אירוע הספינינג הגדול ביותר: 400 משתתפים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לראשונה בישראל ייערך אירוע הספינינג הגדול ביותר שנעשה כאן אי פעם, וזו הזדמנות נהדרת לכתוב עליו ולראיין את האנשים שעומדים מאחורי הפקת האירוע והמדריכים שיקחו בו חלק. ליאור רינגל שגם תהיה אחת מצוות המדריכות באירוע יצאה לראיין את האנשים שיקחו חלק ביום המדהים הזה, ואת אלה שעומדים מאחורי הקלעים. לא נגענו. כתבה ממריצה במיוחד.

מאת: ליאור רינגל

מבחינתי, מי שמגיע לאירוע מרוויח! כמדריכת ספינינג מזה 8 שנים כבר הספקתי להשתתף בכמה אירועי ספורט בשנים האחרונות  וזו הזדמנות נהדרת להגיע למקום פסטורלי, שסוף סוף לא רק במרכז הארץ אלא בצפון המהמם, ולהגיע לגן אירועים מיוחד, פסטורלי, שמכניס לאווירה ומאפשר לנו להיכנס לחוויה ייחודית ומנתק אותנו מהיומיום. תפתחו יומנים, ב-22.9 זה קורה באחוזת דוברובין ביסוד המעלה.

 

ספינינג באחוזה
ספינינג באחוזה: הגדול ביותר שנערך בישראל

 

במהלך השנים בהם אני מלמדת, אני רואה כיצד מתאמנים שהיו רק בתחילת דרכם, הצליחו להתמיד באימוני ספינינג בפרט, וחוו תוצאות לא רק גופניות, אלא גם חברתיות. לדוגמא: מגיע מתאמן שקצת חושש בהתחלה, וכל כך נהנה מהאווירה, המוסיקה והתחושה הקבוצתית הזו שיש בשיעור, ומתחיל להתמיד. לאחר התמדה של כמה שבועות כבר הכושר הגופני משתפר, ומה שעוד יותר יפה זה שנוצרות חברויות ומתגבשות קבוצות רכיבה שממשיכות ומתמידות יחד! וזה זה מרגש אותי.

צילום: רפאל שלום
ליאור רינגל: זו לא רק פעילות גופנית, זוהי פעילות חברתית לכל דבר. צילום: רפאל שלום

 

אז יצאתי לשיחות קצרות עם האנשים שעומדים מאחורי האירוע והמדריכים שיקחו חלק במרתון.

 

מפיקי האירוע: שמוליק מלול וגיא שלמון

צילום: דובב גרינברג
האנשים מאחורי ההפקה השאפתנית. גיא שלמון (ימין) שמוליק מלול (שמאל). צילום: דובב גרינברג

צוות ההדרכה

גיא שלמון, אלה בן שושן, מור ציטיאת, אלדד מגן, מיכל שרון, ליאור רינגל, שמוליק מלול, אולה מעייני, אוסן יקותיאלי, צ'ארלי אוחנה, מורן צמח, מוטי רבין ויהודה שפיר.

 

שמוליק מלול: האיש וההפקה

"אני 19 שנה בענף הספינינג, זכיתי להיות בוגר של גולן שלמון ז"ל, אני מלא כבוד אליו. עשיתי כל מה שאפשר בענף הזה ומשתדל לקדם את הענף ולהתקדם בתוכו. היום מכרתי את הסטודיו שהיה בבעלותי, סטודיו לאימונים פונקציונאלים וספינינג באזור הצפון, על מנת להיות זמין יותר להפקת אירועי ספינינג בכל הארץ. בנוסף יש לי עסק להשכרת אופני ספינינג ואני מתפקד כיועץ טכני ומקצועי בתחום. אני מכור לאופניים מכל צורה שיש. "

 

למה אירוע ספינינג באחוזה שונה מכל האירועים שהפקת עד כה?

