בגדים מנדפי זיעה- טרנד או צורך ממשי?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
בגדי אימון או ריצה בטכנולוגיה אורירית עם מראה אופנתי וססגוני כבר לא רק למקצוענים בלבד. ניתן לראות בכל חדר כושר היום ובכל זירה בה מתאמנים, יותר ויותר אנשים המשתמשים בביגוד הספורט בטכנולוגיה המנדפת זיעה. אז מהי בכלל טכנולגיה אוורירית? האם בכלל צריך אותה?
צריך או מיותר? צילום: מקס דיגיטל

טכנולגיה אוורירית: יש דבר כזה?

בשנים האחרונות השקיעו החברות הגדולות (נייקי, אדידס, ריבוק, אנדר ארמור ועוד) סכומי כסף גדולים במחקר ויישום של טכנולוגיות מתקדמות בביגוד הספורט ולאורך כל העשור האחרון הן מציעות חידושים בלי סוף עם דגמים חדשים, כאשר הטכנולוגיה רק מתקדמת משנה לשנה. הבגדים מיוצרים מערבוב של בדים איכותיים, דקים מבמבוק או מכותנה, בתפירה שטוחה ליבוש ונדוף מהיר של הזיעה. הבגדים מספקים גמישות, נוחות והגנה מקרני השמש תוך כדי שהחברות שמות דגש רציני על השילוב בין עיצוב אפנתי עם נעימות מקסימלית.
 

עיצוב אפנתי וגמישות מירבית.

אז מה הקשר בין ריצה לבגד הריצה?

המחקרים בשנים האחרונות הראו שישנו קשר הדוק בין פעילות ספורטיבית בכלל וריצה בפרט בשיפור הכושר הגופני, חיוניות, מצב הרוח ובריאות טובה יותר. אך כל זאת כמובן שנעשה את הפעילות באופן מבוקר ונכון. עם העלייה לכל נושא הפעילות הגופנית והמודעות ההולכת וגוברת בקרב עולם הרצים בארץ ובעולם כך גם עלתה המודעות לכל הנושא של ביגוד וציוד ספורט.
המודעות עולה בקרב עולם הרצים בארץ ובעולם
ביגוד ספורט כבר לא רק עניין של טרנד אופנתי ומותרות אם כי מדובר בטכנולוגייה חיונית לכל רץ או מתאמן. זה לא אומר שלא יהיה ניתן להמשיך לרוץ עם טישרט מימי הצבא ומכנסיים ישנים. רק שנידוף הזיעה והרכות במגע של הבד עם הגוף יהיה ככל הנראה ההבדל עם בגד שיסייע לנו בנידוף הזיעה.

אז אחרי הכל: האם זהו טרנד או צורך ממשי?

בשורה התחתונה: את זה אתם תקבעו. הצורך האמיתי הוא דבר המשתנה מאדם לאדם. אם נוח לכם לרוץ בטישרט רגילה, המשיכו לעשות זאת. אם גיליתם את ביגוד הספורט מנדף הזיעה ואתם לא יכולים לשים עליכם שום בגד אחר, אז תמשיכו ליהנות. אחרי הכל, הנוחות של כל אחד מאיתנו תיקבע אך ורק על פי תחושה אישית ולא על סמך המלצה כזו או אחרת, למרות שתמיד נחמד לחדש בבגד חדש שמלבד הנוחות גם המראה שלו יהיה עכשווי, מדליק ואולי גם ייתן לנו חשק לאימונים נוספים.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.