חדר כושר: 4 דרכים לייעול האימון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

רוצים להתאמן אבל פשוט לא מוצאים את הזמן? אחד מהתירוצים הפופולאריים ביותר לדילוג על אימוני כושר בקרב מתאמנים הוא "חוסר זמן". אז למה כדאי להשאיר את הסלולארי בבית? איך מתעלמים באלגנטיות מפטפטנים בחדר הכושר? ואילו טכניקות יקצרו לכם את האימון בחצי? 4 דרכים לחסכון בזמן ולייעול אימון הכושר שלכם.

אין זמן לאימון? חפשו דרכים לחיסכון של זמן האימון
1. תחסכו בדיבורים!

כן אז זה היה "אחלה סרט" אתמול בלילה ואתם רוצים לספר לחברים שלכם בחדר הכושר על כמה טוב הוא היה, וכן זאת שיחה דחופה מהחברה או החבר בטלפון אבל, רגע עצרו- אל תענו! האם באמת יש צורך להתחיל בדיבורים הללו? הרי בשביל מה הגענו לחדר כושר מלכתחילה? להתאמן או לספר חוויות? חברים, הגענו לעבוד! עזבו אתכם מדיבורים מיותרים, נסו להימנע כמה שיותר – הם רק יעכבו אתכם ויהרסו את אפקטיביות האימון. אם גם אתם רוצים להרוויח זמן ולייעל את האימון, פשוט וותרו על הדיבורים והמשיכו לעבוד! שיטה טובה להתנער מכאלה שרק מחפשים את הפטפוטים היא להצטייד בנגן המוזיקה, לשים את האוזניות על האוזניים והנה אתם "מנותקים" מהסיכוי שיתפסו לכם את האוזן עם פטפוטי סרק. טלפון באימון?: פשוט אל תביאו אותו אתכם, השאירו בתיק או בחדר ההלבשה, כך לא תתפתו בכלל לענות.
 

התרכזו בעצמכם. צילום: cc by maddercarmine

2. קצצו את זמני המנוחה בין הסטים

אנשים רבים בחדר כושר נוטים לנוח 2-3 דק' בין סט לסט. לא מעט אנשים אימצו את ההרגל במחשבה שמנוחה ארוכה יותר תאפשר להרים משקל רב יותר, רק דבר אחד חשוב לזכור: ההבדל בין אימון לפיתוח גוף (היפרטרופיה) לבין אימון כוח מירבי הוא עצום! באימון כוח בו מבצעים 1-5 חזרות בין סט לסט, באימון כזה יהיה ריאלי לאפשר מנוחות של 2-5 דק' בין סט לסט, אבל כאשר המטרה היא פיתוח גוף ועלייה במסת השריר מומלץ שמספר החזרות ינוע בין 6-15 חזרות כאשר המנוחות קצרות ונעות בין 45-90 שניות לכל היותר. למרוח את הסט מעבר לדקה וחצי זה פשוט בזבוז של זמן. הקפידו על מנוחות קצרות יותר וגם התוצאות יורגשו בהתאם.
3. הכניסו קצת טכניקות לאימון

שיטות אימון אלו יעזרו לכם בקיצור זמני האימון, ייעלו לכם את האימון ואת התוצאות. אז מה זה בכלל הסופר והדרופ סט?
סופר סט: שיטה מצוינת לחסכון בזמן ולהתשת השרירים . איך מבצעים? בצעו סט תרגילים בקבוצת שרירים מסוימת, לדוגמא: תרגיל לשרירי החזה, ומיד לאחריו בצעו סט נוסף לקבוצת שרירים אחרת, לדוגמא: שרירי הגב. המעבר בין שני התרגילים אינו כולל מנוחה בין תרגיל אחד לאחר אלא רק בתום השלמת צמד התרגילים (הסופר סט).
דרופ סט: שיטה מצוינת להתשת השריר, ביצוע סט והגעה לכשל, ולאחר מכן מייד הורדה משמעותית במשקל וביצוע סט נוסף לכשל. איך מבצעים? לדוגמא: ביצוע של 8 חזרות במשקל הכבד ביותר. עד להגעה לכישלון (חוסר היכולת לבצע חזרה אחת נוספת), מיד לאחר מכן הפחיתו מעט מהמשקל ובצעו 8 חזרות נוספות. כך תוכלו לעשות זאת אפילו 2-3 פעמים.
 

הכנסת טכניקות באימון רק ייעלו אותו

4. השתמשו במכונות ייעודיות

ממש ממהרים? קיבלתם אישור לוותר על המשקל החופשי הפעם לטובת מכונות (מכונות יעודיות). אני אמנם לא אמליץ לכם לעבור למכונות בלבד, אבל אם אתם קצרים בזמן, אז מי אני שאגיד לכם לוותר על האימון לגמרי? לעבודה עם משקל חופשי יש יתרונות רבים נוספים וטובים אך היא דורשת מאיתנו מעט יותר זמן . יש את עניין העמסת המשקלים על המוטות, סגירת הסוגרים, הבאת משקולות היד אל הספסל, החזרתם לסטנד המשקולות ועוד. גם אם ממש קשה לכם לוותר על לחיצת חזה המסורתית כנגד מוט תוכלו עדיין לעשות זאת גם בישיבה או בשכיבה כנגד מכונה ייעודית ועדיין ליהנות מכל היתרונות. אם רק תשימו לב לכל אותם הדברים שגוזלים מכם את הדקות המיותרות תוכלו להרוויח לא מעט זמן נוסף לאימון ואפילו לעשות זאת רק ב- 30 דקות!
מאת: רועי בר

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.