"ראשית כל המיקום הגלילי, אחד המקומות הכי יפים בארץ. המקום הינו מוזיאון וגם גן אירועים. מקום עם היסטוריה וזיקה לצפון. תמיד רציתי לעשות שם אירוע. האירוע שיתקיים יהיה אירוע הספינינג הכי גדול שנעשה עד כה בארץ. ארגון האירוע הוא הכי מאתגר שהיה לי עד כה ויהיה שווה את כל ההשקעה מאחורי ומלפני הקלעים. 400 רוכבים עם 13 מאמנים זו התרגשות שאי אפשר להסביר אותה עד לאירוע עצמו. האירוע כולל ארוחת ערב במקום המקסים הזה. זה לא יהיה רק ספינינג, לסיים וללכת. אלה איחוד, שיחות טובות, מפגש חברתי אוהב ומפרגן. אני מאמין שאחרי האירוע, הספינינג בישראל יעלה ויתחזק עוד יותר. בעקבות אירועי הספינינג האחרונים אפשר ממש להרגיש שהספינינג באמת חזר!"

שמוליק, אתה לא מפסיק להפתיע, מה מחכה לנו בהמשך?

"בשורה תחתונה , אחרי כל אירועי הספינינג, ואני באמת מאמין במוצר הזה, אני כבר מתכנן להגשים את החלום הבא שלי והולך להפיק (זהירות ספוילר) כנס ספינינג ראשון מסוגו בארץ. כנס שכולו אימוני ספינינג והרצאות בנושא ספינינג ובריאות. עד אז, תני לי לגייס עוד אופניים"

ספינינג: גם אפשרות לפעילות בקבוצה?
צילךום: דניאל מוסקוביץ

גיא שלמון

"לאחר שלקחתי חלק בהפקת אירוע ספורט שונים, חיפשתי את הדבר הבא! פתאום פנה אליי שמוליק מלול עם הצעה. לא סתם הצעה, אלא הצעת ענק! אמר לי: מה דעתך להצטרף אליי ולהפיק יחד איתי מרתון ספינינג של 400 זוגות אופניים? לקחתי נשימה, עקצץ לי הבטן ומיד אמרתי לו שמוליק בוא נלך על זה! גייסנו צוות מדריכים משובח ועוד אנשים נוספים מאחורי הקלעים. אנחנו מתכננים למשתתפים אירוע בלתי נשכח. צריך להיות שם בכדי להבין!"

מורן צמח

צילום: ציפי בכר
מורן צמח. צילום: ציפי בכר

מדריכת ספינינג בגרייט שייפ רמת השרון, יוזמת אירועי ספינינג ומתארחת בכנסי ספורט בכל הארץ מספרת: "הגעתי להיות מדריכת ספינינג אחרי שמדריך מנוסה מהתחום גילה את הפוטנציאל הטמון בי ומיד החלטתי ללכת לעשות קורס הסמכה. עולם הספינינג מוסיף עולם מדהים של כושר הממצה את כל מרכבי הכושר וזהו אימון שדוחף וסוחף אחריו עד כדי התמכרות. בנוסף לכך יש את הפאן החברתי שנותן ערך מוסף ומעצים את חוויית המתאמן והוא כבר לא לבד אלא חלק מקבוצה." כך למשל מורן הכירה את בעלה, שהיה אחד המתאמנים בשיעוריה. "אני בטוחה שקהל הרוכבים יחוש אש ברגליים, חם בלב והכי חשוב, ירגישו שהם עושים את הצעד הנכון שהגיעו עד הצפון כדי לחוות חווייה שתישאר איתם כל הדרך חזרה".

אלדד מגן

אלדד קיבל השראה מאבא שלו שבכלל עוסק בריצה (מרתונים בעיקר) והחליט להפוך ממתאמן חובב למאמן במקצועו "אני מברך על כך כל יום מחדש" מספר אלדד.

מה הספינינג מוסיף לדעתך לעולם הכושר?

אימון המאפשר לכל הגילאים לבצע אימון אירובי ברמה עצימה באופן אישי ואפילו כולם ביחד. הופך את ההטרוגני להומוגני. אין ספק שספינינג הוא כיף ותורם בעיקר לשיפור הסיבולת וחיזוק שרירי הרגליים.
אני מזמין אתכם לאירוע ספינינג באחוזה עם שעתיים ורבע של רכיבה בהם נרגיש חשמל באוויר עם אנרגיות גבוהות.

