אחרי החג: 3 שיטות האימון שיכינו אתכם לקיץ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

בטח שמעתם על זה משהו. בטוח. בשנה האחרונה אין דרך לברוח מזה. אימונים פונקציונאליים נחשבים כיום לאימוני הכושר המובילים בעולם ומהווים מהפיכה של ממש בעולם הכושר . אימון פונקציונאלי זהו אימון בו תוכלו להשתמש במינימום המכשור ולהפיק את מקסימום התוצאות תוך כדי שילוב של מספר קבוצות שרירים בו זמנית. התוצאה: שורף יותר קלוריות, מעצב ומחזק את הגוף בפחות זמן ומשפר את התפקוד היומי. קבלו את שלושת אימוני הכושר הכי הכי חמים וגם הכי הכי שורפים לקראת הקיץ הקרוב.

שיטות האימון המובילות בעולם
אחרי החג: 3 שיטות האימון המובילות והשורפות ביותר

1. אימוני TRX

מי האמין שיום אחד נעשה כושר עם שתי רצועות? כשאחד מחיילי המארינס הרגיש בצורך העז לשמירה על הכושר הגופני הקיים הוא סה"כ פיתח טכניקה שבעזרתה יוכל להתאמן בעזרת 2 רצועות אימון ומשקל הגוף. הוא אפילו לא העלה על דעתו שיום אחד יתאמנו סביב זה גם 30 נשים בקבוצת אימון אחת סביב האביזר שפיתח. אביזר ה-TRX הוא אביזר הכושר הפופולארי כיום בעולם (וגם בסקר כושר ישראל קיבל את המקום ה-1).  עם אביזר ה-TRX עובדים סך הכל כנגד משקל הגוף, אבל באמצעות 2 רצועות תמימות למראה ניתן ליצור מגוון זוויות מאתגרות שמפעילות את כל שרירי הגוף. באימון עם ה-TRX מערבים כל כך הרבה קבוצות שרירים, ביניהם גם את שרירי ה-CORE (שרירי הליבה). שרירי הליבה ( ה-CORE) הם השרירים הפנימיים המהווים את מרכז הכוח של הגוף. העבודה בקבוצת TRX מאפשרת עבודה חוויתית בדרך מאתגרת ושונה ומחוץ לקופסא. ליאור סוירי, מאמן כושר ממועדון קונספט אומר: "אפשר לקרוא לזה חדר כושר ששוקל פחות מקילו -או חדר כושר על 2. האימון באמצעות שתי הרצועות האלו מאפשר עבודה מדהימה על כל חלק וחלק בגוף, ומספק את האינטנסיביות הדרושה גם למתחילים וגם למתקדמים כאחד. העבודה מתאימה לאלה המחפשים אימון שונה, מאתגר ובהחלט לא משעמם". כמה שורפים? בשיעור ממוצע של שעה שורפים כ-700 קלוריות.

איפה ניתן למצוא ולהתאמן?

מועדון קונספט –  סניף רמת פולג נתניה – לינק לאתר

מועדון FTR רחובות  – לינק לאתר

רונן סין -FITNESS4U – פארקים תל אביב והסביבה – לינק לאתר

גו אקטיב פרו תל אביב הדר יוסף  –לינק לאתר 

רועי בר -בי פיט – חיפה והקריות  –לינק לאתר

אימון TRX
אימון TRX

 

 

