הוא נחשב לאחד מאנשי הכושר החיוביים, העסוקים והמוכרים בתעשייה, עושה הכל תמיד עם חיוך, חי ונושם את עולם האימון הפונקציונאלי ומלמד בכנסים הגדולים. כמדריך המעביר סדנאות למדריכים ועשרות אימונים מידי שבוע הוא גם לא רואה את עצמו אף פעם מפסיק להתאמן. איך הוא עושה את זה? איזה אימונים עושה מידי שבוע? כמה מרתונים כבר הספיק לעשות בחייו? ואיפה אפשר למצוא אותו? שווה להכיר! אחד על אחד עם אחד ממאמני הכושר הכי עסוקים בישראל: ליאור סוירי.

ליאור סוירי. צילום: מקסים גולובנוב

ליאור סוירי. צילום: מקסים גולובנוב

איזה אימונים אתה מעביר?

אני מעביר מגוון רחב של שיעורי TRX קבוצתיים, אחד האביזרים האוהבים עליי. מלבד זה אני מעביר המון אימונים המשלבים עבודת משקל גוף, שילוב של אביזרי אימון נוספים כמו קטלבלס', כדורי כוח, FITSKATE, חבלים ועוד…אחד האימונים אותו אני זוכה להעביר אצלנו במועדון בשנה האחרונה הוא ה-SURFSET על גלשן בתוך הסטודיו – כלי אימון מדהים לעבודה על יציבות, שיווי משקל וכמובן משקל הגוף.

 

מהו האני מאמין שלך?

ה"אני מאמין" שלי כשזה מגיע לספורט הוא קודם כל לחייך ולגרום לזה להיות כיף. ללא הנאה באימונים אנשים לא יוכלו להתמיד לאורך זמן. ובכדי שהמתאמנים יוכלו להתמיד לאורך זמן עלינו לגוון ולהיות יצירתיים כל הזמן. אני מדבר על הגיוון בסגנונות האימון, בשיעורים, בווריאציות, באביזרים, בזמנים וכו'…הגיוון בכל אלה (או אפילו חלק מהם) הוא המפתח להתמדה של המתאמנים שלי בין אם אלה מגיעים אליי לאימון אישי או לאימון קבוצתי.

 

ליאור סוירי. צילום: טל בלומברג

ליאור סוירי: תמיד לגרום לזה להיות כיף. צילום: טל בלומברג

 

איפה אפשר למצוא אותך בימים אלה?

אני מאמן בסטודיו קונספט ב-6 השנים האחרונות (בעבר ברעננה וכיום ברמת פולג נתניה). אני מעביר כל יום כ-2 אימוני כושר קבוצתיים בממוצע ומספר של אימוני כושר אישיים. במקביל לעבודתי במשרה המלאה בקונספט אני משמש כמנהל המקצועי של המועדון.

 

ליאור סוירי. צילום: טל בלומברג

ליאור סוירי: הגיוון הוא המפתח להתמדה. צילום: טל בלומברג

נשאר לך זמן לעצמך ולאימונים?

ידוע שזו אחת הבעיות הכואבות של מאמני כושר. אנו דואגים מידי יום להכניס את המתאמנים שלנו לכושר והפכנו לעסוקים מבוקר ועד ערב. העיסוק היומי סביב הספורט לעתים לא משאיר לנו זמן לעצמנו אבל מבחינתי זהו דבר עליו אני לא מוכן לוותר. זו השעה שלי. המדיטציה שלי. העשייה למען עצמי בכדי שאוכל להעביר את ההשראה הלאה בצורה הטובה ביותר. אני רץ כ- 2-3 פעמים בשבוע, מרים משקולות כ-3 פעמים נוספות בשבוע ו-2 אימוני כוח נוספים ומיוחדים בסטודיו המשלבים עבודה עם אביזרים כנגד משקל גוף, קטלבלס', TRX וכדורי כוח.

 

ליאור סוירי. צילום: טל בלומברג

ליאור סוירי. "לא מוותר על הריצה שלי" צילום: טל בלומברג

הישגים בספורט?

אני עוסק בספורט מאז ומתמיד. 'און אנד אוף' מאז היותי ילד. ב-10 שנים האחרונות כל נושא הכושר הגופני עלה אצלי רמה. התחלתי לרוץ יותר ולהתאמן יותר. ב-6 השנים האחרונות עשיתי 6 מרתונים (42.2 ק"מ), אינספור מרוצי חצי מרתון ו-10 ק"מ. לצד הריצה שילבתי לעתים חתירה על סאפ וזה הישג בשבילי להגיע לים, לצאת מאזור הנוחות ולבצע פעילות על קרקע רטובה ולא יציבה. במקביל גם אימוני כושר פונקציונאליים לא קונבנציונאליים ואפילו תקופה מסויימת למדתי איגרוף מאחד מהמורים המובילים בישראל. אני אוהב להתנסות בכל מיני סוגי ספורט, סגנונות אימון, רעיונות חדשים, שיטות חדשות ועוד…כל אלה רק מפרים אותי, מספקים לי השראה והנאה ונותנים לי את האפשרות להעביר את הידע שצברתי בצורה המקצועית ביותר הלאה. למדריכים וכמובן למתאמנים מן השורה.

 

ליאור סוירי. צילום: טל בלומברג

ליאור סוירי. תמיד לצאת מאזורי הנוחות. צילום: טל בלומברג

מה בנוגע לכנסים מקצועיים?

ב-3 השנים האחרונות העברתי שיעורים בכ-10 כנסי כושר שונים. התעשייה הזאת פשוט מדהימה. היא ממשיכה לצמוח, וכך גם כנסי הכושר שממשיכים לתפוס תאוצה. העברתי שיעורי BOOTCAMP בכנסים, שיעורי אקולייזר, שיעורי FITSKATE, שיעורי TRX ושיעורים המשלבים עבודה עם כדורי כוח וקטלבלס'. אני נהנה מזה ומאחל לעצמי להמשיך לתת השראה ולהדריך בעוד הרבה כנסים גם בשנים הקרובות. בינואר הקרוב אדריך בכנס NONSTOP 2017 באילת שיעור FITSKATE חווייתי.

 

על הבמה בכנס NONSTOP FITNESS בשנה שעברה

על הבמה בכנס NONSTOP FITNESS בשנה שעברה

איזה אביזר היית לוקח איתך לאי בודד?

האמת, שיש כל כך הרבה אביזרים שהייתי שמח לקחת אך מכיוון שהשאלה מופנית לאביזר אחד אז….מזרון….יש כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות באמצעות משקל הגוף לכל השרירים. אפשר להשתמש בענפים, אבנים, קוקוסים או אפילו עלים כדי לשדרג את האימון על המזרון. בקיצור, אימוני משקל גוף, ריצה, שחייה ובריחה מבעלי חיים לא מזוהים יספיקו בהחלט.

ליאור סוירי

ליאור סוירי: אפשר להוציא יופי של אימון על אי בודד עם משקל הגוף בלבד.

מוטו לחיים

החיים הם המתנה הכי יקרה שיכולנו לקבל. חשוב שנטפח אותה ונשקיע בה כדי שגם נוכל להעניק ממנה לאחרים.