יפזלו מפעם לפעם אל עבר המכשיר ויסמנו בידם לכל מי שיעז להתקרב למכשיר "אני אני מתאמן פה –לך חפש מכשיר אחר".
בפועל: בחדרי כושר רבים ישנו איסור על דיבור בסלולארי בזמן האימון, אבל לא תמיד ניתן לאכוף זאת.
הפתרון: בדיוק כמו ש "אם שותים לא נוהגים" ו- "אם נוהגים לא מדברים" כך גם בדיוק בחדר הכושר, בחייכם: פנו לעצמכם בדיוק שעה של אימון ואל תתנו לשום דבר להפריע לכם.
4. מקימי האוהלים- אלה שהופכים את חדר הכושר לביתם השני
אם עדיין לא הבנתם, חדר כושר זה לא מחנה. כאן לא מקימים אוהלים! כל כך הרבה אנשים עדיין לא הפנימו שחדר כושר זה מקום בו מתאמנים ולא בוהים, נחים או מקשקשים.  3-4 שעות בכל פעם? זה ממש לא הדרך לנצל את המנוי בצורה יעילה.
הידעתם כי אפשר להסתפק גם באימונים קצרים כדי לשמור על הכושר הגופני וכדי לראות תוצאות?  אימונים ממוקדים, קצרים ואינטנסיביים יעילים לא פחות ואפילו יותר מאימונים ארוכים ומייגעים המביאים את הגוף לתהליכי הרס במקום לתהליכי בנייה.
הפתרון: אל תהפכו את חדר הכושר לבית השני שלכם. הבטחה אישית: מתישהו גם זה ימאס עליכם.
אל תבנו את ביתכם בחדר הכושר
5. האנשים הבוהים
אלה המעצבנים שבוהים בי בלי שום קשר לגיל, מין או מראה. סתם, בוהים על כל תנועה שנעשית ועל כל משקולת שאני מרים. מעניין אותי לדעת: אין להם משהו טוב יותר לעשות במהלך האימון? אולי איזה תרגיל או שניים? אולי איזו מתיחה?
הפתרון: לא חושב שיש פתרון מתאים למקרים אלה.

6. אנשים שלובשים ג'ינס או דגמ"ח באימון
ג'ינס לאימון? דגמ"ח? שלא לדבר על הנוחות של אימון בבגדים לא גמישים אלה. קצת כבוד אנשים, זה חדר כושר, זה מקדש הכושר, זה מקום קדוש לאנשים שעוסקים בפעילות גופנית, אז בבקשה כבדו אותנו והתלבשו בהתאם.
7. אלה שזורקים את המשקלות בהפגנתיות
אחד הדברים היותר מעצבנים זה לעשות אימון, להאזין למוזיקה המועדפת בנגן המוזיקה האישי ולחטוף חבטת סאונד באוזן כתוצאה ממשקולת שזה הרגע נחבטה בהפגנתיות מגובה של מטר ברצפה. אויי….כמה שזה מעצבן לראות מתאמנים (בדרך כלל גברים) שמרימים בערך משקל כפול ממשקל גופם (אין לי כל בעיה עם זה, זה בסדר), והבעיה שלהם היא שהם יודעים להרים את המשקל, אבל הם לא יודעים להחזיר אותו. אתם לא רוצים להיות בסביבה כאשר משקולות של 40 ק"ג נזרקות מגובה של מטר, גם אני לא!
הפתרון: אם אתם יכולים להרים את המשקולת ולא לעשות רעש, אני בטוח שגם תוכלו להחזיר אותה באותה צורה.
8. אלה שיודעים הכל
הם בדרך כלל מתאמנים איזה 10 או 20 שנה, אין להם הכשרה מקצועית אבל הניסיון באימונים מאפשר להם לתת עצות מוטעות לכל אותם מתאמנים (בדרך כלל זה המתאמנים החדשים). סוג זה של מתאמנים אחראי על כל המיתוסים הנפוצים שצמחו להם בין כותלי חדר הכושר במשך השנים, הכוללים עצות בנוגע לתזונה או לאימונים.
הפתרון: הקשיבו רק למאמנים בחדר הכושר, אל תקשיבו לכל אותם מתאמנים וותיקים, זה לא יהיה אחראי מצדכם להקשיב למישהו שאינו עוסק מקצועית בתחום הכושר הגופני.
המלצה אישית: just say no!
9. מחבקי המכשירים

כן, אלו כל אותם אנשים הנתקעים על מכשיר לפחות 20 דקות. אבל מה שיותר מעצבן זה ששואלים אותם עוד כמה סטים נשאר והם עונים: "עכשיו התחלתי יש לי עוד 12 סטים, יש לי כמה תרגילים על המכשיר". מה?? אבל למה 12 סטים? אולי תעשה אימון שלם על המכשיר וסגור עניין?!
הפתרון: לא משנה מה וכמה הם יעשו, התעקשו להיכנס איתם לסט על המכשיר בזמן המנוחה שלהם. אם הם טוענים שהם לא נחים בין הסטים, אז לפחות תתנו להם לעבוד ולא להפסיק להזיע…
אוקיי...ומה עם לעבור למכשיר הבא?
10. הקולניים
אוקיי, הבנתי! אתה חזק, אתה גדול ואתם מרים הרבה משקל. אבל למה אני צריך לסבול ולשמוע אותך גונח על המכשירים? זה פשוט מרחיק אותי פעם אחר פעם "מאזור הגניחה" . תן לעבוד בשקט! חוץ מלעצבן את כולם הוא לא עושה הרבה.
הפתרון: קשה להתמודד עם בעיה זו, אז במקום שתנמיכו אותם, תגבירו את שלכם. שימו מוזיקה באוזניים ואם צריך אז גם תגבירו עוד קצת, העיקר שקולם לא יישמע…
11. חגורת גב לאורך כל האימון
פעם אחר פעם אני רואה את הבחור שזה עתה החל להתאמן לובש חגורת גב. נו…זה לא מוזר, זה טבעי, לא? כן, אבל לא לאורך כל האימון! זה בסדר להיעזר בחגורה אם אתם פאוור ליפטרים (מפתחי גוף המתחרים בהרמת משקלים) אבל במידה ולא, אין לכם כל צורך. תפקידה של חגורת הגב הוא לנטרל את שרירי הבטן וזוקפי הגב. שימוש מוגזם בחגורת גב עשוי להחליש את השרירים במקום לחזק אותם.
הפתרון: היפטרו מהחגורה, תנו לשרירים לעבוד כמייצבים.
12. הממציאים הגדולים (מר פונקציונאלי)
לפעמים נראה לי כי יש אנשים ששתו משהו לפני האימון ואני לא מתכוון למשקה אנרגיה. כולנו יודעים שיש אינספור תרגילים ועם קצת יצירתיות אפשר ליצור כמה נוספים. עם תפיסתו של האימון הפונקציונאלי בקרב יותר ויותר חדרי כושר ומתאמנים, רפרטואר התרגילים רק מתרחב, אבל למה לשבת על פיטבול כאשר הרגליים מונחות על בוסו, יד אחת מושכת גומייה והיד השנייה מחזיקה כדור כוח? יש כמה המצאות והגזמות שפשוט לא נתפסות.
לפעמים: LESS IS MORE
הפתרון: עשו טובה, לוליינות לא בחדר הכושר אלא בקרקס. שלבו תרגילים יצירתיים וקריאטיביים, רק אל תגזימו. לפעמים פחות- זה יותר!
*המאמר נכתב בהומור ואינו מתכוון לפגוע באף אדם באשר הוא.

מאת: שי אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.