2. אימוני בוטקאמפ -BOOTCAMP

בארה"ב זה כבר ממזמן להיט, והוא נחשב לאחד מאימוני הכושר המובילים בעולם. בארה"ב למשל בכל פארק אליו תלכו תוכלו לראות קבוצת מתאמנים, מאמן/ מאמנת ומגוון של אביזרי אימון מפוזרים סביב. ובמה מדובר? בוטקאמפ כמובן!  במקומות הקרירים או החמימים בארה"ב אף נפתחו לא מעט מרכזי "בוטקאמפ" תחת קורת גג, כך ניתן גם לעבוד בתנאים הכי קשים בקיץ ובתנאים הקשים של החורף. בוטקאמפ (BOOTCAMP) זוהי שיטת אימון בקבוצה גדולה בה מספר המשתתפים עולה על 5 ויכול להגיע אף ל-30 באימון. האימון מותאם לכל דרגות הקושי, כשבדרך כלל השיעור מורכב מריצה בין תחנות אימון שונות המפעילות את כל קבוצות השרירים בגוף, עבודה עם רצועות TRX, זריקת כדורי כוח, עבודה כנגד משקל הגוף, הנפת קטלבלס', חבלי אימון, ועבודה כנגד אביזרי אימון מיוחדים. באימון כזה מפעילים את כל מרכיבי הכושר הגופני – וזאת בגלל שילוב הפעילות האירובית והאנאירובית יחדיו (דופק גבוה לצד חיזוק השרירים). יצירתיות ואתגר הם אלה שנותנים לסוג אימון זה את הייחודיות שלו. האימון עצמו כולל תרגילי כוח שונים כנגד משקל הגוף, כנגד רצועות TRX, כדורי כוח (WALLBALL), משקולות, סולמות זריזות, ועוד אביזרי אימון נלווים. ליאור סוירי אשר מעביר שיעורי BOOTCAMP וסדנאות למאמנים אומר:  "מדובר בשיטת אימון דינאמית המנצלת את זמן העבודה בצורה מקסימאלית, וזאת תוך כדי שילוב של כל מרכיבי הכושר הגופני (כוח, סיבולת, מהירות, שיווי משקל ועוד). מבנהו הייחודי של האימון מאפשר למדריך לשלב באותו השיעור מספר שיטות אימון, מספר מטרות, ולהשתמש בציוד החדיש ביותר בשוק בכל רגע נתון. היתרן של האימון הוא שניתן לבצעו בסטודיו או בחוץ. באימון הבוטקאמפ המתאמן זוכה הן ליתרונות האימון הפרטי (קצב התקדמות אישי) וגם ליתרון האימון הקבוצתי: הגורם החברתי, מוזיקה, דינאמיקה חברתית, מוטיבציה והנאה של עבודה בקבוצה. לדעתי זהו האימון המושלם! "

כמה שורפים? בשיעור ממוצע של שעה אפשר לשרוף גם כ-800 קלוריות.

איפה ניתן למצוא ולהתאמן?

מועדון קונספט –  סניף רמת פולג נתניה – לינק לאתר

מועדון FTR רחובות  – לינק לאתר

רונן סין -FITNESS4U – פארקים תל אביב והסביבה – לינק לאתר

אימוני BOOTCAMP
אימוני BOOTCAMP

3. אימוני קטלבלס' – KETTLEBELL

מודאגות מכך שמשקולות "ינפחו" אתכן או יגרמו לכן להיראות כמו מפתחי גוף?  תחשבי שוב! בכדי שתוכלי לפתח מסת שריר זהה לזו לשל גבר, על גופך להיות בעל רמות גבוהות של הורמון הטסטוסטרון- הורמון המין הגברי. רמות של הורמון הטסטוסטרון אינן גבוהות בגוף האישה ולכן גם אימוני משקולות אינטנסיביים לא יגרמו לך להיראות שרירית, את יכולה להיות רגועה… ועכשיו חזרה למשקולת ה-kettlebell . משקולות הקטלבלס' נחשבות כיום למשקולות הפופולאריות בעולם ולה מעריצות רבות הכוללות את ג'סיקה בייל, ג'ניפר לופז, ג'ניפר אניסטון, פנלופה קרוז, קים קטרל, וקים בייסינגר, שמעידות כי המשקולת היא חלק בלתי נפרד מהאימון הגופני שלהן.