 

ספינינג על גג עזריאלי
צילום: דניאל מוסקוביץ

יהודה שפיר

יהודה הוא לא רק מדריך- הוא גם מסמיך. יהודה הפך למדריך ספינינג כאשר התחום רק הגיע לארץ. יהודה למד אצל גולן שלמון (ז"ל) והמשיך לקורס מאסטרים של חברת KEISER והיום הוא מכשיר מדריכים כבר מעל 15 שנה. יהודה מספר: "מה שמושך אנשים לספינינג זה הלהט והדינמיקה של האימון בנוסף לזה שזה אימון אירובי מאוד בריא מכל הבחינות, אשר רובו מתבצע בישיבה ותנועה מעגלית של שרירי הרגליים, ומוביל לתוצאות נהדרות שמגיעות בקצב הנכון ובהנאה גדולה"

צילום: אתי נאמן
צילום: אתי נאמן

יהודה מכין את עצמו לאירוע באמצעות שינה טובה לילה לפני, ומקפיד על ארוחה עם אורז ודג (פחמימה וחלבון) כ-5 שעות לפני הרכיבה. הוא מוסיף כשעה לפני הפעילות כמה תמרים וקפה בוץ…בנוסף מכין את עצמו מנטלית : "אני מדמיין את עצמי על הבמה וחושב על ההנאה והאנרגיות שאני הולך להעביר למתאמנים שמולי".

 

אלה בן שמעון

"מילדותי תמיד אהבתי ספורט ושחקתי כדורגל ואחרי הצבא החלטתי לעסוק בהדרכת כושר ולמדתי קורס מדריכי ספינינג אצל גולן שלמון (ז"ל). גולן ויונית אשתו לקחו אותי לעבוד במועדון הכושר שלהם ומשם הכל היסטוריה." מספרת אלה על תחילת דרכה בעולם הכושר.

כיצד להכין עצמי כמתאמנת, למרתון ספינינג באחוזה?

" מלבד הקפדה על אוכל ושתיה ביום המרתון, פשוט להכין מנטלית את עצמינו ולהגיד שאנו באים לאווירה טובה, נטולת תחרות, ומגיעים לחוות כייף גדול ובעיקר ליהנות".

אלה מספרת שספינינג הוא שילוב שנותן לאנשים בעלי רמות כושר שונות, את היכולת להשתתף באימון אחד ולהרגיש שווים בין שווים. כולם מתאמנים יחד וכל אחד נותן את המקסימום שלו.

אלה הדריכה במספר גדול של אירועים בכל הארץ ומעידה שבאירוע הספינינג באחוזה יהיו הכי הרבה אנשים מכל אירוע בו הייתה. "400 אופניים ו-13 מדריכים על במה אחת- זה עוד לא היה!!!" אומרת אלה. "וכל זה עוד לפני שהזכרנו את הנוף המדהים, את ארוחת הערב המפנקת ואת מסיבת הריקודים שתחתום את האירוע."

ספינינג על גג עזריאלי
הולך להיות אירוע מפנק. צילום: דניאל מוסקוביץ

או-סאן

שותפה בסטודיו O.C בטבריה ובעמיעד. "שנים השתתפתי במתאמנים אצל מדריכים שונים ואהבתי בעיקר את האתגר שזה הציב בפניי, את המוסיקה והאנרגיות. בעקבות משבר פיזי שעברתי ואחרי שיקום באמצעות ספורט החלטתי שאני חייבת להעביר את זה הלאה. זה מה שאני עושה עד היום! לדעתי אנשים נמשכים לספינינג בגלל סיבות שונות. מצד אחד אתה חלק מקבוצה אך מצד שני עדיין מבצע את דרגת האימון לפי העצימות שמתאימה לך באופן אישי."

כיצד להכין את עצמי כמשתתפת באירוע ספינינג כזה?

