הקשר בין טכנולוגיה, כושר ובריאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לפני 3 שנים עשיתי מהפך, מגיקית חובבת ספה, הפכתי לגיקית חובבת ריצה. היה זה רק מתבקש שהאופי הגיקי שלי יתפרץ גם בגלגול החדש של חיבתי ההולכת וגדלה לספורט. מתחילת התהליך שלי הסתמכתי על מגוון פתרונות טכנלוגיים כדי לתעד ולעקוב אחרי הניצחונות היומיומיים שלי, בדרך להיות אדם בריא, נמרץ, ומאושר יותר. ההמלצה הראשונה שלי לכל אדם הרוצה להתחיל לעסוק בספורט, היא להתחיל בקטן, גם כאן, החוק הזה תקף. האביזר הראשון שרכשתי לעצמי היה שעון דופק. שעוני הדופק מורכבים משני חלקים: חיישן ומחשב (שעון) החיישן מצורף לרצועה אשר אותה מצמידים לגוף. החיישן מגלה לנו את הדופק שלנו, ומאפשר לנו לעקוב אחרי ספירה קלורית, ורמת הדופק שלנו, ומאפשר לנו בזמן האימון לקלוע לחלון הדופק הרצוי.

מגיקית חובבת ספה לגיקית חובבת מסלול ריצה
מגיקית חובבת ספה לגיקית חובבת מסלול ריצה

60-80 אחוז מדופק המקסימלי- רמת דופק המגבירה את רמות שריפת הקלוריות וכמובן השומן. 80-100 אחוז מהדופק המקסימלי- רמות דופק באזורים עצימים יותר, עוזרת בעיקר לפתח את הסיבולת לב ריאה. בסופו של דבר, שעון הדופק מאפשר לנו להיות מדויקים ולעבוד נכון יותר באימון, בייחוד באימוני אירובי (ריצה, הליכה, שחיה וכו'). היום שעוני הדופק מאפשרים עוד מגוון אפשרויות החל ממדידת GPS לריצה, ואפילו עם התחברות לאייפון שלכם בעזרת שעון ייעודי.

 

הספורט מתממשק עם הטכנולוגיה.צילום: CC BY SportBusiness
הספורט מתממשק עם הטכנולוגיה.צילום: CC BY SportBusiness

החביבה עליי בתחום שעוני הדופק הינה חברת פולר – Polar שלמרות התעוררותה המאוחרת בהשתלבות לשוק הסמרטפונים, עושה את צעדיה הראשונים בעזרת רצועת הדופק החדשה H7. הרצועה מתממשקת לאייפון 4S או 5 ומאפשרת מעקב אחרי רמות הדופק שלכם, כמו גם למרחקים שאותם רצתם או רכבתם.

 

אפשרויות נוספות בהנחה שזהו השעון הראשון שלכם,הם שעוני FT4 או FT7 (או באיביי, בהתאמה) המגיעים במגוון צבעים. ישנו גם הדגם RS300X (או באיביי) המגיע עם סנסור GPS ומעניק לכם חוויה ייחודית של ריצה ותיעוד מרחק+דופק, מה שמעניק לכם תמונה רב מימדית של ההתקדמות שלכם.

 

שעון FT4
שעון FT4

 

אוהבים נייקי Nike? יופי. לפני מספר שנים השיקו נייקי יחד עם אפל את הצי'פ שלהם – הנייק+. הצ'יפ מתלבש במקום ייעודי בנעליים של נייק, ומתנהג כפדומטר (מד צעדים) לכל דבר. הוא שולח מידע לאפליקצייה של נייק באייפון או באנדרויד שלכם (או לנגן האייפוד נאנו שלכם) ומציג את קצב הריצה שלכם בזמן אמת. בצירוף עם אפליקציית נייק+RUNING הנפלאה, אתם יכולים לראות את מסלול הריצה שלכם, הקצב שלכם, ולקבל עידודים ומחיאות כפיים מחבריכם בפייסבוק. אדיר.

צ'יפ הנייקי פלוס
צ'יפ הנייקי פלוס

חוץ ממנה יש גם את אפליקציית אנדמונדו. אפליקצייה זו היא בעצם רשת חברתית לאצנים וספורטאים חובבים. היא מציעה מסלולים שהועלו ע"י משתמשים, כמו גם האפשרות לשמור את המסלול החביב עליכם. גם היא, כמו הנייקי RUNNING, מציעה מגוון אפשרויות לתיעוד הקצב, הזמן, והמסלול שלכם. העניין עם האפליקציה הזו, שהיא מאפשרת גם חישובים שונים של קצב שריפת קלוריות לא רק לריצה אלא גם לאימוני כוח, יוגה פילאטיס, ואפילו מבדילה בין רכיבת אופניים בעיר לבין רכיבת שטח. היא גם מאפשרת חיבור של רצועת הדופק שלכם (פולאר או טיימקס) ומקטלגת את הנתונים שלכם. אבל, נגיד ולא בא לכם אירובי, נגיד שאתם רוצים להיות חזקים, להגדיל את המסת השריר שלכם, אבל…לא ממש בא לכם לצאת מהבית (גיקים או לא?) – את TRX אתם מכירים? אביזר ה- TRX הינה המצאה של חייל אמריקני ששירת בSEALS (חיל הים האמריקני).

אימון TRX
אימון TRX: אפשר בכל מקום

הוא לקח חוטים של מצנח, וחגורת ג'יגיטסו ישנה, ויצר שיטת אימון חדשה. אימון כוח בתליה. בעזרת עוגן שמתברג לקיר, או לדלת (!) אפשר לבצע מספר רב של תרגילי כוח, באמצעות כוח הגוף וכוח המשיכה. האפשרויות הן בלתי מוגבלות, ואמצעי זה מפתח את סיבולת השריר, היציבה, מגדיל מסת שריר, וזה ממש לא פשוט כמו שזה נראה (מניסיון). אז זהו, עכשיו יש בידיכם את כל הפתרונות, הביתיים והפחות ביתיים להיות חזקים יותר, מהירים יותר, וחטובים יותר, תנו בראש.

 

לאתר הכותבת – גיקסטר

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.