מחקרים רבים בעבר הוכיחו כי פעילות גופנית בחיק הטבע תורמת רבות לבריאות הנפש ולמצב הרוח והיום זה גם רשמי: תוכלו להסתפק אפילו ב- 5 דקות ביום של פעילות גופנית בחיק הטבע ומצב הרוח שלכם עשוי להשתפר פלאים.

 

 

ירוק בעיניים - טוב לנפש

 

כל אדם העוסק בפעילות גופנית יוכל לספר לכם מה זה בדיוק עושה לו לגוף ולנפש. מחקר שפורסם בעיתון המדעי Environmental Science & Technology הוכיח כי אפילו פעילות גופנית בטבע במשך כמה דקות ספורות ביום יכולה לחולל פלאים למצב הרוח ולבריאות הנפש. לטענת החוקרים גם 5 דקות של פעילות כל עוד רואים ירוק בעיניים כדוגמת: הליכה בפארק, ריצה בשבילי הטבע או אפילו עבודות בגינה פשוט תעשה את העבודה.

 

כושר ירוק: עכשיו מספיקות רק 5 דקות!

 

תוצאות המחקר

 

החוקרים ניתחו נתונים משני המינים, ממגוון הגילאים וממצבי בריאות שונים על 1,252 אנשים. במחקר ניתחו פעילויות כמו רכיבה על אופניים, הליכה/ריצה, דיג, רכיבה על סוסים ועבודות גינון.

 

השינוי הבריאותי התרחש אצל כל הנבדקים אך המהותי ביותר היה אצל נבדקים צעירים וכאלה עם בעיות נפשיות. מסתבר שלא רק הפארקים הטבעיים עוזרים אלא גם הפארקים העירוניים מסייעים לכך לא פחות. החוקרים סבורים שמקומות המשלבים בין צמחיה לבין מים (השילוב שבין ירוק וכחול) הוא השילוב שהכי הוכיח את עצמו אצל מרבית הנבדקים. אז בפעם הבאה שתאבדו את מצב הרוח ותרצו להחזירו אליכם במהרה, צאו אל הטבע ועשו כושר קצר וירוק.