אירובי בקצב הזומבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

כמו לא מעט סגנונות אימון שנכנסות מידי שנה, מקצב הזומבה כאן איתנו. בשיעור זומבה תוכלו לנוע בקצב מסחרר, תשרפו הרבה קלוריות ותרגישו לרגע שאתם אי שם בדרום אמריקה. הכירו את הזומבה: השיעור שעשה עליה מקולומביה לארה"ב והיום גם בישראל.

יש כיוון חדש במקצב האירובי, או במילים אחרות תוכלו לקרוא לזה זומבה, השיטה שהגיעה אלינו אי שם מדרום אמריקה. בשנת 99 לאחר שהשיטה כבר הצליחה בקולומביה, איכשהו היגרה לארה"ב וחדרה ללבם של האמריקאים עם המקצב האירובי הלטיני החדש. אט אט תפסה השיטה תאוצה ברחבי ארה"ב ובמרבית מכוני הכושר ולימים מילאה את שיעורי הסטודיו עד אפס מקום
זומבה בהוואנה קלאב. צילום:דניאל מוסקוביץ
האם הזומבה הוא אימון גופני לכל דבר?
אכן, זהו אימון אירובי לכל דבר המניע את כל שרירי הגוף, הזומבה מתבססת על עקרונות האימון האינטרוואלי, משמע: משחק של הדופק במהלך האימון, פעם גבוה ופעם נמוך יותר. הפעילות האירובית מתבצעת בקצב זהה לקצב המוזיקה וכוללת בתוכה מספר קומבינציות המתבססות על צעדי הריקוד של המרנגה, קומביה, היפ הופ, קליפסו וכמובן הסלסה המוכרת לכולנו.

זומבה: שילוב של מספר קומבינציות ריקוד

יחד עם הצעדים המסורתיים של האימון, משלבים גם תנועות לשיפור היציבה, מתיחות ולבסוף גם שחרור והרפיה של השרירים. שיעור הזומבה יעיל כשיעור המסייע בתהליך ההרזיה שכן ההוצאה האנרגטית מאימון שכזה היא גבוהה ויכולה להגיע גם ל- 500-600 קלוריות! היתרון הנוסף הוא שבשיעור כזה אין אימון דומה לקודמו, המוזיקה תכלול תמיד את המקצב הלטיני וכל מורה פועל בסגנונו האישי מבית היוצר של זומבה.
מאת: שי אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.