ה-QUE RIDER: פרי פיתוח ישראלי לשיפור חווית הרוכבים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מצחיק לחשוב היום לנסוע למקום בלי בכלל להפעיל את ה-GPS. זה נהפך כבר לחלק מאיתנו בדיוק כמו הצורך לנעול נעליים. את הצורך של מכשיר הניווט בזמן הנסיעה ברכב כבר כולנו יודעים, אבל מה קורה כשזה מגיע לפעילות אקטיבית בחיק הטבע? רכיבת אופניים למשל? חשבתם פעם לצאת לרכיבת שטח עם מכשיר ה-GPS ולהתחיל לנווט בים הפרדסים, העצים או השבילים? אני כן.

אני רוכב בממוצע כ-40-50 ק"מ בשבוע, קצת יותר מטיול ממוצע של כמחצית הרוכבים בישראל (20-30 ק"מ בממוצע). ניסיתי כבר יותר מפעם באחת מרכיבות יום שבת להשתמש במכשיר ה-GPS (שהיה אז ברשותי). זה לא ממש הלך. לאחרונה הגיעה לאוזני שמועה משמחת. אני אמנם לא רוכב תחרותי אלא עושה זאת בשביל הכושר הגופני וההנאה האישית בלבד אבל כל מה שיכול לשדרג את מסלולי הרכיבה ואת חווית הרכיבה הרי הוא מבורך. מסתבר שלפני מספר חודשים קבוצת ח.י הישראלית השיקה את ה- Q Rider מכשיר ניווט ייעודי לרוכבי אופניים הכולל מפות מתאר שטח של למעלה מ 80 מסלולי רכיבה (דאבלים, סינגלים ודרכי עפר לרכב) ב 11 אזורים שונים וברמות קושי שונות. (יער עופר, פארק קנדה, בן שמן, שרון דרום ,בארי, השפלה, הרי ירושלים, הכרמל, רמות מנשה מזרח, שרון צפון, רמות מנשה מערב).

ואני חשבתי: למה לא? שווה בדיקה. לפני שאכנס אל תוך מפרט מכשיר ה- Q Rider חשוב לי לציין שמכשיר הניווט לרוכבי האופניים הראשון מסוגו בישראל הוא למעשה פרי פיתוחם של מספר עובדי חברת ח.י אשר תחביבם העיקרי הוא רכיבת אופני שטח. כן…שמעתם נכון, אנשי החברה הם אלה שיזמו את הרעיון שהגיעה כמובן מתוך צורך ממשי של רוכבי האופניים. מיד התחברתי. כשזה מגיע מתוך אהבה לפעילות זה נעשה גם מהלב. מישהו אמר פעם: חומוס עושים באהבה או לא עושים בכלל, לא?

עם עובדות אי אפשר להתווכח

שוק רוכבי האופניים נמצא בצמיחה מתמדת מידי שנה. רכיבת אופניים היא לא עוד טרנד חולף אלא ממש דרך חיים. במרכז הארץ ניתן לראות התניידות גדולה של רוכבי האופניים לא רק כתחביב ספורטיבי אלא גם כאמצעי תחבורה לכל דבר. סקר גיאוקרטוגרפיה קובע כי בישראל יש קרוב למיליון אנשים אשר רוכבים באופניים לשם הנאה וככלי תחבורה. מספר חסר תקדים בכל תחום מתפתח בישראל. יחד עם זאת קרוב ל- 40% ממשקי הבית בישראל יש לפחות אדם אחד שרוכב באופניים באופן קבוע. עם מעל ל- 150 אלף רוכבים פעילים בישראל, נראה שהקיו ריידר היה מוצר מתבקש.

יוצאים לשטח

מכשיר ה- QUE Rider S350 מצויד במגן שמש ייחודי המונע סינוור בעת צפייה במסך, המכשיר בנוי בצורה קשיחה כך שיהיה עמיד בפני נפילות וכמובן רטיבות של מים.  בקיו ריידר מותקנת תוכנת ניווט חדשה בשם QUE MAPS אשר מתבססת על מפות חברת שבילנט, עם מפות וקטוריות המאפשרות לרוכב להתמצא ביתר קלות במיקומו הנוכחי.  ניתן ליהנות מחוויית רכיבה בשטח ללא דאגות, לצפות בצורה ברורה ופשוטה במפות, לראות ולהתעדכן בסינגלים ושמותיהם המופיעים על המפות, להתאים לעצמכם את המסלול לפי הרמה האישית וכמובן לקבל אפילו הוראות קוליות מהמכשיר. בואו נאמר שללא המכשיר הייתי מוצא את עצמי עושה עוד כמה קילומטרים מיותרים סביב עצמי (לא שאכפת לי לרכוב עוד קצת אבל זה משעמם).

מפרט ה- Q Rider

הקיו ריידר מכיל מפות ווקטוריות המאפשרות לרוכב להתמצא ביתר קלות במיקומו הנוכחי, לבצע "זום אין" אמיתי עד לקנ"מ של 1:5,000, כך שיוכל לראות את עצמו על סינגל בודד. זה מאוד חשוב שהאובייקטים האלו מוצגים ברמה שכזאת. ניתן לקרב את התמונה באמצעות zoom in וכך תוכלו לראות גם יותר פרטים, ולהיפך. דבר המאפשר לרוכב להתמצא בקלות במסלול הרכיבה. בתוכנה בעלת מפות ווקטוריות הטקסטים מסתובבים עם המסך לכיוון הנסיעה, הם דינמיים ויופיעו במקום בו בחר הרוכב לקרב את התמונה ע"י zoom in. בנוסף, מראה השבילים מתעבה או נעשה דק בהתאם לקנה המידה.

תכונות עיקריות של המכשיר:

  • גודל מסך "3.5
  • עמיד בגשם – IPX5
  • מקלט GPS – SIRF IV
  • מעבד ARM11 CPU, 500MHZ
  • זיכרון משתמש 1
  • GB
  • סוללה – Li-Polymer battery, 1000MAH
  • זרוע ייעודית לאופנוע/אופניים
  • שנתיים אחריות

כמה זה יעלה לכם ואיפה ניתן להשיג?

המכשיר והתוכנה נמכרים במחיר כולל של 1990 ש"ח יחד עם אוזניה לשמיעת ההנחיות. ניתן להשיג בחנויות האופניים המקצועיות ברחבי הארץ. אם תרצו גם תוכלו לראות בקישור הבא את רשימת כל החנויות בהם ניתן להשיג. לפרטים נוספים על נקודות מכירה.

 

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.