אליפות ישראל הפתוחה בפיתוח הגוף מטעם איגוד NAC

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

בתחילת החודש נערכה התחרות הראשונה מטעם איגוד NAC בישראל. כנציגת כושר ישראל וחובבת את ענף פיתוח הגוף שמחתי עד מאוד על ההזדמנות לסקר את האירוע החגיגי, הגעתי לאודיטוריום ונשאבתי להתרגשות הרבה. את פני קיבלו אנטון אנטון קולמייץ מזכיר האיגוד אשר נטל חלק פעיל בתחרות.

עם אנטון קולמייץ (משמאל)

בשיחה לפני התחרות עם אנטון מזכיר האיגוד הוא הציג בפנינו את חזון האיגוד ששם לו מטרה אחת- לקדם את הענף בצורה הטובה ביותר, כאשר רווחת הספורטאי היא מעל הכל. האיגוד עצמו מונה חברי ההנהלה שהם בעצמם ספורטאים מקצועיים אשר מתחרים בארץ ובעולם. אלוף האלופים מבין כל הקטגוריות אף זכה לחזור לביתו שברחובות עם 6,000 ₪ במזומן! התואר הנכסף הגיע ללא ספק ליורי חיימסקי אשר זכה בתואר גם בקטגוריית קלאס 1 בגובה עד 1.75 . יש לציין כי באלוף האלופים בין קטגוריות הפיטנס זכה המנצח ללכת הביתה עם סכום נאה של 3000 שקלים. בכל קטגוריה זכה המקום הראשון בפרס כספי של אלף ₪.

איגוד NAC

מלבד זאת, כל המתחרות בקטגוריית פיטנס זכו בסוף שבוע מהנה ומפנק בבית המלון דליה באילת מתנת יקי אסא מנכ"ל המלון שהעניק גם חסות. יחד עם זאת כל שלושת המקומות הראשונים קיבלו גביעים בכל קטגורייה כאשר כל המשתתפים זכו גם במדליית השתתפות. יום ההכנות החל עוד בשעות הצהריים המוקדמות כאשר המתחרים הגיעו לשקילה וסיווג לקטגוריה לה הם מתאימים.

40 מתחרים מכל הארץ כאשר תשעה מהן נציגות המין היפה ובהחלט לא החלש. להופעת ראווה הגיע מולטי מרת ישראל ורה ספנייב מחיפה אשר זכתה בתואר מספר רב של שנים בפיתוח הגוף ואף זכתה במקום הרביעי המכובד בעולם. אנטון קולמייץ קיבל אותנו בברכה ממש דקות לפני עלייתו לבמה ולמרות מצבו הפיסי הקשה לפני תחרות נעתר בסבלנות להסביר לנו את רזי פיתוח הגוף בישראל.

מאחורי הקלעים: רגע לפני עליית המתמודדים לבמה

לדברי אנטון: "הספורט בארץ היה זקוק נואשות לשינוי כי זה שנים רבות היה דורך במקום ללא כל תמיכה ותגמול למתחרים, זו הסיבה שהרמנו את הכפפה". יש לציין כי אשתו אף היא התחרתה במיס ביקני וזכתה במקום השני והמכובד. תמר אמא לשלושה ילדים אשר חצתה כבר את אמצע שנות השלושים לחייה הפגינה גוף חטוב ומפוסל להפליא אליו כל נערה בת שש עשרה הייתה חולמת ושואפת להגיע.

חשוב לציין כי חלק מהמנצחים יעברו בדיקות וועדה בהנהלה ומי שימצא מתאים ישלח לתחרות מר יוניברס העולמית של האיגוד כאשר כל ההוצאות הנלוות ישולמו מראש מטעם איגוד NAC ישראל.
הוזמנתי להציץ בהכנות מאחורי הקלעים (שאני אסרב להזדמנות לראות עשרות גברים חטובים בבגד ים …) ונשאבתי בהכנות וההתרגשות הרבה ….כולם היו עסוקים בצביעת גופם בצבע משזף, מנשנשים פריכיות אורז …(טוב…לא רק אני ) .

