ביקור פתע: פילאטיס ב-40 מעלות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

יום שני, שמונה בערב, מוצאת את עצמי יחד עם שי ידידי, במדינת היהודים (בפיתוח כמובן), מזיעה את כל כולי לטובת שיעור פילאטיס חם. השבוע החלטנו לבקר בסטודיו גרין יוגה שמספק שיעורים רותחים במיוחד, בינהם ביקראם יוגה, והגימיק החדש הפילאטיס החם. את הביקראם אני מכירה מקרוב מסניף קרליבך בתל אביב ואף קיבלתי מהם מדליית הצטיינות על עצם היותי אובססיבית. שם מציעים מדליית הצטיינות למגיעים מדי יום במשך חודש שלם, אני נפלתי לטריק השיווקי הזה וזכיתי. אז למי שלא מכיר, ביקראם יוגה היא עוד אחת משיטות היוגה, אך ייחודה העיקרי הוא מזג האוויר החם במיוחד שפוקד את החדר בזמן האימון.

ביקראם יוגה כבר מאחורי. עכשיו לפילאטיס החם

בסוג היוגה הזה, 22 תנוחות קבועות שחוזרות על עצמם בכל שיעור בדיוק אותו הדבר בזמנים קבועים כולל הפסקות קבועות למנוחה. בטמפרטורה של ארבעים מעלות פלוס חמישים אחוזי לחות. לסובלים מחום, מומלץ להכין את עצמם מראש לסבל מאתגר שנמשך תשעים דקות.אז לאחר שהכרתי מקרוב את האימון המחומם, החלטתי לנסות את הפילאטיס הלוהט הזה. בדרכי לשם חשבתי לעצמי, כמה כבר יכולים להיות קשים כמה תרגילי מתיחה, נשימה והרפייה של הפילאטיס, הרי אני מחובבי החום. הגעתי למקום, חייבת לציין שנקי, מזמין ואסטתי במידה מספקת, קיבלתי מזרון יוגה, מגבת ובקבוק מים גדול והחלקתי פנימה. מהר מאוד הבנתי שטעיתי טעות מרה. אין למדריכה הזו שום כוונה למתוח אותי או ללמד אותי בחדר הבוער הזה תרגילים מהרפרטואר של ג'וזף פילאטיס. התחלנו עם כל מיני תרגילים בעמידת שש, עברנו לשכיבות שמיכה, ואז ללאנג'ים, ואז לסקווטים, ושוב לשכיבות סמיכה, ואז לתרגילי בטן וזה לא נגמר!
מאתיים חזרות לכל רגל ושוב שכיבות סמיכה ואז עמדנו על קצות האצבעות על רגל אחת והתקפלנו בתנוחות מוזרות והרבה מאוד מילים ותרגילים יוגיסטים. אז לומר לכם שזה פילאטיס? ממש לא! אם היה לי כיף? מאוד! ככל שסבלתי יותר כך מדד ההנאה שלי הלך וגבר, מה לעשות, זאת אני.

ככל שסבלתי יותר כך מדד ההנאה שלי הלך וגבר

בזמן שהמורה מצווה עלינו להישאר בתנוחות הבלתי אפשריות בקשיחות רבה, היא מרבה לקרוא בשמי, לשבח ולעודד. גם את שי, בן זוגי לשיעור ואת שאר המזיעים בחדר. המוזיקה בחדר קיצבית למדי ויש אווירה מעט צבאית עם ניחוחות יוגיות מסורתיות. פתאום  אלינור החשיכה את החדר במפתיע, מה שמצביע שזהו סופו של  התעלול, תודה לאל שרדנו את זה. נמתחנו בתרגיל "היונה", "הכיסא" ועוד איזה משהו שזיכרוני כבר מחק בעיקבות החום הכבד. יצאנו מהחדר בחצי כוח, בהחלטה שבפעם הבאה, צריך להכין כוח מראש לאימון הבלתי צפוי הזה.

עם שי אלנקרי בסיומו של השיעור

ציוני הביקור:

מדד הניקיון: 10

מדד המוזיקה: 5

מדד המקצועיות: 8

מדד ההנאה: 9

מאת: שרון ינובסקי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.