"אני ממליצה לשמור תקופה מראש על שגרת אימונים שבועית ולחשוב על האירוע כחגיגה ענקית ולא כעל מרתון שצריך לעמוד בו עם הישגים חדשים ופריצת גבולות. תבואו ליהנות! האירוע הזה גדול בהרבה מכל אירוע שקדם לו. ירגישו את זה בעוצמות! בנוסף האירוע מתקיים ביום חמישי מה שמאפשר לאנשים שמגיעים לקחת פסק-זמן מהשבוע שלהם ולבוא ליהנות מהנוף המשגע של הצפון ולהפוך את החוויה לגדולה יותר עם כל האטרקציות שיש לצפון להציע!

מיכל שרון

"הפכתי להיות מדריכת ספינינג אחרי תקופה של שנה פלוס בה לא יכולתי לפספס יום אחד בלי שיעור ספינינג. השתחררתי מהצבא עם קילוגרמים מיותרים לאחר שהתחלתי עם הספינינג ולא יכולתי להפסיק.
מה שמושך אנשים לאימוני ספינינג קודם כל זה הכושר. מגיעים לאימון בו ישנו מאמץ רב, שורפים קלוריות באווירה של מסיבה, תאורה צבעונית ולבסוף מנקים את הראש תוך כדי…
באירועים יש הווי חברתי בו כל המתאמנים נוסעים יחד, מצטלמים ומריעים למדריך שלהם, דבר שיוצר את הכיף הגדול.

צילום: צחי קראוס
צילום: צחי קראוס

איך מתכוננים לאירוע כזה?

"הייתי ממליצה לכל מתאמן לעשות שיעור כפול פעם או פעמיים לפני האירוע עצמו, על מנת להרגיש את התחושה של שיעור באורך של שעתיים. ספינינג מוסיף לעולם הכושר בהרבה מובנים. קודם כל אני חוזרת לסיבה בגללה נוצרו אימונים אלו. הם נוצרו כדי לאפשר לרוכבי אופניים לבצע את האימונים גם במזג אוויר קיצוני, כשאין אפשרות להתאמן בחוץ. מעבר לכך אימוני הספינינג שומרים על המפרקים בעיקר על מפרק הברך, בניגוד לריצה או קפיצות כאן אין זעזועים למפרקים. הדבר שחשוב לזכור הוא כי באימוני הספינינג מעבר לאפשרות לפתח כושר גופני גבוה ישנו גם שילוב של הנאה וכיף. אירוע זה שונה מאירועים אחרים וזאת בגלל הסיבה שזה נערך באולם אירועים סגור ולא בחוץ, ולכן באירוע מסוג זה הפעילות אינה מסתכמת רק בספינינג, אלא גם בארוחת ערב ומסיבה.
האירוע מביא איתו מגוון של אנשים, מגוון של צבעים, ארוחה ומקנחים במסיבה כיפית, ערב מושלם בצפון המדהים.
כשיש 13 מדריכים מהטובים בארץ על במה אחת יש תחושה של עוצמה מטורפת, כל מדריך נותן את השיא שלו, ו לדעתי הולך להיות משהו שגם עם וותק של מעל  10 שנים בתחום טרם לא חוויתי.

על חשיבות הצבת יעדים

אז אחרי שראיינתי את כולם, יש לי מסר חשוב להעביר. אני ממליצה באופן אישי להציב את תאריך האירוע כיעד אישי: כמו שרצי מרתון המשתתפים בתחרויות מציבים יעד לשיפור התוצאות עד לתאריך קיום מרתון מסוים, על אותו עקרון אני ממליצה להציב את ה22.9.16 כתאריך שעד אליו אנו נבטיח לעצמינו שנתמיד לפחות ב-3 אימונים בשבוע + היצמדות לתזונה נכונה. שימוש בתאריך או אירוע מסוים מאוד מסייע בתהליכי התמדה בכל הנוגע לכושר גופני ושמירה על המשקל, והתכוננות גופנית לרכיבה של שעתיים וחצי היא בהחלט יעד ראוי לשבח. אז נתראה!

 הרשמה לאירוע – אפשר להירשם דרכי, דרך המארגנים או כל אחד מצוות ההדרכה

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.