האולם באשדוד היה מלא עד אפס מקום וקהל רב הגיע לעודד את המתחרים האהובים שלהם. אחד מאורחי הכבוד היה גם אלברט לידרמן שזכה באינספור תחרויות בארץ ובחו"ל, ניצח בשנה שעברה במר ישראל והוא כבר בן 41 .
את הערב המדהים הזה הנחה מקצוען אמיתי יואב טל מתחרה לשעבר במר ישראל לנוער חובב מושבע של ענף פיתוח הגוף ומנהל מכירות ארצי בתחום תוספי המזון לספורטאים שהעביר את הערב בחינניות, ידע להחליק ולהמשיך הלאה בחיוך ולהתגבר על כל תקלה טכנית שהיתה ….התחרות חולקה לתשעה קטגוריות כאשר הנהלים של האיגוד כפופים לאיגוד הבנלאומי באירופה.

החלוקה בוצעה לפי גבהים. בפיתוח גוף לגברים קלאס 1 עד 1.75 מ' גובה, ואילו קלאס 2 מעל גובה 1.75 מ' . קטגוריית פיטנס גברים בה הדגש הוא על חיטוב ויותר פרופורציה וסימטריה עם פחות חשיבות לגודל ומסת שריר.

גם כאן חולקו הספורטאים המתחרים עד 1.75 קלאס 1 וקלאס 2 גובה מעל 1.75 מ'. בנשים היו 2 קטגוריות מיס ביקני, עם דגש על העיצוב הנשי סימטריה ופרופורציה. בקטגורייה זו לראשונה בישראל התחרו שמונה מתמודדות יפייפיות, טרם נראתה כמות כל כך גדולה של ספורטאיות בענף זה על במה אחת. קטגוריה נוספת לנשים מיס פיטנס כאשר ההבדלים היו על דגש מסת שריר.

המתמודדות: מיס ביקיני

הקטגוריה הראשונה היתה מאסטרס מתחרה מעל גיל 50 עלה על הבמה עם שייפ פנטנסטי שלא הייתה מביישת את שאיפתו של כל נער צעיר לשאוף לגוף כל כך שרירי ומפותח אשר בנוי לתלפיות המנצח היה אלכס סטוקונוב ממטולה אשר בגיל 51 החליט לסגור מעגל ולתלות את בגד הים התחרותי לאלתר.
בקטגוריית נוער עד גיל – 21 . זכה הכוכב מחדרה אלירן מורגן אשר זכה במקום השני בשנה שעברה הגיע יבש וחטוב יותר ואף הצליח לעלות מסת שריר נוספת וקטף בקלות את המקום הראשון.
בקטגוריית נוער עד גיל 23 . זכה נתן גארסין אשר הציג הופעת שרירים מרהיבה ומרשימה ביותר הקהל שאג בהתלהבות למראה המתמודדים הצעירים והחסונים.
נשיא האיגוד המנכ"ל והאדריכל הכללי של כל הערב מר סטס סטרוזברג אשר זכה כבר בשנת 2009 במקום השני בעולם בתחרות מר עולם טרופיקנה, מטעם איגוד NABBA  ניהל ערב למופת עם דאגה מרובה למתחרים. רוב המתמודדים זכו לקבל יעוץ והכוונה חינם עם כל ההכנות המשתמעות לכך לפני תחרות ישירות מיידי סטרוזברג.
לסיכום היה ערב מהנה עשיר ומפנק עם המון דוכנים בלובי המפואר של ביגוד, תכשיטים מעוצבים בעבודות יד ותוספי מזון להשלמת התזונה.

התחרות הבאה תיערך ככל הנראה בחודש אוקטובר הקרוב ותיקרא מר ישראל קלאסיק.

ניפגש בתחרות הבאה עד אז חיזקו ואימצו.

מאת: אילנית סיני

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.