ג'ונתן רוס, דובר המועצה האמריקנית לפעילות גופנית, מאמין שעיצוב הגוף מתרחש בצורה טובה יותר באימון עם הקטלבלס' ובאתגר שונה וגדול יותר ממה שרוב המשקולות החופשיות יכולות לספק. על פי מחקר נוסף שנערך במועצה האמריקנית לפעילות גופנית (American Council on Exercise) ביחס לאימון משקולות סטנדרטי, הקטלבלס' מספק כפול תוצאות בחצי מן הזמן. הדר מורבניק מוסיפה: "באמצעות המשקולת המיוחדת הזו ניתן לשפר את הכוח, את הסיבולת, הקואורדינציה, שרירי הליבה (ה-CORE) ומספק כמובן גיוון בעבודה. כמה שורפים? תלוי כמובן במשקל האדם, אינטנסיביות האימון, משקל העבודה ועוד. בשיעור ממוצע של שעה אפשר לשרוף גם כ-800 קלוריות!

המשקולת הפופולארית בעולם: משקולת הקטלבלס
המשקולת הפופולארית בעולם: משקולת הקטלבלס

 

איפה ניתן למצוא ולהתאמן?

מועדון קונספט –  סניף רמת פולג נתניה – לינק לאתר

מועדון FTR רחובות  – לינק לאתר

אצל אורי הירש, מפתח שיטת איתנים קטלבלס ברמת השרון

אצל עידן ודרריו מ-SNATCH – סטודיו לאימון פונקציונאלי בתל אביב

אצל מיכאל ליסצ'קין מאתר KETTLEBELLS – ISRAEL

העיקרון של שלושת שיטות האימון

את שלושת השיטות משלבים כיום על פי עיקרון אימון ה-HIIT. שיטת- High-intensity interval training (אימון הפוגות בעצימות גבוהה) מהווה שיטת אימון נוספת על אימון ההפוגות הקלאסי, אסטרטגיית אימון המשלבת מחזורי אימון אנאירובי קצרים, ומכילה ביניהם הפסקות התאוששות בעלות אופי עצים פחות. ה-HIIT הינה שיטת אימון קרדיו-ואסקולרית. אופיו העצים והאינטנסיבי של האימון נותן אותותיו ביכולות הפיזיות של המתאמן ובחילוף החומרים של פחמימות ושומנים. וכן…זה שורף הרבה יותר, בפחות זמן!

מה אומרים המחקרים?

על פי מחקר מאוניברסיטת מזרח טנסי סטייט פורסמו ממצאים בנושאים שעקבו אחרי תכנית של 8 שבועות באימוני HIIT (שם הממצאים הראו ירידה של 2 אחוזים בכמות השומן בגוף), בהשוואה לאלה שביצעו אימונים רגילים. במחקר נוסף מאוסטרליה דווח כי נשים שביצעו תכנית אימוני HIIT של 20 דקות, של ספרינטים במשך 8 שניות עם 12 שניות של מנוחה, איבדו פי 6 יותר שומן בגוף מאשר הקבוצה שהלכה אחרי תכנית אירובית של 40 דקות שבוצעה באינטנסיביות קבועה של 60 אחוזים מהדופק המרבי שלהם!

בשורה התחתונה

במקום לבלות באימונים ארוכים של שעתיים בכל פעם, תוכלו פשוט לעלות את עוצמת האימון ולצמצם את זמן התאוששות על ידי אימונים אלו. על ידי כך ניתן לעלות את ההוצאה האנרגטית לא רק בזמן האימון עצמו אלא גם בזמן ההתאוששות שלאחר המאמץ (דבר הנקרא גם EPOC, אפקט הבעירה המאוחרת, Exercise After-Burn) אפקט המגדיל את ההוצאה האנרגטית ב-10-15%. (EPOC) . משמעות הדבר היא כי הגוף ימשיך לשרוף קלוריות נוספות גם זמן ממושך לאחר האימון!

צילומים: MAX DIGITAL

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.