בטן שטוחה: 5 מיתוסים נפוצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

האם יותר כפיפות בטן זה בהכרח טוב? האם ניתן לעבוד רק על "הבטן התחתונה"? האם המכשירים לעיצוב הבטן יעשו את התהליך קצר יותר? חלומם של רבים מאיתנו היא בטן שטוחה וחטובה, אבל רגע לפני שמחפשים את הדרך הוודאית לבטן חזקה כסלע, קבלו 5 מיתוסים מדוברים והאמת מאחוריהם.

שרירי בטן: המיתוסים המדוברים


1. המיתוס: ניתן לעבוד על שרירי בטן בכל יום

עובדה: שרירי הבטן בדומה לשאר השרירים בגוף צריכים מנוחה לצורך התאוששות ובניה. רצוי לנוח כ- 48 שעות בין אימון אחד למשנהו. 2-3 אימונים בשבוע יכולים להספיק, בדיוק כמו שמספיקים לכל שרירי אחר.

2. המיתוס: ניתן להוריד את "הצמיגים" בצורה נקודתית

עובדה: לצערנו לא ניתן להוריד שומן מאזור נקודתי בגוף ואין לנו שליטה מאיפה ירד קודם או מאיפה נעלה. עד היום ניתן לראות כאלה שממשיכים להחיות את המיתוסים הנפוצים ומאמינים כי עבודה יומיומית על שרירי הבטן במשך חצי שעה תגרום להשטחת האזור בדרך הקצרה. בכדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר משרירי הבטן חייבים לשלב הן את הפעילות האירובית המסייעת בשריפת קלוריות ומגבירה את ההוצאה האנרגטית והן את הנושא התזונתי. תזונה נכונה היא חלק בלתי נפרד מהתהליך המצריך שינוי בהרגלי צריכת המזון. אימון שרירי הבטן ללא הקפדה על תזונה נכונה אמנם יחזק את השרירים, אך מעטפת השומן תכסה ולא תאפשר לחשוף את החיטובים שמתחת.

3. המיתוס: "תרגילי הרמות רגליים הם תרגילים טובים לבטן התחתונה"

עובדה: שרירי הבטן העליונים והתחתונים פועלים תמיד יחד וכך גם התפתחותם. בלתי ניתן לשלוט ולפתח רק אזור מסוים בשריר. תרגילי הרמות רגליים טובים לכופפי הירך (iliopsoas) אך לא לשרירי הבטן. בתרגילי הרמות רגלים בשכיבה מהרצפה ומעלה אנחנו מאמנים את כופפי הירך, שרירי הבטן משמשים כמייצבים האחראים לכיווץ האיזומטרי של הבטן בלבד. התחושה היא "שהבטן התחתונה" היא זו שעובדת אך לא כך הדבר. ניתן להמשיך לטעות ולהאמין שזהו תרגיל "קלאסי" לבטן תחתונה אך חשוב לדעת כי אימון יתר של כופפי הירך עשוי לקצר את שריר המותן כסל, דבר שעשוי להגדיל את העקומה המותנית ולגרום לכאבי גב.

4. המיתוס: "כדי לפתח קוביות צריך לבצע מאות של חזרות"

עובדה: הרבה אינו בהכרח טוב יותר. שרירי הבטן לא שונים מהשרירים האחרים בגוף עליהם אנחנו עובדים, בדיוק כמו שלשריר החזה לא נעשה 500  חזרות כך גם לשרירי הבטן. הקפידו על תנועות איטיות ונשלטות. מומלץ אפילו לשלב באימון הבטן תרגילים סטטיים, תרגילים שיעשו עבורכם עבודה לא פחות טובה. זכרו תמיד: לא הכמות, אלה האיכות.

5. המיתוס: "מכשירי האימון לבטן מזרזים את קבלת התוצאות בפחות זמן ומאמץ"

עובדה: מכירים את כל הגימיקים והמכשירים שמבטיחים לכם בטן שטוחה במינימום עבודה? אתם לא חייבים להשתמש במכשירים אלה כדי לזרז את התוצאות. כל מה שתצטרכו זה את התנגדות הגוף בלבד. מכשירים יעודיים עשויים להגביל תנועה ואף לגרום לכאבי גב, ולכן מכשירים אלה לא תמיד יהיו טובים עבורכם. עבדו על טכניקה נכונה עם דגש על נשימה ועבודה איטית ולא תצטרכו לערב שום מכשיר.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.