אינטליגנציה: גם לבריאות הלב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
מסתבר שאינטליגנציה חשובה גם לבריאותנו. מחקר חדש קובע כי IQ נמוך הוא הגורם השני למחלות לב מיד אחרי העישון. החוקרים שביצעו את המחקר כבר ממליצים על קמפיינים להעלאת המודעות לבריאות המתאימים גם לבעלי IQ נמוך.
צילום: cc by h.koppdelaney
מחקר שפורסם בירחון האירופאי להגנה מפני מחלות לב ריאה בבריטניה –   European Journal of Cardiovascular Prevention מצא כי אנשים בעלי מנת משכל נמוכה יותר, סיכוייהם גדולים יותר ללקות במחלות ובהתקפי לב.
מחלות לב הם גורם המוות מספר אחד באירופה, בארה"ב ובשאר המדינות המתועשות. ידוע כי אנשים ממעמד סוציו אקונומי נמוך לוקים יותר במחלות ובהתקפי לב מהרבה סיבות כגון: חוסר יכולת תשלומי ביטוחי שירותי הרפואה, צריכת אוכל מהיר וזול יותר, סטרס מוגבר וכו'.
במחקר השתתפו  1145 גברים ונשים סביב גילאי ה-55, והוא נערך על פני 20 שנה שבו דורגו חמשת הגורמים הכי גדולים למחלות לב. חמשת הגורמים העיקריים הם: עישון, רמת משכל נמוכה(IQ ), הכנסה נמוכה, לחץ דם גבוה וחוסר בפעילות גופנית.
החוקר הראשי דיוויד בטי אומר שאנשים בעלי מנת משכל גבוהה יותר מודעים יותר להרגלים בריאותיים, אלו שמחליטים להתעלם או שלא מבינים את הסכנה הכרוכה בעישון סיגריה או את חשיבות הפעילות הגופנית והתזונה הנכונה. .

מערכת כושר ישראל

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.