מחקר: הנאה היא המפתח לפעילות גופנית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

במחקר שנערך בבריטניה גילו כי התמקדות ביתרונות הרגשיים של הפעילות הגופנית גורמת לחיבור ורצון לעסוק בפעילות גופנית הרבה יותר מאשר כל דרכי השכנוע המסורתיים הכוללים את יתרונותיה הבריאותיים של הפעילות הגופנית.

פעילות גופנית: חשוב גם ליהנות ממנה

במחקר חדש שנערך באוניברסיטת לידס והתפרסם ב- British Journal of Health Psychology גילו החוקרים כי יש ראיות לכך שאנשים המאמינים שפעילות גופנית היא מהנה וגורמת לכיף מוכנים להתחבר אליה הרבה יותר. במחקר גילו גם כי צעירים מוכנים להתחיל בפעילות גופנית רק אם ידעו שהם הולכים ליהנות ממנה הרבה יותר מאשר לחשוף בפניהם כי הפעילות תגרום להם לרדת במשקל או יחשפו להם את יתרונותיה הבריאותיים.
במחקר השתתפו 128 נערים ונערות בגילאי 16-19 אשר חלק מהם קיבלו בכל יום בשעה 4 אחה"צ במשך שבועיים הודעת SMS עם טקסט המספר להם על יתרונותיה הרגשיים של הפעילות הגופנית כמו: "פעילות גופנית תגרום לכם הנאה וחיוך, איזו פעילות תעדיפו היום? ". לעומתם קיבלו הקבוצה השנייה הודעות טקסט עם יתרונותיה הבריאותיים של הפעילות כדוגמת "פעילות גופנית תשמור על הלב שלכם בריא יותר, איזו פעילות תעדיפו היום?".

 

הודעת טקסט מעודדת לפני הפעילות יכולה לסייע בחיבור לתהליך

הקבוצה השלישית קיבלה הודעות טקסט משולבות עם היתרונות הבריאותיים והרגשיים. הקבוצה השנייה שקיבלה את הודעות הטקסט עם היתרונות הרגשיים של הפעילות הגופנית במשך שבועיים עלו לממוצע של 120 דקות של פעילות גופנית ברמה בינונית בשבוע.

לדבריה של החוקרת הראשית נראו במחקר בצורה ברורה כי לחשוף לחברה' הצעירים כי הפעילות הגופנית תעשה להם כיף והנאה מדברת אליהם הרבה יותר מאשר לדבר בפניהם כמה היא תורמת לבריאות הלב.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.